Skocz do zawartości

Polerowanie one step/polerka/moon light


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałbym zrobić one step, na aucie swoim, rodziców jako prezent(chemie do mycia, dekontaminacji itp już mam). Chciałbym spróbować swoich sił w polerce. Chciałem kupic evoxa hdf 12, lub adbl roller DA o skoku 9mm, myślałem również nad pastą Koch micro cut M3.02. Natomiast nie wiem jakie pady dobrać. Auta do seat leon i toledo z 2004r. żaden element nie był lakierowany, przynajmniej nie mam informacji na ten temat. Aktualna położona jest powłoka tac system moon light i nie do końca wiem co z tym robić przed polerka. Moja prośba, jeśli mógłby mi ktoś doradzić jakąś dobrą polerkę dla początkujących, w dobrych pieniądzach. załóżmy 500 zł dobrać pady i powiedzieć czy pasta z kocha, to dobry wybór. Pozdrawiam i z góry dziękuję! Po polerce chciałbym zabezpieczyć auto moon lightem od tac system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z lakierem seatów.

1. Polerka poczytaj o Hamron z Jula, Yato skok 15mm... Jak się boisz to 9mm ale ta jest mniej przyszłościowa.

2. Powłoka, każda schodzi z lakieru podczas polerowania

3. Pady kup 3 rodzaje po kilka sztuk

Twarde - standardowe często niebieskie NAT, Royal, Super Shine

Średnie -  pomarańczowe Royal bardzo un iwersalne

Miękkie/średnie - czerwone Super Shine, czerwone nat zamkniętokomórkowe

 

Przeczytaj jak dobierać pad w trakcie, szkoda to pisać od nowa.

4. Pasty, każdy ma swoją ulubioną. Do wszystkiego... mi się spodobała 3d One. Coś tam wytnie, ale fajne że potrafi wykończyć perfekt nawet miękkie lakiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost A co myślisz o sonax ex 04-06 + zółty pad NAT do seata? Po tym będę musiał poprawiać finishem jakimś, czy nie narobi tyle "bałaganu". Polerka będzie na maszynie DA evoxa o skoku 12. To ma być szybkie odświeżenie aut, które mam w domu, są to auta do daily więc usunięte mniejszych/średnich rys i zabezpieczenie samochodu moon lightem od tac system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o polerkę do DA,  jeśli DA to...no właśnie. Mam Yato DA15mm i ADBLa Rollera 9mm i gdybym miał mieć tylko jedną to wybór padłby na adbl'a. Dlaczego- mimo, że to 9mm to uważam, że daję radę plus możliwość pracy na mniejszych padach. Oczywiście to tylko moje zdanie. Minus ADBL'a taki, że jest trochę wibruje i się grzeje, ale dla niewprawionego amatora to nie jest problem.  Jeśli chodzi o one step to mi fajny wychodzi na menzernie 400 plus biały/ niebieski NAT. Oczywiście to pasta mocno cutingowa, ale daje dobre wykończenie. Moc regulujesz padami.  Mawiają że m400 średnio na DA się nadaje, ale efekty mi się podobają, oczywiście trochę pyli. Ludzie polecają jeszcze 3d one oraz Megsa UC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Kacper01 04-06 wcale nie jest delikatną pasta 🙂 Przy miekkich lakierach potrafi pozostawić duzo po sobie. Ogolnie pasty Sonaxa w moim odczuciu sa dość agresywne i nawet 03-06 jest zbyt agresywana przy miekkich lakierach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Kacper01 bardzo uniwersalna pasta jest 3D one, a jeśli chodzi o wykończenie to póki co u mnie z past finishowych najlepiej sprawdza się menzerna 3800/4000 u siebie na hondzie robiłem one stępa właśnie ta pasta 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z finishowych to również polecam m3800...ale z tego co pamiętam będziesz jechał na DA 12mm. Nie jestem jakimś zawodowcem, zrobiłem parę aut , ale machnąć holsy na DA to się trzeba chyba nastarać. Oczywiście jakiś tam bałagan po różnych pastach/padach może zostać. Trudno będzie Tobie jedną pastą obskoczyć różne auta...chociaż jak dobrze dobierzesz pastę to regulując moc padami wiele można zrobić na różnych lakierach. Możesz zacząć od 3d one...choć obiektywnie sam zacznę dopiero z nią przygodę, ale ogólnie pasta polecana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
14 godzin temu, nossy napisał:

ale machnąć holsy na DA to się trzeba chyba nastarać.

holsy nie ale haze juz jest łatwo pozostawic maszyna DA 🙂 Przy miekkich lakierach szczególnie uni widać to bardzo dobrze jak zbyt agresywna pasta potrafi pozostawic sporo bałaganu na lakierze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.