Skocz do zawartości

zabezpieczenie samochodu z salonu


smatusiak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć  😉

Potrzebuję porady. Za 2-3 tygodnie odbierał auto z salonu, chce na start dobrze zabezpieczyć lakier. Posiadam wosk collinite, którym woskowałem swoje stare auto. Chcę położyć powłokę ceramiczną. Czy jest sens położenia powłoki, a na to wosk czy raczej ograniczyć się tylko do powłoki ceramicznej? Czy ewentualnie do powłoki warto coś jeszcze zastosować?

Z ceramiką będę miał do czynienia pierwszy raz. Czy jesteście w stanie polecić coś z budżetem ok 300zł?

 

Z góry dzięki za pomoc 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@smatusiak a masz polerke zeby zrobić one stepa takiemu autu? To że auto nowe nie znaczy ze nie porysowane bedzie i wtedy trzeba auto przlecieć maszyną, Aqua bardzo fajna ceramika z tym że nie wiem czy 300 zł starczy na położenie na auto jeżeli ma być to pierwsza aplikacja powłoki, jak juz to bym chyba fx protect visiona na początke położył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, smatusiak napisał:

a co myślicie o elixie 9x?

Jakiś chiński shit. Poczytaj trochę forum. Napewno wybierzesz coś odpowiedniego dla siebie. W Twoim przypadku jednak poszukałbym studia detailingowego w okolicy(ew. osoby z forum, która ci pomoże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smatusiak pytanie dodatkowe - czego oczekujesz kładąc ceramikę? Mam dwa nowe auta. Oba nie nadawały się kładzenia ceramiki bez korekty, przy obu zostalem przy klasycznych woskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smatusiak Wg mnie konieczny jest normalny proces przygotowania lakieru(włącznie z korektą)na Stonic starczyła by Ci nawet 15ml opakowanie Aqua.Ostatnio dostałem do zrobienia nowe DS3 z dachem w czarnym uni i trzeba był to futrem jechać żeby jakoś z tego wyjść więc 3 etapy.Auto salonowe przebieg 11 kilometrów.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podepnę się do tematu. Doświadczenie już z powłoką mam. Nakładałem mohsa + skin oraz pure. Teraz zamówiłem a4 niebieska navarre metalik (taki grantowy). I teraz pytanie, co można fajnego na to położyć aby nadać szklistość? DA i pady mam. Auto będę mógł odebrać w foliach.

Myślałem nad CQuartz UK 3.0🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, piteks napisał:

To podepnę się do tematu. Doświadczenie już z powłoką mam. Nakładałem mohsa + skin oraz pure. Teraz zamówiłem a4 niebieska navarre metalik (taki grantowy). I teraz pytanie, co można fajnego na to położyć aby nadać szklistość? DA i pady mam. Auto będę mógł odebrać w foliach.

Myślałem nad CQuartz UK 3.0🤔

Czemu nie chcesz jeszcze raz Gyeona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołączam się do tematu.

Z tym, że ja oddaje samochód komuś kto to zrobił. Pacjent to nowy Ford Focus MK4 kombi w kolorze Chrome Blue metalik.

Jaką wybrać powłokę z trwałością na 2/3 lata?

1. Ultracoat One + Ultracoat Hydro HD 

2. Firebal Devil’s Blood na lakier lampy ( 2 warstwy)

3. Gyeon Prime

4. Aqua Coating

5.  Max Protect UNC-R

Która powłoka będzie najlepsza z powyższych i która będzie najlepiej odpychać wodę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,  ja kładłem na swoim czarnym Leonie we wrześniu 2019r. Aque 9h 2letnią - 15ml starczyło na całe auto (zostało jeszcze 1/4 butelki) a była to moja robota doświadczalna z ceramiką. 
Śmiało mogę polecić jeżeli poszukujesz czegoś co nada szklistość. Od tamtej pory aplikowałem to jeszcze na nowego TTsa kolegi i tak samo jest mega zadowolony. 

Poniżej zdjęcie 24h po aplikacji:

20191020_155127.jpg

tutaj 2 miesiące po aplikacji - chyba najlepiej oddaje szklistość:

seat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andrew-mks fajna cupra, jesteś z niej zadowolony? Wracając do powłoki to od siebie polecam dać Aqua w 2 warstwach @Crasher z tego co pamietam też woli dać 2 warstwy. 
 

@majuDJ A jak cenowo wypada aplikacja każda z tych powłok u Twojego detailera? Powiedz nam ile km rocznie przejeżdżasz czy auto jest garażowane i czego oczekujesz od tej powłoki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor zrobiłem nią 35 000km i póki co nie mogę złego słowa powiedzieć - moc jak na ośkę wystarczająca. Przy obecnej pogodzie nie poszalejesz. 

Co do powłoki Aque aplikowałem jednowarstwowo i jest oki. Z tego co wiem bazą są jak chyba we wszystkich ceramikach rozpuszczalniki i niektórzy odradzają aplikację drugiej warstwy (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.