Skocz do zawartości

Porsche Cayman S - pustynna burza


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, psemo napisał:

Kompletnie nie rozumiem stosowania iron’a do bieżącego mycia felg. To samo dotyczy testów iron’ów i mycia nimi upierdzielonych felg. Przecież najpierw po porządnym umyciu felg i dopiero wtedy zastosowaniu iron'a widać czy ten preparat robi to, do czego został stworzony.

Tym bardziej, że w przypadku dekontaminacji karoserii brak luźnych zanieczyszczeń (ergo czyste auto, przynajmniej z pozoru) jest jednym z dogmatów - nikt nawet nie myśli, że można byłoby to zrobić inaczej.

@AreK - zastanawia mnie dlaczego nie użyłeś powłoki kwalifikowanej do zabezpieczenia felg - Dluxa czy innego Metal Guarda. Pracy z przygotowaniem miałbyś tyle samo, a efekt byłby pewnie na zawsze, zważywszy na fakt, że to pewnie "weekendowy" samochód. No chyba, że jego właściciel kupił go z taką samą myślą, jak Patryk Mikiciuk swoje Ferrari 599 GTB Fiorano vel "Ferrari w cenie Skody". 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
10 minut temu, Michał126 napisał:

zastanawia mnie dlaczego nie użyłeś powłoki kwalifikowanej do zabezpieczenia felg

Felgi nie były w idealnym stanie, kto wie czy nie pójdą do renowacji. Nie było na nie dużego ciśnienia.

13 minut temu, Michał126 napisał:

jest jednym z dogmatów

Zapewne wiesz jak można regulować siłę krwawienia komponując sam produkt. 
Do relacji to zawsze +15pkt ;-) 

To jest tak jak kiedyś do zdjęć spryskałem biały, nieumyty lakier Alfy. Biel zamieniła się w czerwień meksykańską. Wszyscy od razu wielkie wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialna relacja! dzieki za nia! 🙂 

Mam takie pytanie... czesto slyszalem, zeby nie uzywac IPY do odtluszczania reflektorow po regeneracji, ponoc plastik moze popekac. Jakie jest twoje zdanie na ten temat. 

Sam uzywam IPY na reflektory i na szczescie nic sie jeszcze nigdy nie stalo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
24 minuty temu, Bare Shine napisał:

Genialna relacja! dzieki za nia! 🙂 

Mam takie pytanie... czesto slyszalem, zeby nie uzywac IPY do odtluszczania reflektorow po regeneracji, ponoc plastik moze popekac. Jakie jest twoje zdanie na ten temat. 

Sam uzywam IPY na reflektory i na szczescie nic sie jeszcze nigdy nie stalo. 

 

Po pierwsze dziękuję za dobre słowo a co do IPY na reflektorach....
Pisząc relację chciałem poruszyć ten temat ponieważ ostatnio rozgorzała dosyć burzliwa dyskusja o destrukcyjnym działaniu alkoholu izopropylowego.
To podobnie jak z lakierami. Zawsze, wszyscy używali ipy a jak wymyślono zmywacze za miliony monet to alko jest beeee.
IPA używam zawsze i nigdy nie miałem problemów. Wiadomo, że nie przemywam od razu po polerowaniu, gdy tworzywo jest ciepłe. 
Teoretycznie może ono popękać gdy jest mocno zniszczone. Ma masę odprysków i utlenienia. Działa wtedy jak gąbka chłonąc np IPĘ.
Nie tak dawno weryfikowałem to z Grzesiem z DA, osobą która ma na koncie o wiele więcej reflektorów. Potwierdził tylko moją tezą.
Uważam, że jeżeli myślimy podczas pracy, używamy sprawdzonych produktów, to nie powinno się nic wydarzyć.
Jak póki co mam farta, ba żaden reflektor mi nie wybuchł ani nie popękał. 

  • Lubię to 1
  • Okay 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michał126 Pamiętam jak robiliśmy ASX też z Arkiem i wtedy też taki sam był Twój komentarz-dlaczego nie daliśmy powłoki.Pasja ,pasją ale chyba co po niektórzy zapominają ze takie rzeczy kosztują a wykonując usługę, cenę i zakres mamy ustalony skoro tego nie było to na drzewo.......Jak ktoś prosi Cie o zabezpieczenie auta woskiem to też dajesz z automatu powłokę bo będzie bardziej zadowolony a zabezpieczenie lakieru starczy na dłużej?

A co do reflektorów , lamp i IPA- istnieje takie ryzyko ale jak lampa jest jeszcze ciepła, po prostu trzeba poczekać.Mnie też się nie zdarzyło ale co ja tam wiem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, marco80 napisał:

wtedy też taki sam był Twój komentarz-dlaczego nie daliśmy powłoki.

Mieliśmy ograniczony czas, budżet i zdrowie. Ja tylko mam nadzieję, że uda się powtórzyć podobny event na Śląsku może w innej lokacji 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@marco80 ale to też tylko nasze dywagacje bo zapewne nie próbowałeś czy ciepła lampa spęka ;-)  Ja mogę się tylko domyślać i profilaktycznie o tym piszę.
Ludzie robią ponoć notatki i co by było gdyby coś poszło nie tak?!

Co do tej powłoki to masz racją.
W relacjach najpierw powinniśmy opisać ustalony zakres prac z którego forumowicze mogliby ewentualnie rozliczać.

Kiedyś pokażę Wam projekt z przygotowania auta na targi. Democar. Tam nie było budżetu, czasu i innych ograniczeń. Auto miało wyrywać z butów.
Mimo to też nie poszła powłoka, nie odkręciłem kół, nie zdemontowałem wielu rzeczy które można by zdemontować. 
Zawsze musimy kierować się zdrowym rozsądkiem. Na szczęście wraz ze zdobywaniem doświadczenia, nabieramy też dystansu i zdrowego patrzenia na projekt.
 

Teraz, Domel napisał:

Mieliśmy ograniczony czas, budżet i zdrowie. Ja tylko mam nadzieję, że uda się powtórzyć podobny event na Śląsku może w innej lokacji 🙂

2020 zrobimy większy projekt, zaprosimy chętnych i będziemy się bawić detailingiem.

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, marco80 napisał:

@Domel Kaj Ty chcesz tych wszystkich ludzi pomieścić .........Ten balkon nie jest taki duży...........Sory musiałem   ha ha

Damy rade 😄 Mam dużo pola 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.12.2019 o 15:56, AreK napisał:

Na koniec roku planowałem "czerwoną rewolucję" ale znowu strach o nasz serwer mi nie pozwolił ;-)

Czyli dalej czekasz na wyzwanie:)

Chyba wspomniałeś na DS o relacji która ma ponad 1000 zdjęć:)

Wyzwanie bardzo ciekawe, ale trzeba mieć stalowe jądra żeby rzetelnie taką relację wykonać a później wstawić ją tutaj:)

Kto wie co przyniesie 20rok:)

Relacja z prosiaczka jak zwykle ciekawa i zrobiona wzorowo:) Krok po kroku aż miło sie przewija:) 

Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i wytrwałości w nadchodzącym 20roku:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1 minutę temu, wojtek1788 napisał:

Czyli dalej czekasz na wyzwanie:)

Chyba wspomniałeś na DS o relacji która ma ponad 1000 zdjęć:)

3000 zdjęć i takiego wyzwania już długo nie będę miał.
ale spokojnie, nie zarzucę Was wszystkimi fotkami ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.