Skocz do zawartości

Mój patent na mycie auta zimą (i nie tylko) | Waterless | Rinseless


powerf

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
W dniu 5.02.2020 o 11:52, powerf napisał(a):

Obecnie jestem po około 15 myciach metodą waterless/rinseless - lekko zmodyfikowałem technikę mycia, ale obecnie z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć że nie rysuje lakieru bardziej niż mycie na 2 a nawet 3 wiadra.

1 Prewash: zależnie od tego jakiego mam brudasa to albo: 40ml SG Fruit Snow Foam na 1.5L wody (pianownica Marolex Axel 2000), albo 50ml SG Citrus Oil Prewash na 1L wody w opryskiwaczu Kwazar Mercury 360.
2. Spłukanie: na bezdotyku spłukuję wodą zdemineralizowaną - w moim wypadku spłukanie za 3 zł w zupełności wystarcza
3. w-less/r-less wash:
    - rozrabiam 15ml Ech2o na 900ml wody zdemineralizowanej LUB kranówki przepuszczonej kilka razy przez filtr do wody celem zredukowania twardości i usunięcia metali ciężkich -> (stężenie ~1:60)
    - 500ml roztworu przelewam do butelki ze sprayem do w-less, pozostałe 400ml rozcieńczam dodatkowo wodą do 1.5L i mam roztwór do moczenia mikrofibr (stężenie ~1:200)
    - do mycia używam 5 grubych bezkrawędziowych mikrofibr ~500gsm 40x40, w zupełności na auto typu kompakt wystarcza
    - do suszenia używam ręcznika Fluffy Dryer + dodatkowa mikrofibra 320gsm wspomagająco

Zero rys, zero swirli.

Całkowity koszt jednego pełnego mycia (prewash/piana + bezdotyk + Ech2o) : 5-6 zł*

* prewash / piana z baniaka 5L, Ech2o 1L

Tanizna.

Czy możesz podać jakiej konkretnie  firmy używasz tych mikrofibr 500gsm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.