Skocz do zawartości

Zabezpieczenie felg


ValiooX

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, chciałbym się zapytać o jakiś pomysł co do zabezpieczenia felg. Od razu mówię, ze powłoki odpadają bo nie mam za bardzo możliwości odstawienia gdzieś auta na ten moment w celu utwardzenia, to daily wiec tez jakoś nie chce pakować co się da. Obecnie testuje QW Adbl na jednej stronie a na drugiej SSW zobaczymy co dłużej pożyje narazie tydzień minął pierwsze mycie się zbliża. 

Jakis prosty w aplikacji nie wymagający czasu utwardzenia produkt do zabezpieczenia który no posiedzi przynajmniej z miesiąc dwa ? Nic innego poza QW nie przychodzi mi do głowy na ten moment 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze spróbował BSD. Chyba nawet gdzieś widziałem jakiś test na niemieckojęzycznym Youtube. U siebie stosowałem BSD ale jakoś specjalnie nie sprawdzałem trwałości. Myślę, że parę myć/kilka tygodni pociągnie.

EDIT: ADBL QW myślę, że jest dobrym pomysłem również na felgi. Planuje ogarnąć nim felgi na wiosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MMCzysci napisał:

Chyba najlepiej Fusso się sprawdzi, chyba że mówisz o samych frontach. Mnie SSW szybko zjeżdża z felg.

Tak mowa o zabezpieczeniu felg bez ich ściągania. Właśnie bardziej nastawiam się ku QW jeśli chodzi o trwałość. A jak wypada kwestia trwałości Moonlighta ?

2 minuty temu, czester napisał:

Ja bym jeszcze spróbował BSD. Chyba nawet gdzieś widziałem jakiś test na niemieckojęzycznym Youtube. U siebie stosowałem BSD ale jakoś specjalnie nie sprawdzałem trwałości. Myślę, że parę myć/kilka tygodni pociągnie.

BSD to dość podobny produkt do SSW mi się wydaje, no cóż mogę sprawdzić ale jakoś bym się nie nastawiał na bóg wie co 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, analyzator napisał:

turtle ice, fusso, fk1000p

umyj, przeleć alkoholem, posmaruj

Może właśnie pora coś ruszyć z fusso bo z pół roku wytrzymać powinno.

12 minut temu, krzygaj napisał:

Good Stuff Rims Detailer

A to według mnie jest pomyłka, czym różnią się qd do lakieru a do felg lakierowanych ? Kolejny produkt niepotrzebny, nie mówię ze nie działa ale to samo albo i nawet lepiej zrobi SSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, KUBA46 napisał:

Jak ma wytrzymać miesiąc-dwa to może Sonax PNS. Duża puszka w rozsądnych pieniądzach. U mnie już leży miesiąc i jest ok. 

Miałem kiedyś pns na lakierze i ci powiem ze dupy nie urwało mi i sprzedałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Czy produkty typu FW Talisman/GS Rims detailer mają jakikolwiek sens, czy wystarczy zwykły QDek? Zużywam drugą butelkę Rimsa i w zasadzie wydaje mi się, że zwykłym quick detailerem byłby podobny efekt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, blazej napisał:

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Czy produkty typu FW Talisman/GS Rims detailer mają jakikolwiek sens, czy wystarczy zwykły QDek? Zużywam drugą butelkę Rimsa i w zasadzie wydaje mi się, że zwykłym quick detailerem byłby podobny efekt..

Ja u siebie jestem zadowolony z Gyeon Ceramic na prawdę fajniejszych siedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się wyleczyłem z woskowania czy qdekowania felg. W miarę przygotować, koszt nie jest duży. Powłoką je i spokój 🙂 i u mnie priorytetem nie jest trwałość tylko utrzymanie czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 29.01.2021 o 12:37, MMCzysci napisał:

Chyba najlepiej Fusso się sprawdzi, chyba że mówisz o samych frontach. Mnie SSW szybko zjeżdża z felg.

Kiedyś spróbowałem SSW i bez szału.

Kupiłem kiedyś jakiś wosk do felg o zapachu wiśniowym i faktycznie zrobił robotę. Bardzo łatwo przez kilka myć schodził osad. Poszukam, może mam gdzieś jeszcze opakowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Potrzebuje coś do zabezpieczenia felg (srebrny połysk):

- nie 100 % towa ceramika  gdyż boje sie o docieranie, że prześpię moment, poza tym mam być śliska a powłoki ceramiczne nie są

- coś co nie jest środkiem drogim (np 150 zł za 50 ml)

- coś co trzyma na feldze możliwie długo (zazwyczaj nie myje agresywna chemia tylko szamponem z neutralnym pH)

- coś co nanosi się i poleruje łatwo, mogę nałożyć 2 razy

- przede wszystkim brud ma odchodzić po spryskaniu woda pod ciśnieniem

 

Mój typ do zakupu na dziś Prostaff CC Gross Gold - Powłoka kwarcowa do felg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MaArek77 napisał:

Ile poleży jak myją alufelgi 1-2 razy na tydzień?

Tutaj jest dużo zmiennych, które mają wpływ na to ile dane zabezpieczenie poleży na elemencie. Najważniejsze jest przygotowanie powierzchni do aplikacji powłoki. Myślę, że opis czynności już widziałeś na tym forum. Ilość robionych kilometrów, w jaki sposób dbasz o nie. Po zabezpieczeniu powłoką nie musisz już stosować agresywnej chemii, wystarczą preparaty neutralne do bieżącego mycia (P&S Breake Duster, Good Stuff Alkaline Wheel Cleaner, Excede Ultimate Wheel Cleaner)

Link tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, keza napisał:

Link tutaj

Dzięki.  Ja felgi myje po każdej trasie. Zazwyczaj woda z szamponem

 

Za 10 ml 80 zł szału nie robi.  Żeby starczyło chociaż na 4 felgi po dwa razy.

 

Chyba uderzę w Prostaff bo jest go więcej

Jakieś wyjątkowe różnice między tymi preparatami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaArek77 poszukaj mojego tematu o nakładaniu artdeshine. Jeden jest z tytułem pokaż swoje rysy a drugi świeży temat i podejście do tej powłoki to zaklinanie wiosny czy coś.

Z 10 ml zrobiłem osiemnastki, siedemnastki, fronty 16 i jeszcze raz grubo osiemnastki 🙂 na dobrze przygotowanych felgach powłoka przy jeździła dwa sezony i wciąż kropelkowa ła włączając to bębny na których kładłem bardzo niedbale.

Przy drugim podejściu do osiemnastek żeby skończyć butelkę to już naprawdę lałem produktem grubo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MaArek77 napisał:

Za 10 ml 80 zł szału nie robi

Dzisiaj masz promocję - 15%. Co do wydajności to potwierdzam co koledzy piszą.

6 godzin temu, MaArek77 napisał:

Ja felgi myje po każdej trasie. Zazwyczaj woda z szamponem

No i bardzo dobry krok

Powłoka posiedzi najbiedniej dwa sezony a Prostaff krócej i będziesz musiał powtarzać aplikację w sezonie.  

Decyzja należy do Ciebie😉

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.