Skocz do zawartości

Neoxal 28 NW - Niewidzialna Wycieraczka


Jacek94

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszła kolej na moja aplikacje NW od @NEOXAL EUROPE dziękuje za wybranie do testu i przepraszam z góry za tak późny początek testu ale wszyscy wiemy co teraz się dzieje w Polsce przez wirusa i detailing poszedł na drugi plan 😖 Zastosowałem się do instrukcji podanej na odwrocie , zmieszałem dwa składniki przez 30 sekund i odstawiłem na 10 minut. Było dużo aplikacji zgodnych z instrukcja a ja ze lubię się bawić detailingiem zrobiłem swoją interpretacje aplikacji 🕺Szyby umylem płynem do szyb od Ultracoat bardzo dobrze odtłuszcza i wyjaławia szybę , potem wyczyściłem polowe szyby glass polishem od Carpro czyli Ceriglassem potem wymyłem szybę na mokro , odtłuściłem szybę 2x ipa i na koniec jescze raz umyłem dokładnie płynem do szyb. Aplikacje wykonałem połowa kostki do aplikacji powłok i ściereczka suede. Aplikowałem jak NW od Gtechniq czyli G1 , 3 warstwy NW przerwa między nimi 10 min nie ścierając poprzedniej. Tak zaaplikowana NW zostawiłem na 30 min ponieważ dziś temperatura nie była za wysoka i chciałem żeby powoła dobrze się związała z powierzchnia szyby 🙂 Dotarcie po takim czasie nie sprawiało problemu zero mazow itp docierałem mikrofibra , szyba odrazu stała się śliska  🥰 porównam ja z NW od RRC która jest świeżo nałożona na lewa stronę szyby u teścia ( 2 tyg temu samochód może zrobił max 50 km ) zostało mi jeszcze trochę NW wiec z ciekawości zaaplikuje ja na lusterka od motocykla 🙂 to tyle jeśli chodzi o aplikacje , przebieg spisany będę pisał jak zachowuje się NW po przejechaniu pierwszych km 😉

 

 

2E3F59D5-2E93-47C6-A6EF-2AF81C8BA1B5.jpeg

D7F55D7C-9C6D-477C-A98B-9815791659A4.jpeg

CF0CFA8C-6993-429D-B793-96AAABFD9A4A.jpeg

F9D79013-7028-4D35-B5B6-120F6FDAC6E0.jpeg

3B8A78BD-6F6D-4CA6-8206-958C7BEB17F0.jpeg

61B04BBD-A864-4127-BB9E-530E1E8599D9.jpeg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Cześć!

  Dzięki za relację. Z uwagą wyczekujemy dalszych opisów. Tym bardziej że dokonałeś eksperymentu z potrójnym warstwowaniem. Interesujące.

Pozdrawiamy zespół Neoxal Europe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE 1 - 19.04.2020

Auto po pełnym pakiecie pielęgnacyjnym (dekontaminacja + mycie). Przebieg od aplikacji to 250 km.

Poniżej filmiki prezentujące zrzut wody oraz fotka z dachu 😉

 

93687146_658340191681388_7326499073446379520_n.jpg

 

Póki co wszystko działa jak należy, czekamy, co będzie dalej 🙂

 

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update po tygodniu od aplikacji , zrosiłem woda NW od neoxal prawa strona oraz konkurenta w testach rrc i odrazu mogę powiedzieć ze woda po stronie neoxal spływa odrazu nie utrzymuje się na powierzchni tak jak można to zauważyć u konkurenta 😉 narazie w czasie jazdy nie mam nic ale na to tez przyjdzie czas 🙂 

5856C04E-DE34-4921-9AA4-298B860954C9.jpeg

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@daniel87  pytałeś o smugi

Deszczu brak, ale tak wygląda szyba po użyciu spryskiwaczy. Wycieraczki mają już spory przebieg, ale przed nałożeniem NW dobrze zbierały wodę.

Ciekaw jestem czy w przyszłości nie będzie to upierdliwe20200422_072946.jpg.67cbfcc4284797dac811520f55781300.jpg20200422_072943.jpg.6857d27e74cc5db7312653d06de743c0.jpg20200422_072948.jpg.2daede15d37ec06dfaeec670896ecdcc.jpg20200422_072952.jpg.9eda60deafdbea38917dd392bef8d2a5.jpg

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W takim razie teraz moja kolej. Dziękuję za możliwość wykonania testu i przepraszam @NEOXAL EUROPE że trwało to tyle czasu, ale z powodu epidemii dopiero w weekend pierwszy raz mogliśmy wyjechać i zrobić coś przy aucie. Na potrzeby testu umyłem szybę, wyglinkowałem, poprawiłem płynem do mycia Cartec 1:1, a następnie wyczyściłem K2 Pro Klinet IPA Cleaner. Jak już szyba była gotowa to wlałem zawartość obydwu saszetek do słoika, wymieszałem i odstawiłem aż będzie gotowa. Ponieważ zabezpieczenie ma wytrzymać około roku i być bezproblemowe to postanowiłem, że będzie to test porównawczy z moim ulubionym zawodnikiem czyli Soft99 Ultra Glaco. Podział szyb był prosty, strona pasażera Soft99 a strona kierowcy Neoxal. Na szybach bocznych przednich od strony przedniej/lusterka Neoxal, bliżej słupka Soft99. Plan gotowy więc działamy -> nałożenie Ultra Glaco -> nałożenie Neoxal, dotarcie Ultra Glaco -> dotarcie Neoxal. Ponieważ z próbki Neoxal dało się zrobić więcej niż zakładałem to każdy fragment szyby dostał 2 warstwy NW. Tak więc jedziemy:

lnwi1nK.jpg

WUf08KY.jpg

PKuX6H6.jpg

VNzTqdD.jpg

GIvd0GM.jpg

Iy7W4mY.jpg

m4bOiIW.jpg

NdB6i9V.jpg

wYSXPtH.jpg

Jak już wszystko zostało zaaplikowane i minął czas rozpocząłem docieranie. Soft99 nie ważne czy siedzi 5-15 czy 30 minut jak zawsze wzorowo. Co do Neoxal to cóż, mikrofibra do szyb miała bardzo ciężko, a i ja się mocno napociłem. Po wstępnym wytarciu poszedłem po ręczniki papierowe i kontynuowałem. Niestety wciąż musiałem wkładać w to bardzo dużo siły. Na szczęście wszystko dotarło się dobrze.

VRUsNMF.jpg

Q4r0xJf.jpg

zyoGDhx.jpg

6PjJ4iP.jpg

t0Wh1yk.jpg

bSjq282.jpg

 

Jedna rzecz jaka nie do końca przypadła mi do gustu to fakt, że po aplikacji produktu powstaje bardzo delikatna, prawie niewidoczna mgiełka. Bardziej podoba mi się pod tym względem Soft99, przy którym dokładnie widać gdzie leży i gdzie jest dotarty. Być może fibra do szyb niezbyt się sprawuje podczas docierania, ale ręcznik papierowy też spisywał się tak sobie. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest po prostu użycie dużej ilości siły.

Teraz czekamy. Na razie nie było okazji poruszać się w czasie deszczu, ale mam nadzieję, że przez cały okres życia NW, który liczę że będzie trwał około 12 miesięcy będzie możliwość jej przetestowania. Będę testował i aktualizował w temacie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPDATE 2 - 10.05.2020

Od aplikacji przejechane 1000 km, w tym czasie auto 5 razy myte ręcznie.

Jako że w tygodniu popadało to wrzucam też filmik z trasy oraz typowe porównanie 50/50 z szyb bocznych jako ciekawostkę 😉

Miłego oglądania! 😄

 

 

 


Wnioski? Powłoka siedzi, zrzuca. Ale informacje o rzekomym zrzucie od 40km/h można włożyć między bajki 😉

@NEOXAL EUROPE Moim zdaniem realny zrzut zaczyna się gdzieś od ok 80-90 km/h.

Pozdro!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

UPDATE:

Ja od czasu aplikacji (11 kwiecień) ani razu nie zaliczyłem deszczu - mimo, że leje co drugi dzień, auto więcej stoi niż jeździ. Wycieraczki u mnie maja dobre hydro pod wodą ze szlucha mimo niezliczonych już myć płynem do szyb. Przyciemnienie po stronie VIZIO znikło.

Zaczyna mi się sezon wyjazdowych weekendów, więc pewnie kiedyś jakiś deszcz złapię.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKTUALIZACJA: 3 

Samochód  nie myty około dwa tygodnie, trochę kurzu i  jakieś lekkie zabrudzenia po małych opadach w trakcie jazdy. Jak widać NW się troszkę zapchała, przyśpieszenie nie wiele zmieniło w kwestii startu kropelek. Dodam, że opady były dosyć intensywny. Nie poddajemy się wrzucę filmik po umyciu samochodu. Samą szybę potraktuję jeszcze IPĄ.

Przebieg 359011 - 1275 km.

Aplikacja 10 kwietnia.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, keza napisał:

AKTUALIZACJA: 3 

Samochód  nie myty około dwa tygodnie, trochę kurzu i  jakieś lekkie zabrudzenia po małych opadach w trakcie jazdy. Jak widać NW się troszkę zapchała, przyśpieszenie nie wiele zmieniło w kwestii startu kropelek. Dodam, że opady były dosyć intensywny. Nie poddajemy się wrzucę filmik po umyciu samochodu. Samą szybę potraktuję jeszcze IPĄ.

Przebieg 359011 - 1275 km.

Aplikacja 10 kwietnia.

 

U mnie podobna sytuacja ostatnio

Noc, ulewa i krople zaczęły startować od 80/90 km/h dopiero.

Później wjechałem do miasta i moje odczucia są takie: Jazda w nocy poniżej 80 km/h to katorga, lecialem na wycieraczkach, bo woda nie chciała zjechać sama. Raz chciałem poczekać aż się tego trochę "nazbiera" ale kompletnie nic nie widziałem A jazda na ślepo mnie nie kręci. Kolejny minus to smugi po wycieraczce (niedługo wymienię pióra aby się upewnić, że to nie jest ich wina). Połączenie noc, deszcz i światła samochodów/uliczne tak pogarsza widoczność, że podróż robi się męcząca. Przy myciu auta postaram się odetkać NW.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

K2 Vizio Pro vs Neoxal Europe 28 NW

#Aplikacja 06.IV.2020 przy 125827km

#Pierwszy deszcz: 16.VII.2020 przy przebiegu 127467km czyli po 1635km i 101 dniach

Tak dobrze widzicie, mimo że auto myję co tydzień dopiero po 101 dniach i 1635km złapałem pierwszy deszcz na trasie.

Humour Hihi GIF

Obie NW zaczynają działać grubo powyżej 80km/h - zachowanie wody jest identyczne po obu stronach szyby - nie widzę różnicy.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie K2 Vizio startuje od dużo mniejszej prędkości 65-70km/h.

Według mnie dużo tez zależy od ilości wody. Bo jak delikatna mżawka pada, to gorzej to wygląda i działa, ale jak już pada konkretnie to wszystko ucieka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.