Skocz do zawartości

CarPro Essence Plus - Essence+


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, 

Jak wiadomo Carpro essence plus to produkt nie ścierny, ale czy na pewno zawarte w nim składniki nie zrobią bałaganu na czarnym lakierze (świry). 

Dzwoniąc do jednego ze sklepów otrzymałem informację że to dość agresywny produkt i sprzedawca przekonywał mnie na AMIGO że niby bezpieczniejszy.

Co Wy o tym sądzicie jakie macie doświadczenia, przejrzałem forum ale mało tam informacji dla wersji ESSENCE PLUS.

Po Carpro essence plus planuje położyć wosk moze harlley wax albo coś innego 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach dostałem informację że to CLEANER - można usunąć tym osady po wodzie, drzewach i ukryć jakieś halusy

Generalnie chodzi mi aby nie zrobić krzywdy lakierowi, jak widać idzie lato a w słońcu na czarnej perle będzie wszytko widać.

Podobno preparat daje dobrą ochronę na kilka miechów... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że aplikacje czegoś na wierzch zwykłego Essence polecam po użyciu maszynowym, nie ręcznym. 

 

Bałaganu jakiegokolwiek essencem plus można jedynie zrobić zbyt twardym padem, ale to też od razu nie będzie widać bo kwarcem wypełni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Essence plus jest również do nakładania ręcznego i nie ma właściwości ściernych dlatego jestem zainteresowany tym produktem, poza tym w w sklepach polecali ten produkt natomiast w jednym miejscu spotkałem się że jest to dość agresywny cleaner.

Mój lakier to czarna perła Mazdy (wodny miękki cienki lakier) nie chce sobie narobić mikrorys i świrów. Już kiedyś miałem przygodę że kupiłem specjalną gąbkę do mycia w markecie i szlag mnie trafił jak zobaczyłem auto w słońcu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum
W dniu 21.04.2020 o 16:48, tomaszb napisał:

 

Dzwoniąc do jednego ze sklepów otrzymałem informację że to dość agresywny produkt i sprzedawca przekonywał mnie na AMIGO że niby bezpieczniejszy.

 

 

To są dwa całkiem inne produkty o innym działaniu i innym celu, jeżeli sprzedawca proponuje taką zmianę to albo nie ma pojęcia co sprzedaje i jak się stosuje, albo nie ma na stanie essence plus i próbuje sprzedać cokolwiek.

W twoim przypadku  na pewno lepszym wyborem będzie essence "bez plusa". 

Swoja drogą Prima też będzie ok pod wosk, ale proponując ją, sprzedawca powinien użyć innych argumentów, pociągnąć trochę rozmowę i dowiedzieć się jakie masz oczekiwania wobec produktu. Essence "bez plusa" bardziej postawiłbym jako AIO, a Amigo jako glaze/cleaner. Też czas jaki masz na aplikację ma znaczenie bo po essence wskazany jest odstęp czasowy przed aplikacją zabezpieczenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie Essence plus

"Może być stosowany także jako samodzielny produkt dający ochronę lakieru dla osób, które nie są gotowe na pełną korekcję lakieru.

Dzięki trwałym właściwościom kryjącym, płytkie rysy są zakrywane optycznie z a lakier jest pod ochroną."

 

Produkt dziś do mnie trafił i pojawia się pytanie aplikować to cudo przed woskiem czy dać sobie spokój i zainwestować w coś innego.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@tomaszb Zarówno Essence jak i Essence Plus mozna uzywac jako samodzielny produkt dajacy ochrone ale Essence (bez plusa) lepiej sie sprawdzi jak nie masz korekty, zabezpiecza lepiej lakier oraz lepiej kryje ryski, hologramy. Essence Plus to uzywa sie do regenerowania powlok. Zaraz pewnie napiszesz ze ten bez plusa ma wlasciwosci scierne ale spokojnie nie narobisz tym zadnego balaganu to nie pasta do ciecia i te wlasciwosci sa tak niewielkie ze nie przetrzesz lakieru ( musiał bys trzec 20h w jednym miejscu a i tak nic bys nie przetrał) A ten twój fachowiec ze sklepu co ci powiedział ze jest agresywny to jest nie douczony i nie powinien doradzać bo sie do tego nie nadaje

 

Wiec nie wiem po co sie tak upierasz nad plusem jak ci ludzie pisza ze essence bedzie lepsza a ty uparłes sie na tego plusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
11 minut temu, BiałyGTi napisał:

Wiec nie wiem po co sie tak upierasz nad plusem jak ci ludzie pisza ze essence bedzie lepsza a ty uparłes sie na tego plusa

Psychologia, "z plusem" pewnie lepszy niż bez  😉

Producent powinien zmienić nazwę produktu E+  - bo za wiele dyskusji to wprowadza w głowach początkujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, BiałyGTi napisał:

 

 

Wiec nie wiem po co sie tak upierasz nad plusem jak ci ludzie pisza ze essence bedzie lepsza a ty uparłes sie na tego plusa

Skusiło mnie to że produkt nie ma właściwości sciernych, bałem sie że narobie mikrorysek, halusów świrów itp.

Już raz gąbką z marektu narobiłem sobie szkody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

gabka to nie pasta to po pierwsze a po drugie narobiles sobie szkud bo cos zle zrobiles a nie ze ci gabka porysowała lakier 

no twoje obawy sa takie bo  nie wiesz jak działa dana pasta i to pasta poleruje a nie robi bałagan. No ale sam sie kiedys moze przekonasz 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, BiałyGTi napisał:

gabka to nie pasta to po pierwsze a po drugie narobiles sobie szkud bo cos zle zrobiles a nie ze ci gabka porysowała lakier 

nawet nieodpowiednia mikrofibra potrafi narobić mikrorysek a co dopiero badziewna gąbka więc tu się z tobą nie zgadzam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
2 godziny temu, tomaszb napisał:

nawet nieodpowiednia mikrofibra potrafi narobić mikrorysek a co dopiero badziewna gąbka więc tu się z tobą nie zgadzam

 

Mozesz sie nie zgadzać to twoja opinia. Ale za duzo juz widzialem o zrobilem przy autach ze wiem jakie ludzie popełniają błędy. Wyslij mi ta gąbkę a pokaże ci ze to nie ona robi szkody 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam panowie , mam pytanie a propo essence+ . Na aucie leży powłoka gtechniq cls + exo, położona została w 2017 roku mimo lat auto zrobiła tylko około 5 tys km w okresie letnim . Mimo dbania o nią pojawiły się jakieś mikro ryski widoczne pod lampą , chcialbym ja zregenerować aby troszkę odżyła i czy wybór produktu car pro essence+ będzie odpowiedni ? Nie chcę robić pełnej korekty i nakładać nowa powłokę gdyż ta jest w dobrym stanie poza tymi mikro ryskami.  Będe wdzięczny za podpowiedź na jakich najlepiej padach pracować z ta pasta ewentualnie może coś innego polecacie do powłok . Lakier to lc9z , Leon cupra . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zajkos10 - Essence Plus to regenerator powłok w paście/mleczku. Aplikujesz ją ręcznie (jak wosk), lub maszynowo, bez nacisku, na małej prędkości, na miękkiej/bardzo miękkiej gąbce. Możesz aplikować na cały samochód i dopiero docierać. Jako booster do powłok sprawdzi się każdy QD z SiO2, a nawet powłoki light, typu CanCoat, czy CQuartz Lite. Jednak jeśli chcesz zamaskować/wypełnić drobne ryski w warstwie powłoki, Essence Plus będzie najlepszym wyjściem. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Eidos71 napisał:

@zajkos10 - Essence Plus to regenerator powłok w paście/mleczku. Aplikujesz ją ręcznie (jak wosk), lub maszynowo, bez nacisku, na małej prędkości, na miękkiej/bardzo miękkiej gąbce. Możesz aplikować na cały samochód i dopiero docierać. Jako booster do powłok sprawdzi się każdy QD z SiO2, a nawet powłoki light, typu CanCoat, czy CQuartz Lite. Jednak jeśli chcesz zamaskować/wypełnić drobne ryski w warstwie powłoki, Essence Plus będzie najlepszym wyjściem. 

Super , dzięki za taką odpowiedź . Na yt widziałem jak gość zostawił essa na 45mijut i dopiero docierał , to nie jest żaden problem ? Ogólnie planuje wrzucić essa + , odczekać i na to reload , podobno fajne zestawienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zajkos10 napisał:

Na yt widziałem jak gość zostawił essa na 45mijut i dopiero docierał , to nie jest żaden problem ?

Przy aplikacji ręcznej wskazane jest docieranie po godzinie od aplikacji, przy maszynowej - można docierać już po 15 minutach, ale lepiej pozwolić utwardzić się produktowi, więc nawet godzina nie będzie stanowiła problemu. Generalnie aplikujesz na całą karoserię i dopiero przechodzisz do docierania.  

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.