Skocz do zawartości

Jaka pasta polerska na pierwszy raz


Adixd1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Przeczytałem skoro wątków, aż mam mętlik w głowie co jest dobre co jest złe. Jedni polecają, zaraz krytykują.

 

Więc zacznę od początku. Na prezent dostałem szlifierkę oscylacyjną z regulacją obrotów od 0 do kilku tysięcy. Stwierdziłem, że mógłbym spróbować spolerowac lakier bo jest w średnim stanie. Czytałem o pastach 3m, mezerna, G3 - jedni krytykują, inni polecają... Jak to jest?

Lakier posiada dużo drobnych rysek, kilka głębszych (delikatnie czuć pod paznokciem ale wydaje mi się, że nie są to rysy wytarte do podkładu) no i są mega hologramy.

Będzie to moja pierwsza polerka- nie oczekuję cudów, nie oczekuję lakieru jak z salonu, lecz wiem że można go choć w pewnym stopniu poprawić. I tu pytanie:

Jaka pasta będzie dobrym wyborem ?

Myślałem nad mezerna hc1000+ mezerna 3500 i do tego pad żółty (twardy)i czarny (miękki).

Nie ukrywam że nie chce past drogich z najwyższej półki, bardziej zależy mi na stosunku cena/jakość. Może jakaś pasta 3w1? 

Czekam na wasze opinie i z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, ghost napisał:

pokaż co to jest, jaki ma skok.

 

jaki samochód, tzn jaki lakier? powtórnie lakierowane elementy możliwe, że trzeba traktować inaczej niż oryginalne

Tylko to jest w instrukcji. Przy minimalnych obrotach można je liczyć, także lakieru raczej nią nie przypale.

Auto Peugeot 407 kolor EGED ( elementy w oryginalne nie licząc drobnych zaprawek na rantach błotników )

Zastanawiam się jeszcze nad meguiars uc, sonax 04-06 i 3d one

IMG_20191006_172146.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z maszyną ciężko doradzić, bo to nie jest sprzęt dedykowany do samochodu.

Nie ma informacji o skoku dla Powermat pm-so-1100.

Większość maszyn DA (skok 8-21mm) ma górny zakres obrotów rzędu 4500-6500 rpm. więc ciężko też przełożyć jak tym pracować.

Z tych małych zabawek np Bosch Pex 220A ma skok TYLKO 2mm dlatego nadrabia obrotami 24000rpm i to nie jest sprzęt do auta.

 

Mały skok będzie mało skuteczny, więc pewnie podkręcisz obroty, a to poskutkuje wzrostem temperatury.

Dlatego mam obawy by wykorzystywać taki sprzęt, lecz jeżeli się uprzesz na własną odpowiedzialność, zrób to najpierw na jakimś elemencie testowym ze szrotu.

 

 

A co do samych past.

Meguiars UC wybacza wszystkie błędy początkującego. To jedna z najlepszych past dla początkujących, nie tylko tnie, ale dużo wypełnia maskując rysy.

Jeżeli się jej nie przypali jakimiś gigantycznymi obrotami, to jest chyba numerem jeden na start do nauki.

 

3D one już więcej wytnie a mniej zamaskuje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adixd1 napisał:

A co do padów to zapewne wybrać twardy ( bodajże biały) do wstępnego wycięcia a następnie miękki ( bodajże czarny) do wykończenia,tak?

Po 1 padzie wystarczy? Czy wziąć więcej?

Polecam jeszcze poczytać forum.

Polecam zagłębić się w "Pokaż swój Blask"

Sporo można się też dowiedzieć na YouTube polecam kanał "MX Nowicki".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3D One w porównaniu do UC powinna wyciąć więcej, jak pisał @ghost i zrobić nieco lepszy finish (skuteczna praktycznie na każdym padzie i raczej na pewno ma mniej wypełniaczy).

Pady niebieski + żółty/czerwony powinny załatwić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adixd1 napisał:

Po 1 padzie wystarczy? Czy wziąć więcej?

Po 1 padzie to troszkę za mało.

Powiedzmy licz sobie pad na 2 elementy.

Robisz np. 2x drzwi i zmieniasz na nowy itd itd...

Pomimo czyszczenia pady i tak się zapchają, a to może zmniejszyć ich skuteczność mogą też zacząć robić nowe rysy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ghost napisał:

Nie ma informacji o skoku dla Powermat pm-so-1100.

Amplituda oscylacji: 3mm

źródło: https://powermat-hurt.pl/szlifierki-i-polerki/713-szlifierka-oscylacyjna-1100w-pm-so-1100-5902565275884.html

Ja polecam posiedzieć trochę na forum i poczytać celem przyswojenia podstawowej wiedzy. @Adixd1 jak widzę czym chcesz robić.... stary wiedzy zero, a chcesz się brać za taką robotę.

spongebob squarepants good luck GIF

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 minuty temu, niem.ank napisał:

Ja polecam na początek New Fusso Coat 12 Months Wax Dark w dobrej cenie można kupić na picuj.pl

jak jesteś właścicielem sklepu, który tak nieudolnie reklamujesz i polecasz jako pastę polerską wosk to gratuluje pojęcia o towarze, którym handlujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.