Skocz do zawartości

Rupes Ibird vs Flex


t.grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim ,

Stoję przed zakupem mini da/rotacja. Brałem pod uwagę tylko Rupes Ibird kontra Flex PE8 i Flex XFE712.  

Flexa znam ponieważ w swoim garażu posiadam już Flex PE 14-2 oraz XC 3401 VRG. 

Rupes-a chwalą bardzo na zagranicznych forach, jest nawet sporo filmów ale nigdy nie pracowałem tą marką. Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z polerkami mini? Pracował ktoś Ibirdem?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 bezpośrednimi nie ale do małej rotacji można zapiąć mały bp na przedłużce i też pobawić się w trudnych miejscach. Sam się zastanawiam nad zakupem czegoś podobnego do Ibird jednak wiem że zbyt rzadko będę z niego korzystać a w razie potrzeby używam kombinacji jak wyżej opisałem albo z elastycznym wałkiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, t.grzegorz napisał:

Szukam dobrej polerki do drobnych małych elementów tam gdzie duża nie dojdę.

To do wyboru masz:

Ibrid long/short neck

Flex PXE 

Maszyna rotacykna + elastycnz przedłużka / ewentualnie same metalowe przedłużki 

 

Liquid elements a1000 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t.grzegorz niektorzy twierdza, ze flex PXE moze spokojnie zastapic mala maszyne DA z bp 75mm (przewodowa).
Jest sporo informacji o tym sprzecie na niemieckich forach internetowych.
Sporo mozna rowniez zobaczyc na YouTube'ie. Jest tam sporo filmow z DE i UK. Nie zastapi to napewno "przymiarki" do maszyny ale byc moze rozwieje kilka watpliwosci.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam PXE a wczesniej używałem ibrida u  kolegi. 

Trzeba sobie odpowiedzieć na bardzo wazbe pytania przy zakupie, do czego Ci będzie potrzebna I jak często będziesz jej używać 😉 jeśli rzadko I powiedzmy na zewnątrz no to dosyć oplacalno/wygodna opcja jest przedłużka elastyczna ewentualnie krótka na rotacji.  Wygodne to nie jest wcale ale idzie to przeżyć. Musisz sam sobie to wszystko poukładać bo ogranicza Ciebie w sumie tylko budżet.  Dla mnie na pierwszym miejscu zostaje rupes przez jego kształt, wytrzymałość, szybkie ładowanie baterii, możliwość pracy na kablu. Mimo to i tak go nigdy nie kupię że względu na cenę. Kupiłem flexa bo jest dosyć podobny ( nie jest tak poręczny może ibrid), jest zdecydowanie mocniejszy i zdecydowanie tańszy. 

Przedłużka elastyczna mało poręczna i mało praktyczna ale jest i to co ma zrobić to zrobi 😉

LE a1000 kształt podobny do rupesa ale mało opinii o niej, firma bez wyrobionej aż tak marki, dosyć swiezy produkt. Sam nie wiem co o niej myśleć 😉

Jest jeszcze proxxon I jest dosyć poręczny, jest wersja na kabel i na baterie ( dwie maszyny), jedyny minus jest taki że nie ma funkcji pracy jako DA 😉

Ostatnio dostałem pytanie czy PXE może zastąpić maszyny da z 75 mm BP.  Mi się wydaje że nie ale to nigdy nie próbowałem jej zastąpić bo mam taką maszynę na kablu. PXE jest tylko do naprawdę drobnych spraw 😉

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetem aż tak się nie przejmowałem. Dzięki za opinie kupiłem kolejnego Flexa o którym jeszcze dziś rano nie słyszałem. Obejrzałem kilka filmów może Rupes to dobra firma jest długa itp ale jakos te modyfikacje rotacja da jakieś plastikowe talerze bez gumy we flexie są metalowe te modyfikacje. Mam dwie no i będzie trzecia. Dziękuje wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Odśwież troche temat. Mam długiego  IBrida i zastanawiam się nad jego wymiana właśnie na pxe80. Może ktoś, kto pracował na obu maszynach powie, czy warto zmienić, czy raczej jest to nieoplacalna wymiana bo np Rupes jest o wiele lepszy? Za wszelkie sugestie dziekuje, zdaje sobie sprawę że to subiektywne odczucie względem maszyn ale może ktoś zechce się swoimi podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mario448 jest to nieopłacalna wymiana, bo to 2 różne maszyny. 
Flexem nie dojdziesz wszędzie tam gdzie dojdziesz Ibirdem. Flex znowu ma większą moc i obsługuje większe talerze.

Nie zamiast Ibirda, tylko do kompletu z Ibirdem i masz super zestaw pod małe pady.

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam takie samo zdanie jak powyżej. Zmiana / wymiana nie ma sensu w twoim przypadku. Tylko komplet jest rozwiązaniem idealnym, bym miał ibrida to bym rozważył kupno pxe80, mając pxe80 dokupienie ibrida przekracza mój budżet 😉

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, KUBA46 napisał:

@mario448 jest to nieopłacalna wymiana, bo to 2 różne maszyny. 
Flexem nie dojdziesz wszędzie tam gdzie dojdziesz Ibirdem. Flex znowu ma większą moc i obsługuje większe talerze.

Nie zamiast Ibirda, tylko do kompletu z Ibirdem i masz super zestaw pod małe pady.

 

6 minut temu, Tomas-sg napisał:

Dokładnie mam takie samo zdanie jak powyżej. Zmiana / wymiana nie ma sensu w twoim przypadku. Tylko komplet jest rozwiązaniem idealnym, bym miał ibrida to bym rozważył kupno pxe80, mając pxe80 dokupienie ibrida przekracza mój budżet 😉

Podziękował Wam bardzo za opinie. Zakup pxe80 samej w sobie na razie odpada i mógłby mieć miejsce gdybym sprzedal IBrida. Najzwyczajniej nie ma kasy na 2 male maszynki. Zatem ma razie zostaje z Rupesem. Dzięki raz jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, pasują tam tylko odpowiednie szyszki i końcówki.
Lepszym rozwiązaniem jest przejściówka i podłączenie jakiegokolwiek "autotriza".
Do pxe stosując odpowiednią redukcję można podłączyć elastyczna przedłużkę jak do zwykłej rotacji z m14.

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, RoBee napisał:

Fajnie, fajnie, ale...
 

... jest alternatywa https://www.autopflege-shop.de/aps-pro-xpolisher-set.html

lub sama przedłużka https://www.autopflege-shop.de/aps-pro-x-polisher-biegewelle-nano-polishing-100cm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.