Skocz do zawartości

Audi A7 2019 Tango Red


Redpearl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wstawiam kilka fotek z mojego hobby 🙂 
Zajmuje się nim nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie o ile pogoda pozwala. Czyszczę wszystko łącze z komora silnika ale co do komory to tylko z wierzchu. 
 

W raz z nadchodzącymi dniami SPA będę dodawał relacje i tego co się dzieje. Niestety na obecna chwile mam tylko filmy z czyszczenia. Zdjęcia dopiero zrobię. 

C53FD0CD-33A7-42C9-8DD3-62A34D02A036.jpeg

4F17C128-6BB0-4610-B87D-1E0B3DE41DAF.jpeg

FCAE3996-A876-4BB6-88E8-6988079416DB.jpeg

2BC1BE61-BC12-425D-BB11-444FE7AA599D.jpeg

805C763D-1E41-4F43-BD58-1D2A7E5854EC.jpeg

9558CDB6-A48E-4B9B-A7FB-1CC9EA6CD644.jpeg

B9C1AAC9-E078-41E6-9698-4C64A7751DBE.jpeg

  • Lubię to 10
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fredi88 napisał:

@Redpearl piękne auto. Napisz coś więcej jaki silnik itp.

Co to są te 2 prostokąty w grillu? To jakieś czujniki? W leonie mam adaptacyjny tempomat ale czujnik jest tylko 1 centralnie pod rejestracją.

Hej, jedno to radar drugie to laser. Silnik to 50TDI

10 godzin temu, Tomas-sg napisał:

Mi się strasznie podoba ta półka z kosmetykami ❤️ fajnie klimatycznie. Autko widać że zadbane. Dodawaj więcej fotek 😉

Dziękuje, będzie więcej 🤩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Crasher napisał:

Jakos nie mogę się przemoc do tych nowoczesnych przodów i tyłów audi. Nie mniej jednak, jako fan Marki bardzo fajny kolor, ciekawi mnie jeszcze wnętrze.

Zależy, które np RS7  to mi mocno robi ! 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2020 o 22:43, KrzysiekT5 napisał:

Czyli 3.0 tdi😁ach te nowe nazewnictwa jak ja tego nie lubie

Nie takie nowe, bo już kiedyś, dawno temu w latach 90 oznaczenia BMW nie szly w parze z pojemnością silnika.

 

Ale nie ma co się dziwić obecnie, skoro takie 3.0d może mieć od 1 do 4 turbin. Takie oznaczenie to duże uproszczenie dla ludzi w urzędach, ubezpieczalniach, sklepach z częściami itp.

Kiedyś po prostu nie było tylu wariantów mocy z jednej pojmeności gdyż w większości dominowały wolnossaki. A jak bylo turbo to... miało X mocy i tyle.

A teraz takie nawet 2.0 może mieć kilka wariantów mocy.

Podobnie np. 520d w F10 - moze być 163KM, 184KM i 190KM. Pomijając że ktoś w ASO kupi Performance Kit i będzie 210KM....caly czas w 520d.

 

Ale tak sobie po prostu piszę, bez pomyślunku. Co za róźnica co siedzi pod maską dla kogoś, kto nie jest kierowcą.

Dla mnie czy w tym Audi jest 1.4 czy 5l bez znaczenia, bo tylko patrze na jego zdjęcie.

Jak bym nim jeździł (nawet jako pasażer) miało by to już dla mnie znaczenie.

Myślę że nowe oznaczenia są też po to aby łagodnie przejść na elektryki?? Może.

 

 

Wracajac do Audi autora wątku:

 

Jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lukasz_byd napisał:

Nie takie nowe, bo już kiedyś, dawno temu w latach 90 oznaczenia BMW nie szly w parze z pojemnością silnika.

Ale tu raczej chodziło o nowe nazewnictwo audi. Bmw nie ma tu nic do rzeczy 🙂 Swoją drogą też mi nie leży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Fredi88 napisał:

Ale tu raczej chodziło o nowe nazewnictwo audi. Bmw nie ma tu nic do rzeczy 🙂 Swoją drogą też mi nie leży.

Aha. Bylo napisane 'nazewnictwa' to podciągnąłem pod to BMW, gdyby było 'nazewnictwo' bym się nie odezwał.

Tak czy inaczej sam nei wiem co sie kryje pod

45, 50, 55 itp.

Nie wiem nawet ktory jest najmocniejszy ale chyba 60 nie widzialem na drodze.

 

Ale myslenie jest takie ze zwykly zjadacz chleba nie ma rozmyslac co jest pod maska, tylko jakie to daje mozliwosci.

No bo 2.0T moze byc szybsze niz poprzednie 3.0T przeciez. 

Moze male pojemnosci zbyt zniechęcały? 

No bo co jest w RS albo S... to wiadomo wiec nie trzeba ich specjalnie oznaczac 😄

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MMCzysci napisał:

Mimo wszystko "520d" jako tako mówi coś na temat potencjału silnika, a widzisz na klapie "50 TDI" i weź się domyśl... 50 koni? 5 litrów? Po co tak komplikować?!

Eh. Dla kogo? Na światłach?

Ludzie z 535d sobie naklejali na klape 520i żeby trolować.

W Lagunach v6 zmieniali na 1.6 16V emblemay.

Właściciel wie co ma i chyba to jest najważniejsze. Po co ktoś z ulicy ma za dużo wiedzieć? Chociaż po to te znaczki w sumie sa....

 

Zaś w oplach to w drugą strone szło. Było 1.6 a naklejali 3.2 - przynajmniej w mojej okolicy 😄

No w BMW też naklejali logo M w 1.6 i 1.8 i kazdym innym nie M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, równie dobrze można nawet znaczka nie przyklejać, po co ktoś z ulicy ma wiedzieć, czym jeżdżę 🤣 Nie przekonuje mnie ten argument. 

Dobrze wiem, jak wygląda sytuacja z emblematami w Polsce (MPakietów mamy więcej, niż fabryka wypuściła), ale te zabiegi Audi to idealny przykład komplikowania czegoś bez sensu. Gdyby na klapie nie było nic, wyszłoby na to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.