Skocz do zawartości

Pad Washer - Home made


BiałyGTi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Witam.

Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad Pad washerem ze znanej firmy, ale cena jest na tyle zaporowa ze postanowiłem zrobić cos na szybko w domu.

potrzebne będzie wiadro( w moim przypadku użyłem wiadra 10L)

grid guard

trochę opasek zaciskowych i chęci

Na sam początek przycinamy Grid Guarda tak żeby wchodził na ciasno do wiaderka

IMG-6851.jpg

Po zrobieniu paru prób stwierdziłem ze na środku musi być wypukłe żeby lepiej dochodziło do środka pada czy futra

 Na szybko wpadłem na pomysł żeby użyć denka od butelki po soku

IMG-6866.jpg

IMG-6855.jpg

IMG-6867.jpg

IMG-6868.jpg

IMG-6869.jpg

i kolejne próby tego urządzenia

znalazłem jakieś stare nie używane juz xx czasu pady i futra

IMG-6856.jpg

IMG-6857.jpg

IMG-6858.jpg

IMG-6859.jpg

IMG-6860.jpg

IMG-6861.jpg

IMG-6870.jpg

IMG-6871.jpg

IMG-6872.jpg

 

Woda i urobek po czyszczeniu

 

IMG-6864.jpg

  • Lubię to 8
  • Dziękuję 2
  • Super 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi Genialne rozwiązanie! A powiedz mi czy po APC płuczesz jakoś jeszcze dodatkowo pady? Myślę nad pastami od Optimum ale cena ich pad washera mnie odrzuca. Z tym, że tam po apc pad jest wpłukiwany ONR w ich systemie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Lukaso Szczeze mowiac to nie zauwazylem zeby cos gorzej cielo. Na pewno przez lekko wilgotna gąbkę mamy obniżona temperaturę przy pracy z lakierem. Po drugie nic mi nie chlapie. Po trzecie to jak mamy zapchanego pada to gorzej tnie. Czysty pad tnie lepiej bo cały urobek pasty i lakieru z niego sie pozbywamy. Mamy prace tak jak przy nowym padzie. Dla mnie praca na duzy duzy plus po czyszczeniu przedmuchuje powietrzem nakładam paste i jade dalej. Wczesniej na auto uzywalem Ok 6 padów teraz moge stwierdzić ze śmiało starcza mi dwa 

 

dodam tylko jeszcze ze pada czyszczę na maszynie rotacyjnej a auto robie planetarną 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję pracować na oryginalnym pad washer - Lake Country System 3000D. Powiem jak ja pracuje na nim i jakie są moje wrażenia.

Na auto używam 2-3 pady max. Co dwa wypracowania pasty, płucze pada samym ONR z pad washer'a. Po 1-2 elemencie albo jak już pad się mocniej zapcha, to spryskuje gąbkę APC i płucze ONR z pad washera 🙂 , po takim czyszczeniu odkładam pada i biorę drugiego, a tamten trochę odpoczywa.

Nic nie chlapie

Moc "cięcia" również nie spada, a właśnie jest na stałym poziomie, tak jak mówi @BiałyGTi

Maszyna planetarna nie nadaje się do pracy z pad washer'em, ponieważ ma problem z "wyrzuceniem" wody z pada. Trzeba po prostu założyć gąbkę na DA lub Rotację 🙂 

Ja jestem mega zadowolony, że mam okazję pracować na tym urządzeniu i potwierdzam jego użyteczność 🙂 No i najważniejsze - Po pracy, nie mamy pracy (czyli prania padów)

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.