Skocz do zawartości

Smugi po zaaplikowaniu NW


optimal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W ASO zaaplikowali mi NW na szybę. Z racji tego, że nie padało a chciałem sprawdzić jak działa to udałem się na myjnię ręczną i przemyłem trochę auto (spłukiwanie + zdemineralizowana woda z osuszaczem z tego co pamiętam), woda z przedniej szyby spływała tak jak mnie zapewniano więc uznałem, że wszystko jest ok.

Po dniu trasy miałem trochę syfu na szybie więc użyłem płynu do spryskiwaczy, ku mojemu zdziwieniu pojawiły się smugi na całej szybie co ograniczyło troszkę moją widoczność.

Przed NW nie było takiego problemu, na początku pomyślałem, że to może wina płynu więc wyczerpałem go do zera i kupiłem nowy firmy Sonax ale nie było poprawy. Z piórami wycieraczek również nie było wcześniej problemu więc wątpię, że to one.

Moje pytanie jest takie, co mogło zadecydować o tym, że te smugi się pojawiły - nieumiejętne nałożenie NW, jakaś chemia z myjni ręcznej czy może coś innego?

Co mogę zrobić żeby się ich pozbyć? Wyczyścić szybę IPA?

Jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie. Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_8712.jpg

IMG_8715.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetarłem szybę dokładnie IPA, przeczyściłem gumy piór wycieraczek, problem pozostał... To nie brud drogowy bo kilkanaście minut po przetarciu użyłem płynu do spryskiwaczy i można powiedzieć, że "wzorki" rozmazania są identyczne jak przed przetarciem. No nic, udam się jutro do jakiegoś studia detailingu, dam znać po.IMG_8736.jpg.4fba77af1a6a45de9286f2e6e917df89.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypolerowałem szybę u osoby zajmującej się car detailingiem, smug już nie ma. Z uwag jakie otrzymałem to to, że szyba nie została przygotowana poprawnie do nałożenia NW + pewnie sam środek był słaby, tak więc jakby ktoś kiedyś chciał skorzystać z usług detailingu w BMW Gazda Gliwice to odradzam...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.