Skocz do zawartości

Czyszczenie LCD


bmelon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie środków do czyszczenia ekranów LCD, które obecnie w znacznej części nowych aut zastępują standardowe zegary, których to ochronny plastik rysował się od samego patrzenia.

 

Właśnie zmieniłem auto i mam już LCD zamiast konwencjonalnym obrotomierzy.

 

W przypadku czyszczenia panelu do sterowania system infotaiment, gdzie ekran wygląda na "solidny", nie mam problemu, o tyle panel w przypadku przyrządów wydaje się być bardziej wrażliwy i nie chciałbym go uszkodzić.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bmelon napisał:

 

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie środków do czyszczenia ekranów LCD, które obecnie w znacznej części nowych aut zastępują standardowe zegary, których to ochronny plastik rysował się od samego patrzenia.

 

Właśnie zmieniłem auto i mam już LCD zamiast konwencjonalnym obrotomierzy.

 

W przypadku czyszczenia panelu do sterowania system infotaiment, gdzie ekran wygląda na "solidny", nie mam problemu, o tyle panel w przypadku przyrządów wydaje się być bardziej wrażliwy i nie chciałbym go uszkodzić.

 

Z góry dziękuję za sugestie.

 

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

A to LCD nie ma żadnej obudowy? 

Bo ja np. też mam LCD ale nie mam dostępnej bezpośrednio matrycy tylko np. jest to zamknięte w jakimś plastikowym coverze itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to LCD nie ma żadnej obudowy? 
Bo ja np. też mam LCD ale nie mam dostępnej bezpośrednio matrycy tylko np. jest to zamknięte w jakimś plastikowym coverze itp.
 
U mnie nie ma covera.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
54 minuty temu, lukasz_byd napisał:

A to LCD nie ma żadnej obudowy? 

Bo ja np. też mam LCD ale nie mam dostępnej bezpośrednio matrycy tylko np. jest to zamknięte w jakimś plastikowym coverze itp.

 

w BMW X5 tez jest zwykły wyświetlacz LCD bez zadnego covera, od samego patrzenia wyglada on juz nieciekawie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podbije temat, zna ktoś jakieś sprawdzone środki pod cyzsczenie samych LCD'ków jak i ekranów z ocroną typu szkło? Kiedyś miałem cos takiego https://www.ceneo.pl/29110428 i czyściło naprawde dobrze, ale nie używałem bezpośrednio na matryce, bo z tego co widziałem na puszcze było na powierzchnie szklane i wolalem nie ryzykowac uszkodzeniem matrycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście używam do czyszczenia ekranów LCD w samochodach Soft99 Wash Mist i doskonale się sprawdza. Żadnych złych skutków ubocznych. Wash Mist ogarniam też prywatne laptopy, telewizory i iphony. Wszystko OK. Spróbuj. Ale zaznaczam że JA tak robię i to tylko moje zdanie i moje ryzyko. Pozdrowienia dla Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli to matowo/satynowe g*** w niektórych modelach BMW czy mercedesa czasem audi Dla mnie zawodnik nr.1 jeśli chodzi o ostatnie szlify przed wydaniem :) Świetnie sprawdza się też na szyby przy dużym rozcieńczeniu, a przy 1:10 ogarniesz skórzaną kierownice czy fotele na bieżąco bez problemu. Spróbuj a jak to mówią 'fanatycy' car pro będziesz dolewał go nawet do kawy :)

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grobek Troche mnie nie pokoi że jest to QD, jakos srednio mi sie to widzi na ekran nakładac v: No ale może sie poprostu nie znam (co jest prawda w sumie) - ale może przyeksperymentuje dla samego piano blacka i szkla na ekranie, ew poświece jakiś stary monitor czy tam matryce od również starego lapka na testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech2o to bardzo uniwersalny produkt, nie nazwał bym go QD. W zależności od stopnia rozcieńczenia spełni wiele zadań, ja używam głównie go np. jako płynu do szyb (czy to w samochodzie czy w domu), do czyszczenia skóry ( daje fajny efekt miękkości skóry), jako qd do wnętrza właśnie ( używam do przecierania wszystkiego tak naprawdę), wspomagacza przy wycieraniu samochodu do sucha, myciu bez wody na wyjazdach (waterless) a tak naprawdę chyba nigdy jako Zwykłego qd do lakieru ponieważ są lepsze produkty stricte zaprojektowane do tego. Ps. Kafelki w kuchni i płyta grzewcza też pięknie po nim wychodzą a jest jeszcze pewnie parę innych zastosowań.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master

Niestety nie mogę i nie powinienem się reklamować, ale jako mało znaną alternatywę można zobaczyć tutaj:

(dotyczy wyświetlaczy w nowych modelach BMW, które ponoć są specyficznie trudne w czyszczeniu)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamowilem tego carpro i bedzemy testować - jeszcze udalo sie na promce dostac próbnik 50ml wiec już wgl jakies smieszne grosze i przy (planowanym, ) 1:20 powinno raczej na dlugo starczyć, napewno taniej od pianek do ekranów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odkopię... Wymyślili już może jakiś produkt, małą gąbeczkę z MF albo jakiś materiał z kosmiczną technologią do ekranów w autach? Chcę nałożyć folię tak czy siak, bo obsługa WSZYSTKIEGO jest z ekranu, ale ewidentnie będę potrzebował jakiegoś produktu do bieżącego przecierania bo ekran po 1 dniu wygląda tak: 

IMG_20230601_113341.jpg.f5f39e55ee7084d99e2aa6f3801398fd.jpgIMG_20230601_113354.jpg.906bf3be4b2f820b37291f9874f462c9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 Ja u siebie używam Gyeon Quick Detailer (ten zwykły niebieski) - przelałem sobie do małej buteleczki z oszczędnym atomizerem. Jest super śliski, i wydaje mi się że trochę ogranicza osadzanie się odcisków palców. Stosuję go również na gładkie, malowane dekory

Ściereczka raczej nie ma większego znaczenia, ale w moim przypadku WaxPro NoLimit się sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.06.2023 o 14:53, Fredi88 napisał(a):

Tego nie kupuj, to jest beznadzieja. Po pierwsze, z większą warstwą tluszczu sobie nie poradzi, po drugie nawet jak raz da radę, to następnym razem już będzie smugi zostawiać. 

Jako, że mam to samo auto, to mogę podzielić się, swoimi spostrzeżeniami:

- na bieżące (czyli raz dziennie) przetarcie starczy normalna, dobra fibra. Ja mam szary workstuf gentleman basic. 

- jak już ślady nie schodzą, to mam w małym atomizerze z Rossmanna ( https://www.rossmann.pl/Produkt/Pojemniki-podrozne/Butelka-na-kosmetyki-z-atomizerem-podrozna-poj-100-ml-1-szt,239519,8777 ) wypełnioną adbl hybrid Glass. Atomizer rozpyla akurat idealną ilość, żeby dwa piknięcia wystarczyły na cały ekran i nie trzeba było dużo docierać. Dwa piknięcia na ekran i przecierasz, nie ma smug i ekran przez jakiś czas mniej się palcuje. 

Tylko musisz uważać na panel pod ekranem (no i ten przy skrzyni biegów), bo jak będzie na nim większa warstwą kurzu i przetrzesz na sucho, to rysy gwarantowane. Polecam zabezpieczyć PPF, albo przy okazji, położyć jakąś powłokę. Ja zawsze na piano black kładę TAC system Moonlight i wyglądają dużo lepiej, mniej się palcują i mam wrażenie, że mniej się też rysują. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.