Skocz do zawartości

Dobór efektownego wosku.


Grap

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór!

Proszę o pomoc w doborze powłoki na czarną skodę superb 2016r.

Auto w moich rękach będzie robić  średnio 100k km rocznie, więc biorę pod uwagę mycie i woskowanie raz w miesiącu.

Zależy mi na przykryciu wszelkich rys i jak największej głębi połączonej z blaskiem (na zdjęciu największe jakie są na lakierze).

Obecnie myślałem o takim secie :
Cleaner soft99 dark, fusso 12msc dark i fusso qd speed and barrier.

Jeśli macie inne lepsze propozycje to proszę pisać, biorę też pod uwagę woski naturalne.
 

 

29DEE778-5452-4694-9197-154A681C85F9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grap takich rys nie schowasz woskiem. Ciekawe ile fusso posiedzi przy takich przebiegach. Zakładam że dłużej niż miesiąc. Combo okej jeśli celujesz w trwałość i nie chcesz poprawiać lakieru.

@Syriote rysy to jebutne ale już dalej nie widać swirli. Ale to foto komórkowe to nigdy nie wiadomo co jest 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma 5.5 roku, półtora miesiąca temu miało 77k km.

Auto jak kupowałem miało robioną korektę lakieru, ale tak to spieprzyli (między innymi uszczelki okien w tylnych szybach mają coś na wzór sprężynki od polerki), że wynegocjowałem rabat i postanowiłem, że auto trafi gdzie indziej za kilka miesięcy.

Wiem, że rys nie ukryje, ale mogę zmniejszyć ich widoczność.

Pytanie jest tylko takie, czy brać fusso czy coś innego jeśli co miesiąc będę kładl jakąś powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grap Jeżeli lakier nie jest w idealnym stanie to rozważ AIO zamiast wosku. Chemotion posiada zarówno all in one na bazie naturalnego jak i syntetycznego wosku. AIO będzie miało pozytywny wpływ na maskowanie drobnych zarysowań. 
 

Fusso jest raczej produktem, który nakłada się tak aby móc o nim zapomnieć na 6-12 msc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdajesz sobie sprawę że ten miesiąc to bedzie masa godzin na drodze, słońca,  deszczu,  przyklejonego asfaltu itd? Co innego 8 tys przez pół roku a co innego w miesiąc. 

Przy takich flotowych przebiegach to firmy kładą folie, ceramike w wershi premium albo nic bo auto jest do roboty i nie musi wyglądać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Waldek napisał:
1 godzinę temu, Grap napisał:
Chcecie powiedzieć, że legendarne fusso nie wytrzyma 8kkm czyli miesiąca?

Tyle tak. Tylko on staje sie legendą jak go położysz na przygotowany lakier.

Lakier będzie robiony, ale chcę odbudować budżet, gdyż przy okazji będzie robione więcej rzeczy takich lakierowanie zderzaka, wyciąganie dwóch małych wgniotek itp.

Ewentualnie jak nie będę korygował tych małych uszkodzeń to sam kupię polerkę i ogarnę lakier.

 

Edit

Takim czymś się kiedyś trudniłem - polerowanie nierdzewki na lustro 😉

DEAE8EE3-DB11-4332-953D-CC22E6856B88.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.