Skocz do zawartości

powłoka jest a hydro brak


lodowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
na początku września zaaplikowałem na nowa octavie w kolorze szarym ( nardo ) po korekcie dwie warstwy @tenzi q7 i jedna q10 
auto przez cały czas regularnie myte zgodnie ze sztuka . 
30.11 zaaplikowany reload czyli w wypadku tej marki produkt RLS . 
problem nastąpił przy obecnym myciu ... hydro znacznie spadło .. ok pojeździłem kupiłem szampon aktywny od rrc umyłem w sobotę auto . 
Pojawiło się jezioro , mocna tafla  ... widać ze powłoka siedzi bo auto jest lustrzane ( widać efekt na lakierze ) ale brak zrzutu wody . 
przebieg pojazdu 6200 km . 
Co sugerujecie Panowie oraz @tenzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej, zdechł top coat, twarda baza ma pewnie bardzo znikome hydro ze wzgledu na składniki utwardzajace lakier, no i tak to wyglada, dorzuc top coat-a i po problemie.
Bardzo możliwe że top coat w tenzi nie jest na kwarcu a sylikonach, przez co dodatkowo kwasowy szampon go zabił 🙂
Eweutnalnie zabrudzenia do usuniecia deironizerem

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłbym pełen proces "odtykania" i to sprawdzonymi środkami a nie szamponem RRC 🙂

Na swoim aucie mam powłokę "lajtową", czyli FX Protec Vision C12. Nałożona w maju, a przebieg coś koło 6-7k. Również po myciu przy wypłukiwaniu szamponu widzę średnie hydro, a potem w deszczu lub na bezdotyku jest wszystko ok. Umyć dobrze wypłukać, osuszyć i wtedy sprawdzić hydro.

Ciekawostka taka, że ostatnio skorzystałem z naprawdę konkretnej myjki ciśnieniowej na profesjonalnej myjni (tam lanca wyrywała mi się z rąk), wystarczyło przejechać raz i już szampon wypłukany i hydro piękne, a u siebie jak myje karcherem K5, to muszę trochę więcej pomachać lancą 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, david2888 napisał:

Zrobiłbym pełen proces "odtykania" i to sprawdzonymi środkami a nie szamponem RRC 🙂

Na swoim aucie mam powłokę "lajtową", czyli FX Protec Vision C12. Nałożona w maju, a przebieg coś koło 6-7k. Również po myciu przy wypłukiwaniu szamponu widzę średnie hydro. Umyć dobrze wypłukać, osuszyć i wtedy sprawdzić hydro.

Ciekawostka taka, że ostatni skorzystałem z naprawdę konkretnej myjki ciśnieniowej (tam lanca wyrywała mi się z rąk), wystarczyło przejechać raz i już szampon wypłukany i hydro piękne, a u siebie jak myje karcherem K5, to muszę trochę więcej pomachać lancą 

A RRC nie sprawdzony ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lodowa napisał:

czyli mam zarzucić na auto tar & gleu oraz dtoxa ? 

Tak 🙂 oraz użyć produktu kwaśnego ( tu polecam APC AQUA SOUR 1:10-1:20 sam użyłem ostatnio i robi mega robote) + ruch mechaniczny 🙂

@lodowa zobacz kanał MX Nowicki, tam był odcinek o "odtykaniu powłoki" 

#EDIT - znalazłem

 

  • Okay 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lodowa napisał:

@david2888 @V1RU$ mam akurat świeżo kupionego RRC . trochę szkoda teraz kupować nowy szampon 

on jest aż tak tragiczny ? 

sugerowałem się opiniami własnie z yt i forum gdzie był chwalony 

Hi,

 Jest BDB. david2888 się ze mną droczy.

Tak poważnie używam ponad pół roku jak za ta kasę jest OK. Fajnie odtyka NW i u mnie zimowe woski. Szczególnie widać bdb działanie na dolnych partiach auta.

Jestem bardzo zadowolony, uważam, że to jeden z ich bardziej udanych produktów. Skoro daje radę na wosku da radę i na powłoce.

Wkurzyło mnie tylko to, że po pół roku to co zostało w butelce straciło właściwości pienienia. Nie pieni się już wcale w wiadrze ani na aucie. Odtykać odtyka jak trzeba.

Cóż mi zostało dodaje ADBL BM i jest GITara, ale niesmak pozostał. Jakoś inne szampony nie tracą swoich właściwości. Wiem że ktoś na forum też już tak miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, V1RU$ napisał:

Hi,

 Jest BDB. david2888 się ze mną droczy.

Tak poważnie używam ponad pół roku jak za ta kasę jest OK. Fajnie odtyka NW i u mnie zimowe woski. Szczególnie widać bdb działanie na dolnych partiach auta.

Jestem bardzo zadowolony, uważam, że to jeden z ich bardziej udanych produktów. Skoro daje radę na wosku da radę i na powłoce.

Wkurzyło mnie tylko to, że po pół roku to co zostało w butelce straciło właściwości pienienia. Nie pieni się już wcale w wiadrze. Odtykać odtyka jak trzeba.

Cóż mi zostało dodaje ADBL BM i jest GITara.

to wycieraczka chyba u mnie zdechła a miałem shiny garage . wytrzymała 6000 km , obecnie już tak ciężko schodzi . 
wrażenia pozytywne bardzo szybko zaczynała zrzucać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, lodowa napisał:

to wycieraczka chyba u mnie zdechła a miałem shiny garage . wytrzymała 6000 km , obecnie już tak ciężko schodzi . 

oo proszę 😉 mam tą samą NW i również zdechła po jakiś 6000km 🙂 ale spróbuje ją odetkać 🙂 bo ostatnio tak nagle z mycia na mycie padła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, david2888 napisał:

oo proszę 😉 mam tą samą NW i również zdechła po jakiś 6000km 🙂 ale spróbuje ją odetkać 🙂 bo ostatnio tak nagle z mycia na mycie padła

to mam ten sam efekt . ok dziękuje za pomoc podziałam w temacie skody w tym tygodniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lodowa @david2888 no to i ja się "pochwalę" że NW od SG zdechło po półtorej miesiąca - ok 6tys....

Fakt prosta aplikacja, bezproblemowe docieranie, ale szkoda że tak krótko trzyma i dosłownie z dnia na dzień efekt ucieczki kroprlek zanika. 

Odtykałem, bajerowałem IPĄ i chu.. 

Może w lato będzie wytrzymywac kilka miesięcy, ale na zimę chyba się nie nadaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kursien napisał:

@lodowa @david2888 no to i ja się "pochwalę" że NW od SG zdechło po półtorej miesiąca - ok 6tys....

Fakt prosta aplikacja, bezproblemowe docieranie, ale szkoda że tak krótko trzyma i dosłownie z dnia na dzień efekt ucieczki kroprlek zanika. 

Odtykałem, bajerowałem IPĄ i chu.. 

Może w lato będzie wytrzymywac kilka miesięcy, ale na zimę chyba się nie nadaje. 

bądź co bądź wynik w km mamy taki sam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kursien napisał:

@lodowa może być to czysty przypadek ale wydaje mi się, że pierwsze użycia zimowego płynu zabiły NW. 

Poki było na plusie i letni płyn to wycieraczka działała bardzo dobrze 

ja aplikowałem w majówkę 2019 🙂 całe lato działała super 🙂Przy aplikacji trochę mi przyschła 😕  i musiałem wspomagać się IPĄ przy docieraniu. Nie wróżyłem jej sukcesu, a tu proszę, posiedziała dość dobrze i tak samo jak u Was. 

Coś w tym jest, że zimowy płyn do spryskiwaczy zaszkodził tej NW, bo ostatnio właśnie pare stras zrobiłem co używałem cały czas płynu SONAX Extreme ziomowy.

Zeszliśmy trochę z wątku 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.