Skocz do zawartości

Chemia do plastików i tapicerki


lvl3fisto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Potrzebuję mocny środek do prania totalnych szczurów, do tej pory korzystałem z Tenzi APC IN, Tenzi Texwash, RM760 Karchera i Tenzi Brudex, oba APC od Tenzi nie dają często rady, do tego śmierdzą i na dłuższą metę są duszące.

Chciałbym coś zamówić na dniach, 1 litrówki do przetestowania. Jak dla mnie za dużo marek i ich produktów, wiele rozbieżnych opinii na temat tych środków dlatego pytam w tym temacie, czym się konkretnie zainteresować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lvl3fisto  Ja do prania używam zestawu od Maxifi, konkretnie Master prespray i power rinse. Jestem bardzo zadowolony, mają w swojej ofercie tez dodatki wzmacniające prespray np accelerator. Do plastików używam apc od kocha lub adbl i również są super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kopersky po doświadczeniach z RM760, a przerobiłem tego z trzy 10kg wiadra odechciewa mi się proszków, jak dla mnie to słabizna, na dodatek się klei i potrafi po jakimś czasie wywalic nalot na materiale.

 

Trochę poczyałem temat o APC i to co biorę pod uwagę:

  • Koch GS
  • Shiny Garage Red Devil APC
  • Excede Advanced APC
  • NIelsen Cyclone APC
  • Good Stuff APC Green Tea

Jeśli ktoś miał z nimi jakieś doświadczenia to prosiłbym o opinię. Niektóre z nich ponoć duszą, ale jak będą robić robotę to mogę na to przystać.

 

Jak ma się Bonnet od ADBL do podsufitek, czy robi lepszą robotę niż APC? albo coś jeszcze bardziej skutecznego?

Jest jeszcze APC od ADBL i EXCEDE ALL PURPOSE CLEANER - oba w cenie ~50zł za 5l jak dla mnie mega tanio i trochę obawiam sie o skuteczność tych środków.

 

Stężenia z jakimi pracuję to 1:10/1:15, mocniejszce nic nie zmieniały, przynajmniej przy tych środkach które używałem.

 

Jeszcze jedno, ktoś zna jakiś sklep internetowy by zamówić w jednym i nie bawić się z pierdylionem przesyłek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lvl3fisto - z podanych przez Ciebie, jeśli chodzi o skuteczność, bierz pod uwagę na pewno HC Green Star i Excede Advanced APC. Poza tym dołącz do swojej listy jeszcze dwa: Autosmart G-101 i Bilt Hamber Surfex HD (ten jest naprawdę - wg mnie - bardzo dobrym APC o silnym i skutecznym działaniu). Lubię też - za skuteczność - Selaclean Ideal Vask Professional, w czarnej butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goofer Towel od ADBL powinien załatwić sprawę, ewentualnie Zephyr od WS, generalnie jakaś fibra waflowa.

Mam Green Stara - czyści ładnie, dla mnie w zasadzie nie czuć żadnego zapachu, wydajność dobra - nadaje się do wszystkiego.


Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.09.2019 o 20:04, lvl3fisto napisał:

Potrzebuję mocny środek do prania

 

W dniu 1.10.2019 o 22:28, lvl3fisto napisał:
  • Koch GS
  • Shiny Garage Red Devil APC
  • Excede Bulldozer APC
  • NIelsen Cyclone APC
  • Good Stuff APC Green Tea
  • ADBL APC

 

APC nie jest środkiem do prania. Do tego jest dedykowana chemia - Chemspec, Maxifi na przykład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2019 o 14:53, lvl3fisto napisał:

Good Stuff APC Green Tea

Zestawiając z SG All Around APC ten z Good Stuffa gorzej wypada. Oba w rozcieńczeniu 1:5, nanoszone pianowniczką. Plusem Good Stuffa jest za to zapach - SG ma mocno chemiczny i może głowa od niego zaboleć ale czyści naprawdę dobrze.

W dniu 28.09.2019 o 14:53, lvl3fisto napisał:

Jak ma się Bonnet od ADBL do podsufitek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.