Skocz do zawartości

Planetarne maszyny polerskie


JJZS.KAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zastanawiam się nad zakupem nowej maszynki.

Na placu boju pozostały 2 urządzenia Evoxa HDX8 mk II X-Drive    vs    Flex VRG XC 3401.

Niestety o tej pierwszej nie ma za dużo informacji (nowa dopiero wypuszczona wersja).

Może ktoś już i ma porównanie.

Czekam na opinie, sugestie i kontrpropozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze hdx od evo, wszystko na plus, serwis, gwarancja, dostęp do części miła obsługa, polski producent, oraz dostęp do całej gamy gadżetów  (doposazenia). Aa i co ważne hdx chodzi troszkę ciszej jak Vrg 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, JJZS.KAM napisał:

Tak jak pisałem czekam na sugestie emoji16.png
Wezmę ją pod uwagę.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Środa/czwartek będę pracował VRG i XCE to coś postaram się opisać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XCE zdecydowanie jak kasa nie gra roli większy komfort pracy mniejsze wibracje i hałas.Ja mam Evoxe HDX tego pierwszego, puki co nic mu się nie dzieje a pracuje  codziennie po kilka godzin
Z tym że podobno evoxa również poprawiła komfort pracy, dopytywałem się o nową maszynę i dostałem taką odpowiedź.

"Witam, i tu na razie mamy problem bo zdjęcia do sklepów internetowych jeszcze nie porobione i opis też bo po tym przestoju teraz wszyscy dystrybutorzy chcą towar na już :)

Generalnie mieliśmy tylko zmienić obudowę ale jak zaczęli robić przeróbki to się okazało że lepiej zrobić nową maszynę. Założenia były takie że parametry czyli skok i obroty nie zmieniają się w porównaniu do starej i tak jest. Cała reszta jest nowa:
- mocniejszy silnik, stara miała 900W a nowa 1200W
- nowy układ mimośrodowy który ma mniejsze drgania i mniej przenosi ciepło z łożysk w kierunku pada
- nowa elektronika oczywiście z soft startem i stabilizacją i pokrętłem z klikami
- dłuższy kabelek nie skręcający się 5m
- gumowe "nóżki" na grzbiecie do odkładania polerki na podłodze
- miękkie wstawki na rękojeści i główce
A najważniejsze że jest mega ergonomiczna. Nie chcę się chwalić ale to chyba jedna z najlepiej wyprofilowanych obudów i w porównaniu do starej obudowy to jak mercedes przy fiacie :)
Aaa, co ważne to talerz jest juz inaczej skonstruowany i nie jest połączony z zębatką napędu talerza co wpłynie na jego niższą cenę przy wymianie.
To tak na szybko"



Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Banshee napisał:

@boT najlepiej by było wszystkimi maszynkami się pobawić i wybrać dla siebie odpowiednia ale nie ma takiej fizycznej możliwości wiec trzeba siąść do lektury i wybrać najlepsza 😋

Z takim podejściem to nigdy maszyny nie kupisz, bo z opinią jest jak z dupą każdy ma swoją 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Banshee  tzn tak, którą nie weźmiesz to zrobi robote, flex już jest jakiś czas i wypracowal sobie dobrą opinię na rynku, a hdx mark II jest dopracowany i zrobiony pod nowe pokolenie i tak aby wstrzelic się w gusta użytkowników i na Maxa im dogodzić.

Wersja hdx stara nie odbiegala od vrg, była to wierna kopia i ciut ciszej pracowała 😉 nic też dziwnego jak jescze za czasów evoflexa (teraźniejsze evoxa), flex zrobił zamieszanie evoxie właśnie odnośnie tej maszyny 😐 stąd też było parcie na zrobienie maszyny jeszcze lepszej jak ten ich vrg, i powstała mark dwójka z evo która teraz gasi vrg 🙂 

A co kupisz to juz twoja indywidualna sprawa, obydwie będą robić robote 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy tu masz racje ile ludzi tyle opinii , brakuje mi do kompletu maszyny planetarnej i coś muszę wybrać na wiosnę i sam zdecyduje nie pod naporem opinii innych 😉 

@boT dzięki za wypowiedzi , trochę mi rozjasniłeś sytuacje z tymi 3 maszynami planetarnymi 🤟🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, boT napisał:

flex zrobił zamieszanie evoxie właśnie odnośnie tej maszyny

Bardziej chodziło o to, że nazwa była mocno wiązana z flexem „EvoFlex”

10 minut temu, boT napisał:

powstała mark dwójka z evo która teraz gasi vrg 🙂 

Tutaj z kolei powstał Flex XCE, który ma wibracje na poziomie maszyny DB5800 czyli ich brak + wycina prawie jak rotacja

Jedyny słuszny argument pomiędzy tymi maszynami to cena 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ta evoxa nie przemawia do mnie własnie za plagiat flexa , ba nawet markę kopiowali by ludzie mylili ich z renomowanym producentem , a jak kazali im zmienić nazwę , to nagle "polska firma" ... gdzie ta fabryka ma siedzibę ? Panowie po co jakieś ściemy tu walić? Chinol lak krauss, lare , adble , hamrony  😉 

Miałem VRG , rok temu kupiłem makitę PO 6000 i jakbym miał wybierać wziąłbym znów makitę ... XCE jest 2x droższa , a czy  2x lepsza, to może kiedyś sprawdzę jak będę miał możliwość testów. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkeolowy w dobrym kierunku idziesz,, nazwa evoflex  pretekstem usunięcia hdxa,  i ściśle pilnował flex aby kopia zniknęła, tak zwany tajemniczy klient. 🙂 

 

@powalla pokaż mi fabryke adbla? Czy 80% innych producentów chemi na tym forum 🙂  zwyczajne rozlewanie... 

@powalla Pokaż mi fabryke padów polerskich Detailing mafia, super Shine,ponownie adblA, rrc, lare itd...

Temat na długie długie wieczorne rozmowy, szkoda że większość z was nie ma nawet pół procent pojęcia jak to wygląda tak naprawdę od kuchni  😐 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno xce, trochę się bawiłem i ta maszyna jak dla mnie jest mega 🙂 zalzalozylem welniaka, cut max i był ogień :). Wprawdzie robiłem tylko na masce "testowej" ale z kolei była w fatalnym stanie i wycialem nawet nieźle grubasy.  

Głośność na fajnym poziomie, ręce nie odpadają po 2 godzinach zabawy.

Co do obrotu, 10 minut i opanowane.

Co do mille, evoxy czy makity nie mam porownania- nie używałem. Mówię tu tylko o xce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Odpuść sobie VRG, która jest bdb maszyną ale to XCE jest genialna, Flex perfekcyjnie opanował tłumienie drgań, które były dość uciążliwe w poprzedniku. Ergonomia dokładnie jak w DA czyli XFE. Poziom hałasu też całkiem spoko. 
Zawsze byłem fanem maszyn planetarnych i zawsze do nich przekonywałem swoich kursantów.
Evo nie znam, pracowałem na Mille i jakoś mi nie podeszła. Jest świetna i wiele osób ją wybiera ale ja wolę czerwoną maszynę ;-)
Warto wspomnieć, że Flex to gwarancja 3 lata, ubezpieczenie maszyny i świetny serwis. 
Dla mnie wybór jest prosty 👍


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.