Jump to content

Smugi po zaaplikowaniu NW


Recommended Posts

Witam.

W ASO zaaplikowali mi NW na szybę. Z racji tego, że nie padało a chciałem sprawdzić jak działa to udałem się na myjnię ręczną i przemyłem trochę auto (spłukiwanie + zdemineralizowana woda z osuszaczem z tego co pamiętam), woda z przedniej szyby spływała tak jak mnie zapewniano więc uznałem, że wszystko jest ok.

Po dniu trasy miałem trochę syfu na szybie więc użyłem płynu do spryskiwaczy, ku mojemu zdziwieniu pojawiły się smugi na całej szybie co ograniczyło troszkę moją widoczność.

Przed NW nie było takiego problemu, na początku pomyślałem, że to może wina płynu więc wyczerpałem go do zera i kupiłem nowy firmy Sonax ale nie było poprawy. Z piórami wycieraczek również nie było wcześniej problemu więc wątpię, że to one.

Moje pytanie jest takie, co mogło zadecydować o tym, że te smugi się pojawiły - nieumiejętne nałożenie NW, jakaś chemia z myjni ręcznej czy może coś innego?

Co mogę zrobić żeby się ich pozbyć? Wyczyścić szybę IPA?

Jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie. Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_8712.jpg

IMG_8715.jpg

Link to post
Share on other sites

Przetarłem szybę dokładnie IPA, przeczyściłem gumy piór wycieraczek, problem pozostał... To nie brud drogowy bo kilkanaście minut po przetarciu użyłem płynu do spryskiwaczy i można powiedzieć, że "wzorki" rozmazania są identyczne jak przed przetarciem. No nic, udam się jutro do jakiegoś studia detailingu, dam znać po.IMG_8736.jpg.4fba77af1a6a45de9286f2e6e917df89.jpg

Link to post
Share on other sites

tutaj to nawet widac jak przeskakuje piór wycieraczki... Zapytaj w ASO cóż to za NW była bo widać że coś tu mocno nie gra 

Link to post
Share on other sites

Wypolerowałem szybę u osoby zajmującej się car detailingiem, smug już nie ma. Z uwag jakie otrzymałem to to, że szyba nie została przygotowana poprawnie do nałożenia NW + pewnie sam środek był słaby, tak więc jakby ktoś kiedyś chciał skorzystać z usług detailingu w BMW Gazda Gliwice to odradzam...

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.