Skocz do zawartości

Folie antybakteryjne. Rozmowa


Tomas-sg

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chłopaki i dziewczyny. 

Od jakiegoś czasu drążę temat folii antybakteryjnych. Znacie jakiś producentów?  Zanim zacznę się kontaktować muszę zrobić pewna listę. 

Osobiście mam już 

Clif-Design z folia Vactor Flex

Oraz

Clean touch Medical. 

 

Zapraszam do dyskusji 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, BiałyGTi napisał:

Po pierwsze do czego ci taka folia ?? Gdzie chcial bys ja zastosować 

U siebie z pewnością na telefonie. 

A ogólnie w pracy, klienci naszej firmy to głównie centra handlowe. Coraz więcej pytań pojawia się o takie folie ale znalezienie informacji w sieci jest dosyć ciężkie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Tomas-sg napisał:

drążę temat folii antybakteryjnych. Znacie jakiś producentów? 

Po co folia antybakteryjna w dobie walki z wirusami?

Jak poczytasz opisy tych produktów słowo wirus pojawia sie wiele razy w kontekście istnienia w otoczeniu (MARKETING). Natomiast ostatecznie opis sprowadza się do słów pokroju, że zwiększa ochronę przed niektórymi rodzajami bakterii (nie wirusami). 

Stąd pierwsze pytanie. Czy to przez modę czy coś bardziej sensownego, np ochrona pośrednia przed infekcjami innego rodzaju żeby nie osłabiać organizmu ogólnie.......

 

PS ja telefon myję raz na dwa dni alkoholem izopropylowym lub detergentami typu płyn do szyb, estetyczniej wygląda bez odcisków palców 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ghost napisał:

Po co folia antybakteryjna w dobie walki z wirusami?

Jak poczytasz opisy tych produktów słowo wirus pojawia sie wiele razy w kontekście istnienia w otoczeniu (MARKETING). Natomiast ostatecznie opis sprowadza się do słów pokroju, że zwiększa ochronę przed niektórymi rodzajami bakterii. 

Stąd pierwsze pytanie. Czy to przez modę czy coś bardziej sensownego, np ochrona pośrednia przed infekcjami innego rodzaju żeby nie osłabiać organizmu ogólnie.......

 

PS ja telefon myję raz na dwa dni alkoholem izopropylowym lub detergentami typu płyn do szyb, estetyczniej wygląda bez odcisków palców 😉

 

Dziś w biedronce widziałem jakiś tam generator który "NISZCZY" wirusy i bakterie 😂😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ghost napisał:

Po co folia antybakteryjna w dobie walki z wirusami?

Skrót myśleniowy. Folie są zazwyczaj anty bakteryjno/wirusowe ( kombinacja metali dającą 99 % skuteczności z tym i tym). Zagłębiłem się w temat Clean Touch Medical i tu mam pewność że działa, certyfikaty i badania na Uniwerystecie w Helainkach. Clif Design to niestety produkt USA i tam też są jakieś certyfikaty ale przez "amerykańskich naukowców" 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tomas-sg napisał:

Folie są zazwyczaj anty bakteryjno/wirusowe

Clean Touch rzeczywiście robiło badania w kierunku covid.

Ale problem w tym, że "zazwyczaj" tyczy się jednak braku właściwości antywirusowych. Dokładnie tak jak wynika z opisu Clif design 😉

Ogólnie to byłbym sceptyczny do produktów, które nie mają certyfikatów z kilku niezależnych laboratoriów

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.