Skocz do zawartości

Ślady po paście.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie, zaczynam swój pierwszy post od konkretnie zepsutej roboty 😤 Wziąłem się za polerowanie auta ale popełniłem największy błąd życia, użyłem pasty farecli g3 (nie pomyślałem o tym ale często odchodziłem od samochodu bo miałem też inne rzeczy na głowie). Skutkiem mojego braku dopolerowania konkretnie pozostały mi na lakierze ślady po paście, hologramy i chyba wszystko co możliwe. Potrzebuje konkretnego sposobu na zmycie tej pasty, jakaś chemia do polecenia? Mogłoby się obyć bez zbędnych komentarzy itp. bo już kiedyś pracowałem na tej paście i wyszło bardzo pięknie lecz teraz patrząc na stan samochodu jestem na siebie lekko mówiąc zdenerwowany i nie mam sposobu żeby samochód nie rzucał się w oczy każdej osobie. Jakieś pomysły, sugestie? 😉  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, endriuu07 napisał:

Potrzebuje konkretnego sposobu na zmycie tej pasty, jakaś chemia do polecenia?

Zmywacz silikonowy. A jeśli to nie pomoże (chociaż jeżeli to rzeczywiście pasta, a nie uszkodzenie lakieru, to zmywacz będzie skuteczny), to ponowne podejście z maszyną polerską i pastą.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Domel napisał:

Która dokładnie to pasta farecla ? Wrzuć foto.

Załączam zdjęcie. 

 

Ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony odpowiedziami, co do past wykończeniowych to zjechałem lewa stronę samochodu, przy świetle wszystko ładnie ale po zgaszeniu światła i przejście się z latarka w telefonie widać niestety tą spartaczona robotę 😤 muszę pomyśleć nad tym zmywaczem jak nic innego nie da rady 

Screenshot_20200227_070138_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie został uszkodzony lakier w jakiś dziwny sposób to procedury dwie.

 

Pierwsza inspekcja, czyli to co koledzy mówili, zmywacz sylikonu np novol, można też spróbować łagodnie ipa 50%

 

Widzisz stan lakieru.

Jeżeli to była pasta to już masz czysto, jeżeli są hologramy to procedura 2.

Miękki pad ( np. czerwony nat)  plus pasta antyhologtamowa Kovh chemie m2.

 

Jak nie przebiłeś się wcześniej do bazy powinno być dobrze

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem zmywacz silikonowy bolla czy jakoś tak i na opakowaniu pisze żeby przetrzeć zwykłym papierem ręcznikowym. Wolę zapytać czy użyć tak jak na opakowaniu piszę czy jakoś inaczej? Nigdy nie miałem z tym styczności. Na wolnym czasie wypróbuje i sprawdzę efekt, za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje i z chęcią zacznę przesiadywać na tym forum, można się tutaj sporo rzeczy jeszcze nauczyć 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, endriuu07 napisał:

na opakowaniu pisze żeby przetrzeć zwykłym papierem ręcznikowym. Wolę zapytać czy użyć tak jak na opakowaniu piszę czy jakoś inaczej?

Nie używaj papieru na lakierze - chyba, że planujesz później korektę. Zamiast papieru weż jakieś MF, nawet o niskiej gramaturze. Jedną MF (lub aplikatorem pankowym/MF) zwilżoną rozpuszczalnikiem delikatnie traktujesz oczyszczany fragment lakieru, a drugą po chwili przecierasz "do sucha". Rozpuszczalnikiem pracujesz podobnie, jak płynem inspekcyjnym.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.