Skocz do zawartości

Początki polerki


Maciek_C

Rekomendowane odpowiedzi

Podłącze się pod temat. 

Pacjent mazda 6 2017r, 35k KM, lakier ogólnie w dobrym stanie. Spokojnie jeszcze z rok, dwa obeszło by się bez polerowanie, jednak jakaś menda tydzień temu załatwiła mi maskę. 

1.jpg.b54bd57a53baa91db2fe7f58bb9fa31b.jpg

2.jpg.ac8466abd2e7d337664dec32baf1a151.jpg

Tak jak widać, zostawiła wiele rys ( na masce jest tego więcej, ale takie delikatne, jak na górnym zdjęciu, te grube są tylko 3 )

Będzie to moje pierwsze podejście do polerowania ( rotacja ).

W weekend zamówiłem 4 pady 135mm ( czarny NAT ) i 2 pady 80mm ( czarny Nat ) + Menzerna 3500. ( Wipe out + ipe też mam ), 

Nie chce ciąć zbyt mocno ( lakier około 100 - 110 mikronów ), Czy takim zestawem usunę te płytsze rysy, tych grubych to na pewno nie ruszy pasta 3500 ( a może się mylę ? ) Mogę zawsze dokupić paste 2500 i średni pad, czy lepiej powtórzyć finish np na jesień czy kolejna wiosnę.

Ile polerowanie pasta 3500 + miękkie pady ściąga jednorazowo lakieru ? ( wiem zależy od lakieru, siły nacisku, ale tak około, jaka wartość )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul Red oraz Alluminium Metalic Mazdy będą miękkimi lakierami? (2016 I 2013 rok auta)  Zastanawiam się powoli nad zakupem pierwszej polerki - DA i  tak myślę  czy da radę w miarę bezpiecznie robiąc to po raz pierwszy wyciąć trochę rys?  Fotki lakieru nie mam, ale są to typowe swirle w dużej ilości i pod światło to słabo wygląda  + parę grubszych podobnych jak u kolegi na zdjęciu, ogółem jest co robić.  

Polerka miała by też sluzyc do nakladania cleanera pod wosk, oraz polerki słupków piano black.  

Jaka była by fajna kombinacja pod te lakiery ? Tak w kwocie 1-1.2k z padami. 

Próbowałem Menzerna 3500 + mikrofibra ręcznie usunąć swirle z słupków piano black i w miarę dało radę, ale sporo rys jeszcze zostało. Po 1.5h zabawie ze słupkami na jednym potem kolejnym aucie-  padła decyzja - 2020 rok trzeba zakupić jakieś DA i spróbować cos podziałac.  

Dlaczego DA? Nie chce kolokwialnie mówiąc czegoś spier @@@, a pobawić się trochę, nabyć obycia z polerka itd.  

20191231_163137.jpg

20191231_163200.jpg

20191231_163525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 31.12.2019 o 16:38, FilipO napisał:

Soul Red oraz Alluminium Metalic Mazdy będą miękkimi lakierami? (2016 I 2013 rok auta) 

 

Dopiero jak zaczniesz prace to sie przekonasz bo jak Czarne pajero ma mega miekki lakier tak powiedzmy takie samo pajero w kolorze grafitowym ma juz lakier twardy co mnie mega zdziwiło jak widziałęm jedna relacje. 
Co do miekkości lakieru to mazdy zwykle maja miekki wiec pewnie tak ale to juz musiałbyś sam ocenić 🙂 jak masz mazde to najlepszym wyborem bedzie polerka o niskim skoku typu 8-9mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 31.12.2019 o 00:07, xadamx napisał:

Zacznij od 4. Powinny ci starczyć.

Serio?

Po co?

Jednym padem można oblecieć kilka aut. Podejrzewam, że i tak w jeden dzień nie zrobi wszystkiego, więc wieczorem pady do pralki i rano od nowa, tymi samymi padami. 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rickson napisał:

Serio?

Po co?

Jednym padem można oblecieć kilka aut. Podejrzewam, że i tak w jeden dzień nie zrobi wszystkiego, więc wieczorem pady do pralki i rano od nowa, tymi samymi padami. 

 

Po to, żeby zapchanym padem nie męczyć się na kolejnym elemencie. Zrobić 2-3 elementy i zmiana pada na świeży, który jest dużo sprawniejszy. Poza tym w zdecydowanej większości aut, w ciągu jednego dnia można zrobić korektę jednoetapową. 

Ponadto, pad zawsze może ulec uszkodzeniu. I czym wtedy zrobi? Gąbką do kąpieli?

Ale co ja tam wiem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

aka pasta do polerowania Lakieru Fiata i Hyundaia? Nie mam jeszcze kupionych padów

Ludzie polecają 3D ONE Hybrid, ale chyba za mocna jest do koreańca?
Polecają tez do koreanca menzerne 3500 z zółtym padem od Rupes

Gdzies tam widziałem, że Angelwax regenerate tez by zrobil bardzo dobra robote na koreancu lub fiacie

Doradzcie cos 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tedek564 napisał(a):

Ludzie polecają 3D ONE Hybrid

Moim zdaniem możesz śmiało kupić. Siłę cięcia regulujesz padem. Musisz uzbroić się w kilka rodzajów padów. Polish, one step, finish, zaczynasz od najłagodniejszego i robisz próbę. Jeśli wynik Cię zadawala to kontynuujesz a jak jest niewystarczająco to bierzesz następny pad bardziej agresywny. Polecam przeglądnąć relacje na forum bo tam znajdziesz wiele odpowiedzi na Twoje pytania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tedek564 12mm  większy skok równa się wyższa siła cięcia i krótszy czas pracy. Żebyś nie musiał kupować dużej i małej maszyny rozważ Evoxa. Myślę, że na początek Twojej przygody powinna spełnić Twoje wymagania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że możesz śmiało zacząć od tej kombinacji. Moim zdaniem powinieneś mieć różne pady ze względu na efekt jaki chcesz uzyskać. Potrzebne Ci będzie cztery sztuki tego pada. Musisz czyścić pad po każdym przejeździe żeby zapewnić prawidłową siłę cięcia. Po dwóch panelach zmieniasz na nowego i tak w koło aż skończysz korektę lakieru. Brudnego pada wrzucasz do roztworu APC i później myjesz ręcznie i suszysz  żeby był gotowy do działania.

Ja osobiście działam na pastach 3D, Zvizzer, Koch, Ewocar. Ogólnie jest wielki wybór past z których możesz zrobić dobry użytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Honeya to nawet pastą 1 dasz radę zrobić tego OneStepa, a wytniesz stosunkowo więcej. Dobrze się na nich pracuje, choć jak z każdą inną nie przeciągnij czasu pracy bo zacznie pylić. 3D lub Koch również były by bardzo dobrym wyborem 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.