Skocz do zawartości

Cleaner. Zmywać czy nie?


filip.w.1990

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Trochę poczytałem na temat Cleanerów i mam mętlik w głowie. Czy przed aplikacją wosku, należy zmyć Cleaner za pomocą IPA czy nie?

Jedni mówią że Cleaner podbija wygląd lakieru itd, więc lepiej go zostawić. Drudzy, że może osłabić przyleganie wosku. Jaka jest zatem prawda?

Polecacie szczególnie jakieś Cleanery? Samochód myję na myjniach samoobsługowych, a woskuję pod blokiem. Zależy mi na jak środkach o jak najmniej "skomplikowanej" aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Tomas-sg napisał:

@filip.w.1990 radzę poczytać dedykowany wątek. 

W tym momencie włożyłeś kij w mrowisko 😁

Czytałem, a właściwie to próbowałem. Główne wnioski są takie: tak, nie, spróbuj sam 😄

Oczywiście rozumiem Twoją sugestię, natomiast forum jest tak obszerne, że czasami ciężko znaleźć odpowiedź na proste pytanie. Zresztą wcale mnie to nie dziwi, bo jest tu wielu ludzi znających się na temacie i nikt takich pytań nie zadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W praktyce jeżeli chcesz osiągnąć maksymalną trwałość wosku albo jeśli nakładasz syntetyki szczególnie na silnych rozpuszczalnikach to cleaner lepiej wymyć. Każdy wosk też siądzie na cleanerze zwykle jednak ograniczy to jego trwałość.

Co do walorów estetycznych to są różne cleanery o różnych talentach niektóre faktycznie zachowują się jak glejz. Jeśli zależy ci na maksymalnym efekcie to zostawiasz cleaner pod spodem.

To są największe ogólniki bo produkty różnie będą ze sobą pracowały.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, analyzator napisał:

Każdy wosk też siądzie na cleanerze zwykle jednak ograniczy to jego trwałość.

Dlatego nie pisałem o każdej możliwej kombinacji bo ten temat urośnie do 300 stron 😝

Glasur ma lepsze hydro i lepiej trzyma się na HD-Cleanse niż bez. A jest to cleaner z glaze. Czyli odwrotnie. 

 

Więc tak jak mówiłem: na prewax cleaner, idzie wosk. Kropka. 

 

Jakoś żaden renomowany producent wosków nie miał wcześniej ipy w ofercie, to powinno dać do myślenia. 

 

Ipa była ratunkiem, gdy ktoś miał cleaner i wosk/sealant różnych firm i okazało się, że produkty nie są kompatybilne (mazy, duchy, drastyczny spadek trwałości, hydro).  To skrajne przypadki. 

W mocnej większości przypadków problem nie występuje. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodo będzie dobry, jest to absolutna klasyka i działa dobrze. Co do zmywania to możesz zmywać możesz nie. Pod powłokę lakier musi być możliwie jak najbardziej jałowy chociaż też są wyjątki bo niektorzy lubią kłaść np carpro uk na carpro essence i tak też pozwala producent. Nikt ci jednoznacznie nie odpowie bo to zależy od produktów i czasem są różne rezultaty 🙂 Ja osobiście pod wosk bym nie zmywał. 

 

  

W dniu 30.08.2020 o 14:59, filip.w.1990 napisał:

Polecacie szczególnie jakieś Cleanery?

Od siebie polecę carpro Essence ale najlepsze rezultaty daje jednak maszynowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 30.08.2020 o 14:59, filip.w.1990 napisał:

Trochę poczytałem na temat Cleanerów i mam mętlik w głowie. Czy przed aplikacją wosku, należy zmyć Cleaner za pomocą IPA czy nie?

 

 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.