Skocz do zawartości

Jaka pasta zamiast sonax 04/06


Piter80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnie polerowania swojego auta przeprowadzałem pastą sonax 04/06 na średniej żółtej gąbce i maszynie DA.Potem czarny miękki pad i koch antiholo i było git.I jako,że sonax się skończył mam pytanie czy kupić znów sonaxa,czy w tych pieniądzach możnadostac lepszą pastę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldek a kto tu piszę o ciągłym cięciu...

Co do pasty. Mam 04-06 zaraz ją kończe i tak jak @BiałyGTi poleca wpadnie 05-05. 04-06 na moim uni zostawia tragiczne wykończenie. Szukam pasty, która jest mocniejsza od typowego finishu, ale delikatniejsza niż typowy polish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Waldek kto pisze ze ma uzywac jej z futrem moze nawet gabka zjechac na mieksza a wykona ta sama robote co w 2 etapach  z 04-06, a tu moze to zroboc w jednym etapie a bedzie mial to samo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od samego lakieru i przede wszystkim potrzeb.

 

Ja na początku robię porządną wieloetapową korektę. Potem głównie cleaner na Da.

Następnie co wiosnę delikatny Finish, by usunąć ślady po odsnieżaniu w pośpiechu.  I na cały sezon wygląda ładnie,  w sezonie co woskowanie cleaner.

 

Co do alternatywy dla ex0406, mam gdzieś jej resztki, ale wolę 3d 0ne.

Jednak na miękkim japońskim lakierze nawet z miękka czerowną gąbką i da15 robi pełną korektę.

 

do regularnych akcji na miękkim Koch m2 nawet wydaje się za mocny.

Warto przemyśleć czego się oczekuje czy brać pastę średnia jak 0406, one czy Finish czy nawet cleaner.

 

Zasada jest prosta,  zawsze najmniej agresywne narzędzie, które wykona oczekiwaną pracę.

Nikt nie wybiera młotka 20kg żeby wbić zwykłego gwoździa w deskę, tu podobnie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.