Skocz do zawartości

Pad Washer - Home made


BiałyGTi

Rekomendowane odpowiedzi

@BiałyGTi tak myślałem, i zastanawiam się, czy nie będą się pady mimo wszystko mogły uszkadzić przy stojących piłeczkach. Czy jednak nie lepiej żeby się piłeczki kręciły. jak na prętach.

Żeby było jasne nie krytykuję @#kris, bo pomysł i wykonanie petarda, tak się tylko zastanawiam, bo jednak pady będą tarły o te piłeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gordon napisał:

@BiałyGTi tak myślałem, i zastanawiam się, czy nie będą się pady mimo wszystko mogły uszkadzić przy stojących piłeczkach. Czy jednak nie lepiej żeby się piłeczki kręciły. jak na prętach.

Żeby było jasne nie krytykuję @#kris, bo pomysł i wykonanie petarda, tak się tylko zastanawiam, bo jednak pady będą tarły o te piłeczki.

Nie będą. Tam nie ma ostrych krawędzi. Zresztą w pad washer od LK też nic się nie kręci i pady się nie rozwalają.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@gordon w wiaderku od LK tez ten talerz nie jest ruchomy i nic sie z padami nie dzieje. Podczas czyszczenia pada i tek tej maszyny nie dociskamy tylko lekko ma dotylac. Wiec takie rozwiqzanie tez bedzie sie sprawdzac 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już wszystkie graty. Jutro wiercę piłeczki i w weekend będę składać. Chyba jednak zrobię 2 rzędy piłeczek, a nie 3 jak planowałem. Wydaje mi się, że przy 3 rzędach, to będzie za szeroko i piłeczki w skrajnych rzędach nie będą się obracały, tylko będą stawiały opór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2021 o 16:17, JakubBe napisał:

Panowie a może zamiast piłeczek zastosować gotowe rozwiązanie? Próbował ktoś?

 

https://www.castorama.pl/rolki-do-wiadra-glazurniczego-perforowane-id-1034607.html

Trochę za ostro,mnie się wydaje się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał98 no więc tak:

  1. Piłeczki golfowe z olx - ja kupiłem 14 szt, użyłem 12 - 22zł + 5zł przesyłka, otwory przewierciłem na tokarce
  2. Aluminiowe rurki (2 x 50cm, ścianka 1mm, średnica 10mm) - Allegro - 2 x 5zł + 9zł przesyłka - wydaje mi się, że były też w Leroy Merlin. Podobno aluminium po użyciu chemii może korodować i lepiej dać z kwasówki - tak mi podpowiedzieli koledzy, ale ja się nie znam i zobaczymy co wyjdzie za jakiś czas 😋
  3. Pręt gwintowany 8mm x 1m - 3,5zł - LM
  4. Wiadro 15L z pokrywką - 17zł - LM
  5. Nakrętki samokontrujące 8mm - 4szt - jakieś grosze - LM
  6. Podkładki 8mm - 14szt - jakieś grosze - LM

Zastanawiam się czy dobrze zrobiłem dając podkładki pomiędzy piłeczkami, ale wydaje mi się, że w ten sposób nie będą się blokować jak zaczną się ocierać o siebie. 🤔

Poniżej filmiki - wiecie jak to jest jedną ręką nagrywać, a drugą działać 😉

Póki co jeszcze nie używałem w boju, może pod koniec tygodnia coś u szwagra się uda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to wiadro nie musi byc zalane woda, jedynie do obciazenia. Jedne psikacz z apc do czyszczenia drugi do wyplukania i odwirowanie. Wieczko tez lepiej zrobic z mniejszym otworem wtedy nie bedzie tak syfic przy odwirowywaniu... 

Brakuje mi tego w lc 4000 bo maszyna sie brudzi jak....mf i wycieranie po każdej akcji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.. przeglądam właśnie filmy na YT i w zasadzie wszędzie widzę, że jest używana woda tzn pad jeździ po mokrym elemencie 🤔

Jaką Wy macie technikę?

Zakładałem, że:

  1. Pada opryskuję APC, daję mu chwilę
  2. Kręcę na piłeczkach obracających się w wodzie
  3. Odwirowuję na max obrotach

Kolejne pytanie - czy tego pad washer używacie tylko na koniec pracy, czy w ten sposób czyścicie pady pomiędzy elementami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krzygaj a widziałeś filmy jak działa ori Pad washer ????

Ja mam pad washera ori LC 3000 i takiego sobie też zbudowałem jak ty zrobiłeś.

Co do pracy na piłeczkach, na poprzednije stronie opisywałem jak to powinno się prawilnie robić

 

W dniu 23.08.2021 o 00:22, D@ViD napisał:

Zasada działania :

1. Opryskiwacz ciśnieniowy z APC

2. Opryskiwacz ciśnieniowy z wodą ( ja preferuje jednak wodę +onr)

3. Pryskamy apc. Na biegu 1-2 pracujemy padem po piłeczkach.

4. Pryskamy woda po padzie i odwirowanie w drugim wiadrze.

Efekty widac powyżej 😜

Wyszło parę mankamentów:

1. Piłeczki są za wysoko i nie można odwirowywać wody z pada w tym samym wiaderku 

2. Pręt na którym kręcą się piłeczki, był za cień i się wygiął.

3. Można się o chlapać 😂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@D@ViD ori czyli jaki?

Na filmach z pad washerów LC widać, że jak naciskają, to wypływa woda ze środka - możliwe, że to jest ten krok 4 u Ciebie

Przeglądam pozostałe i nie widzę żeby na którymś była praca na sucho - jest APC na pad, i potem praca na pad washerze, w którym jest woda...

Możliwe, że każda z metod jest dobra, a wybór odpowiedniej metody zależy od preferencji użytkownika i zebranego doświadczenia 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, krzygaj napisał:

możliwe, że to jest ten krok 4 u Ciebie

TAK.

13 minut temu, krzygaj napisał:

Przeglądam pozostałe i nie widzę żeby na którymś była praca na sucho

Napisze Ci jak powinieneś zrobić w przypadku twojego Home made Pad Washera z piłeczkami.

2 opryskiwacz (najlepiej ciśnieniowe). W jednym APC rozrobione w drugim woda (najlepiej z dodatkiem optimum no rinse)

1. na brudnego, duchego pada, pryskasz APC.  (możesz też prysnąc ciut WODY)

2. Na biegu 1-2 pod ciężarem samej maszyny, wypracowujesz to APC, następnie unosisz trochę maszynę nad pileczki i odwirowujesz.

3. Pryskasz obficie wodą, w celu wypłukania APC z pada.

4. Robisz tak samo jak w pkt.2 i również dajesz max bieg i odwirowujesz pada.

W maszynach DA można od razu takim padem działac, Przy rotacji niestety trzeba jeszcze wydmuchać resztki wody kompresorem.

Ja pad washera używam na bieżąco, co 1-2 wypracowania pasty. Przy pastach optimum, to za każdym razem. Nie zawsze trzeba też u żywać APC 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, a ja taki zrobiłem, dwa wiadra jedno w drugie pompka, sitko trochę druku na drukarce i działa jak na razie 🙂. Acha rant od wiadra warto podgrzać opalarką i wywinąć do góry, przynajmniej nie chlapie i maszyna czysta

1EA41ED0-C0E4-4FFF-9497-78F4C379F1C9.jpeg

3A4F9214-1D6E-4A3C-A729-AD79EB4B0798.jpeg

9A701614-1D70-48FD-9C22-5630CB477554.jpeg

7324980F-A18F-4B5C-B775-7CB1943F8621.jpeg

BF0E47E3-C133-4E4E-8F5F-40522D3FCB3D.jpeg

  • Lubię to 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A to mój pad washer. Miałem w pracy odpad z tarnamidu fi200.

Pomyślałem, że zrobię z tego co jest. I tak kanaliki zrobione, zakończone wszędzie promieniami, aby nie uszkodzić gąbki. Pręty z nierdzewki, wiaderko takie miałem stare pod ręką, jak będę w większym mieście to kupie wiadro z pokrywką. Uprzedzając pytania, pomiędzy kanałkiem a prętem jest 0.1 wcisku, także nic się nie przesuwa ani nie rusza. Z racji że "kółko" waży ok 2 kg +pręty, także wiadro jest elegancko stabilne i nie trzeba dociążać.

IMG_20211030_072446540_HDR.jpg

IMG_20211113_125840547.jpg

IMG_20211113_125900147.jpg

IMG_20211113_134155572.jpg

IMG_20211113_134210855.jpg

IMG_20211105_202223536_HDR.jpg

IMG_20211105_202122386_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.