Skocz do zawartości

Shiny Garage Double Sour Shampoo & Foam.


V1RU$

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem szybka prezentacja nowości od Shiny Garage:

 

Shiny Garage Double Sour Shampoo & Foam.

 

Opis ze strony producenta:

https://www.shinygarage.pl/product-pol-238-Double-Sour-Shampoo-Foam-1L.html

 

Piana zapodana z PA w stężeniu 1:10. Temperatura otoczenia 19 stopni, wilgotność 85 procent.

Tradycyjnie pomiary dla tych co lubią cyferki:

 

Ph koncentratu.

a82c53f570c96.jpg

 

 

Ph roztworu roboczego 1:10.

ac5908cb99fb7.jpg

 

 

Pacjent.

Auto znowu srebrne (Tylko srebrne prawda @Domel), brudne nie jest tylko kurz, i plamy z kurzu po deszczu, w jednym miejscu wyhodowany WS zaciek aby sprawdzić czy piana go ruszy.

 

8b827301ac2c1.jpg

15912291d0910.jpg

868bbe4def12b.jpg

0a5447b6c48d7.jpg

3aaabb5488d02.jpg

 

 

Piana zaaplikowana.

51fe4bfef7249.jpg

e4e4bec3a3c6b.jpg

ca94ca0cc8678.jpg

obraz.png.0d03cbf8c2ff89624b8ee6cf5984a69d.pngaef102895e3e5.jpg

obraz.png.77e38ded658733671311f67cb1e2ffd6.png13adc67c10d1c.jpg

 

 

Piana siedziała na aucie pod cztery minuty.

081daf67bf634.jpg

b59074be6b959.jpg

6397e9bf26f2b.jpg

a3582713387c4.jpg

1b6068c37af77.jpg

 

 

Płukanko.

7048769645e53.jpg

020d06a0966cb.jpg

ef920307a37e7.jpg

44dd18540bf0b.jpg

c23e2522fdf87.jpg

 

 

I słynny test białej rękawiczki.

48bbfe1afc8bb.jpg

94029e7578ed8.jpg

4d7c66f9a6334.jpg

d5de3beaf90f3.jpg

c42c3e225fca6.jpg

 

Wnioski.

Fajna piana. Przy 1:10 dość gęsta, choć długo nie siedzi. Domywanie ok, aczkolwiek nie miała za bardzo z czym walczyć. Zrobię kolejne podejście na jakimś  brudasie. Zapach cytryna i świeże pranie. Na aucie testowo QD, wosk, NW i inne wynalazki. Nie zauważyłem aby coś odetkało czy poprawiło w jakimś stopniu hydro. Na jednym foto jest WS, zaciek i jak widać nie zrobiło z nim totalnie nic. Jak chodzi o mnie to piany kwaśne specjalnie nic nie wnoszą. Może przy powłokach coś więcej się dzieje. Dla mnie to produkt który powstał chyba na fali mody na tego typu tematy - ale to moje zdanie nie znam się, tylko dużo piszę a mało robię zupełnie jak @D@ViD 😜 Kwaśne produkty wymagają ruchu mechanicznego - zrobiłem też podejście jako szampon no i tu jest już zupełnie inna jazda (Po zacieku nie ma śladu po jednym przejeździe rękawicą). Ale test szamponu zapodam innym razem, muszę trochę się nim pobawić.

Generalnie produkt jest w porządku ale ja widzę go jako szampon bo tam zaczyna się coś dziać. I tak go sprawdzam w kolejnych myciach i porównam z moim wielozadaniowym faworytem.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 5
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj używałem go na powłoce CP Gliss, ciężko powiedzieć czy coś odetkał bo powłoka ma się dobrze, może doły drzwi, ale jako szampon do bieżącego mycia ma bardzo fajna pianę i duży poślizg. 

Bardzo przyjemnie się mi z nim pracowało. 

Ogólnie trzeba dłużej go potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Lukasek13 napisał:

Witam

Wczoraj używałem go na powłoce CP Gliss, ciężko powiedzieć czy coś odetkał bo powłoka ma się dobrze, może doły drzwi, ale jako szampon do bieżącego mycia ma bardzo fajna pianę i duży poślizg. 

Bardzo przyjemnie się mi z nim pracowało. 

Ogólnie trzeba dłużej go potestować.

Jako szampon zupełnie inna bajka, bardzo mi się spodobał. Kolejne mycia teraz robić będę właśnie SG. Jak na kwaśny fajna piana i bdb poślizg. I tu już się dzieje coś.

Jako piana, jak na moje nic nie wnosi. A miałem już kilka kwaśnych pian. Choć SG wyróżnia się na tle konkurencji fajną stabilną pianą, choć nie siedziała jakoś długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, D@ViD napisał:

Czyli produkt 2w1. Najpierw piana, potem mycie jako szampon i mamy odetkana lsp 🙂

Tak to widzę. Taki serwis cały na kwaśno. Choć dopiero szampon zrobił swoje z zaciekami po wodzie  i WS jak trzeba.

34 minuty temu, BiałyGTi napisał:

@D@ViD Taki jak produkt od dłuższego czasu ma sonax 

Ale niskim Ph, z kwaśnym odczynem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BiałyGTi napisał:

@V1RU$ Tego ci nie powiem bo nie sprawdzam pH 

Sonax Energy ? O nim mówisz. To używam od kilku miesięcy po rekomendacji @D@ViD. Fajna piana i szampon też LUX. Ph nie mierzyłem. W sumie mierzę na potrzeby forum żeby unikać zbędnych pytań haha.

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj myłem za pomocą tego szamponu a raczej myła mi moja ukochana autko i zauważyłem poprawę 'kropelkowania' na masce [ juz taflowala i wolniej woda spływała ] ( reszta auta miała sie dobrze ) . Bardzo fajny zapach łatwe wypłukiwanie . 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lodowa napisał:

Bardzo fajny zapach łatwe wypłukiwanie

Z polskich marek firma SG robi najprzyjemniejsze szampony. Różnic ciężko się dopatrzeć ale zawsze podświadomie sięgam po szampon SG 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lodowa napisał:

wczoraj myłem za pomocą tego szamponu a raczej myła mi moja ukochana autko i zauważyłem poprawę 'kropelkowania' na masce [ juz taflowala i wolniej woda spływała ] ( reszta auta miała sie dobrze ) . Bardzo fajny zapach łatwe wypłukiwanie . 
 

Jako szampon sprawdza się BDB. Jak na kwaśny ma niezły poślizg i pianę. I naprawdę nieźle radzi sobie z WS. Może w weekend popełnię kolejne dwa mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś przy okazji nocnego deszczu / porannej rosy chciałbym przedstawić mojego skodillacka po myciu tym szamponem .

powłoka kanapka tenzi q7 + tenzi q10 @tenzi 
aplikacja rok temu obecny przebieg 16500 km 

auto było około 1,5 mc temu myte przy okazji szamponem rrc aktywnym ,po czym był zrobiony serwis dokładniej tar and glue następnie d tox i finalnie tenzi rls . 

w porównaniu do rrc aktywnego jest bardzo duża różnica ... zapach na plus ! piana na plus ! oraz samo działanie ! 

zresztą zapraszam do zdjęć  ( przypominam samo mycie bez aplikacji boosetra lub innych bajerów ) 

IMG-20200827-072300.jpg

IMG-20200827-072251.jpg

IMG-20200827-072038.jpg

IMG-20200827-072012.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lodowa napisał:

dziś przy okazji nocnego deszczu / porannej rosy chciałbym przedstawić mojego skodillacka po myciu tym szamponem .

powłoka kanapka tenzi q7 + tenzi q10 @tenzi 
aplikacja rok temu obecny przebieg 16500 km 

auto było około 1,5 mc temu myte przy okazji szamponem rrc aktywnym ,po czym był zrobiony serwis dokładniej tar and glue następnie d tox i finalnie tenzi rls . 

w porównaniu do rrc aktywnego jest bardzo duża różnica ... zapach na plus ! piana na plus ! oraz samo działanie ! 

zresztą zapraszam do zdjęć  ( przypominam samo mycie bez aplikacji boosetra lub innych bajerów ) 

 

 

 

 

Pomijając zapach i pianę. Rozwiń co masz na myśli pisząc działanie.

Bo jak na moje RRC jest mocniejszy jeśli chodzi o odtykanie. Ale powalczę jakiś czas i jednym i drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, V1RU$ napisał:

Pomijając zapach i pianę. Rozwiń co masz na myśli pisząc działanie.

Bo jak na moje RRC jest mocniejszy jeśli chodzi o odtykanie. Ale powalczę jakiś czas i jednym i drugim.

wg mnie bardziej odżyła to powłoka po myciu szamponem SG oraz niewidzialna wycieraczka tez się ' ruszyła" 
i teraz nie jestem pewien ale po SG jest szybsze odmulenie hydro jakie obserwujemy po płukaniu . 

mam małe doświadczenie w tego typu szamponami niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lodowa napisał:

wg mnie bardziej odżyła to powłoka po myciu szamponem SG oraz niewidzialna wycieraczka tez się ' ruszyła" 
i teraz nie jestem pewien ale po SG jest szybsze odmulenie hydro jakie obserwujemy po płukaniu . 

mam małe doświadczenie w tego typu szamponami niestety 

Hi. jasne. RRC używam już z rok i puki co żaden zawodnik na rynku nie podskoczył mu. SG też BDB ale RRC mocniejszy.

Pomijam fakt, że RRC po jakimś czasie stania w butelce traci właściwości i piana jest beznadzieja i poślizg też co mnie strasznie poirytowało.

SG ma piankę rewelacja i jak na kwaśny szampon ma bardzo fajny poślizg.

Sprawdzę kiedyś na jakimś zamulonym aucie z powłoką NW obu zawodników 50/50.

Taki długo stojący RRC można zrobić 1:10 - fajnie ogarnia WS. I mój tak skończył bo uleciały z niego właściwości myjące.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.