Skocz do zawartości

MINIÓWKA rygryssa


DZIADZIA

Rekomendowane odpowiedzi

Nic dodać, nic ująć. 

Z BMW, czyli koncernem posiadającym MINI, jestem związany od dłuższego czasu, więc chcąc nie chcąc markę darzę jakąś tam sympatią. 

Wcześniej miałem F20, czyli +/- to co MINI. Mimo, iż cenowo nie ma wielkiej różnicy, jakościowo jest przepaść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pit_Krk A co masz do Francuzów 🤣? Puga 407 odkurza się srednio, chociaż nie tragicznie, natomiast na C8 nie mogę narzekać. W Oplu z kolei jest słabo, oj słabo. Mam co jakiś czas do ogarnięcia Corsę D i wydłubać piach z tej wykładziny, to jak wygrać partię bierek - niby się da, ale...

 

Ze smartem na dobrą sprawę jest jak z Mini - wzięli mechanikę od innych marek, nałożyli na to swoją budę i kazali sobie słono płacić za bycie "trendy", a jakość tych aut nie jest adekwatna do ceny. Jeździ się fajnie i od strony eksploatacji auto nie jest upierdliwe, ale te detale... plastiki twarde, w środku głośno, fotele brudzą się łatwo, odkurzanie tez jest dyskusyjne... dlatego tez nie udało im się osiągnąć zakładanej sprzedaży i produkcję trzeba było zwinąć.

 

Rygryss, sorki za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini jest fajny, tzn podoba mi się i był okres, że Coopera chciałem sobie kupić. Czar prysł gdy miałem możliwość tym pojeździć. Auto z zewnątrz dalej mi się podoba. Ale wnętrze, jakość materiałów i ogólnie odczucia to nie dla mnie. Odpuściłem. 

Co do folii na lampach. Sam mam teraz u siebie oklejone przez poprzedniego właściciela ale trochę jaśniejsza, bo tu u Ciebie @rygryss  to troszkę za mocno. Niemniej jednak ja u siebie jak wrócę do PL to usuwam folie. Na szczęście mam ku temu dobry pretekst bo muszę jedną lampę w klapie wymienić. To przy okazji powrócę do oryginału.  😉  Mam nadzieję że nie będę żałować, bo wiele osób mówi, że teraz jest lepiej. 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@rygryss świetny filmik na temat mycia silnika👍. Podoba mi się, że świadomie mówisz o zagrożeniach i odpowiedzialności mycia silnika. Efekt końcowy wow🤩. Mam ten sam silnik w Citroenie ale nigdy się nie zdecydowałem na mycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, keza napisał:

Możesz podać co używałeś w trakcie mycia? 

Potrzebujesz tylko APC w różnych stężeniach, produkt do mycia silnika, tu polecam K2 AKRA i różne/rożnieste pędzelki, szczotki itp.

Do końca nigdy nie wiadomo co wyjdzie, na tyle co umyłem silników zawsze coś nowego/innego wyjdzie... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.