Skocz do zawartości

Dobór past i padów. Lexus IS250 3R1


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, mam pewien kłopot, ponieważ będę zabierał się za wykonanie korekty na swoim Lexusie, z lakierem 3-warstwowym Matador Red Mica. Lakier nie jest w jakimś strasznym stanie, chcę mu nadać trochę świeżości i usunąć trochę rys. Po wyczytaniu paru tematów mam swój zestaw, a mianowicie:

-na początek pasta Menzerna PF2500 i miękki pad.

-na finish pasta Menzerna SF4500(3800) i też miękki lub finishowy pad

Od samego początku zastanawiałem się nad Menzerną 3in1, ale jakoś zbiło mnie z tropu. Macie jakieś zastrzeżenia co do moich wytycznych, zmienili byście coś? Polerka to raczej jakaś DA ze skokiem 8mm(na dniach zakupie :D). Lakier raczej z gatunku miękkich, więc nie chce też zbytnio przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d one to normalna pasta, nie żadne aio,  bez żadnych wypełniaczy/wosków. Siłę cięcia/wykończenie regulujesz padami. Na cuttingowym padzie/futrze potrafi konkretnie wyciąć. Lexus to miękki lakier, więc może się okazać że taki żółty nat sporo Ci wytnie. Robiłem rx450h w tej starszej budzie (2013?) 3d one + żółty/niebieski nat i wykończyłem czerwonym, tylko że na rotacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę tylko znając teorię a nie z praktyki. Sprawdź czy ten lakier to nie jest ceramiclear.

https://www.autogeekonline.net/forum/auto-detailing-101-a/122735-lexus-self-healing-paint-detailing.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sparco0 napisał:

3d one to normalna pasta, nie żadne aio,  bez żadnych wypełniaczy/wosków. Siłę cięcia/wykończenie regulujesz padami. Na cuttingowym padzie/futrze potrafi konkretnie wyciąć. Lexus to miękki lakier, więc może się okazać że taki żółty nat sporo Ci wytnie. Robiłem rx450h w tej starszej budzie (2013?) 3d one + żółty/niebieski nat i wykończyłem czerwonym, tylko że na rotacji.

Spoczko, tak też zrobię, ile tak mniej więcej pasty będzie potrzeba? 250ml powinno starczyć raczej na spokojnie. Pokombinuje z padami tak jak piszecie.

Godzinę temu, analyzator napisał:

Piszę tylko znając teorię a nie z praktyki. Sprawdź czy ten lakier to nie jest ceramiclear.

https://www.autogeekonline.net/forum/auto-detailing-101-a/122735-lexus-self-healing-paint-detailing.html

Nie wiem czy jest to ceramiclear, doinformuje się co i jak. Wiem tylko tyle że jest 3-warstwowy. Tzn. Podkład, kolor bazowy i klar tzw. Bezbarwny.

Znajomy ma IS-F’a w tym właśnie kolorze i wiem że działał coś w temacie korekt, więc się dopytam co i jak 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bananek626 przeczytaj post mikea jeszcze raz bo pisze dokładnie co na tym lakierze zrobić trzeba 😉 na dole podpowiadają się inne podobne tematy. Sprawdź czy to jest wspomniany lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagłębiłem się w ten temat i z moich spostrzeżen wynika że, samochody które posiadają tzw. ceramiclear, posiadają przed oznaczeniem lakieru literkę "C", nie tyczy się to chyba jedynie kanadyjskich wersji Mercedesa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.