Skocz do zawartości

amatorski zestaw do oceny - biała KUGA


jorgus7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie 🙂

 

Na forum tym zarejestrowałem się ponad 4 lata temu gdy miałem Seata Leona FR czarnego w wersji SuperCopa było to moje oczko w głowi i starałem się o niego bardzo dbać. NIe pracuje jako detailer. 

Seata dawno już nie mam ale od kilku tygodni jest Kuga jak na zdjęciu. Cała biała i bardzo zadbana. Pomimo 4 lat ma oryginalny potwierdzony w ASO Forda przebieg 35 tys 🙂

Wróciłem zatem na forum żeby skomponować na nowo zestaw do mycia auta. Póki co z zewnątrz. 

 

Prośba o opinię tego co udało mi się wybrać tutaj, Poniższe punkty wg kolejności mycia jaką tu proponujecie. Auto planuję myć regularnie co 1 lub 2 tygodnie. Czy te środki nadają się do regularnego mycia?

 

1) Mycie wstępne (ten szampon został mi jeszcze po Leonie) Myję normalnie z wiadra  + karcher K5 a pianownicy nie mam

ValetPRO Advanced Poseidon Car Wash

2) smoła i kleje - nie mam planuję kupić
ValetPro Citrus Tar & Glue Remover

3)Do usunięcia osadów metalicznych (deironizatory) i felg - - nie mam planuję kupić
ADBL Vampire Liquid

4)na owady - widać bardzo bo auto białe - - nie mam planuję kupić
Shiny Garage Bug Off Insect Remover

5) glinkowanie - miękka glinka - - nie mam planuję kupić
ValetPRO Orange Mild Clay Bar  a do glinki adbl clay glide

6) felgi - - nie mam planuję kupić
EXCEDE ULTIMATE WHEEL CLEANER

7)opony - nie mam planuję kupić
Sonax Tire Gloss Gel

8 szyby

mam płyn z biedronki - daje radę i nie ma smug + Monster Shine Glass Touch

9) QD żeby się jeszcze bardziej świeciło auto - mam z Leona

MEGUIARS ULTIMATE QUIK DETAILER 

 

APC w razie potrzeby - mam  Meguiars jeszcze z  Leona

Wycieranie - mam taki niebieski ręcznik/mikrofibra duży z czerwonym obszyciem - nie pamietam nazwy - też jeszcze z leona

 

Z góry dzięki za komentarze

 

 

kuga moja 4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam 

1.Poseidon to szampon z woskiem,nie do mycia wstepnego,mamy zwyczaj myc 2 etapowo,mycie wstepne i mycie reczne szamponem na 2 wiadra 😉

4.mam i jakos nie widze roznicy ze zwyklym mocnym apc 

9.fajny ale nietrwaly,jesli to ma byc jedyne zabezpieczenie to wzialbym klasyka ADBL SSW a moze rozwazyl nawet jakis trwaly wosk twardy poprzedzony cleanerem(jesli masz czas i ochote na takie zabawy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. 🙂

 

Ten ADBL SSW piszesz że to klasyk czyli rozumiem że tutaj większość stosuje właśnie jego?

Znalazałem jeszcze pustą butelkę po Poorboy's World Quick Detailer Plus  - takie coś kiedyś miałem i pamiętam że auto się świeciło po nim. Czy zatem można liczyć, że ADBL SSW będzie jeszcze lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jorgus7  nie wiem czy tutaj wiekszosc bo tutaj sami koneserzy i kazdy ma lub mial wiele produktów,ale SSW kazdy zna i to chyba najbardziej popularny srodek tego typu w spraju ze wzgledu na cene,latwosc aplikacji,trwalosc,hydro i podbicie na szybko wygladu 😉 w porównaniu z tym od PB ktore masz na pewno wiele trwalsze i nie splynie po pierwszym deszczu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@menior  dzięki bardzo za odpowiedzi. W takim razie wydaje się że mam całość zestawu. O twardym wosku myślałem ale nie wiem czy dałbym sobie z tym radę 😕

doświadczenia nie mam, a nie chce zepsuć lakieru bo bardzo ładny jest 🙂 szczególnie tych cleanerów się boję czy nie zmatowię lakieru 😕  Jeszcze jest jakieś IPE którego też nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 03:38, jorgus7 napisał:

4)na owady - widać bardzo bo auto białe - - nie mam planuję kupić
Shiny Garage Bug Off Insect Remover

marnowanie kasy na zimę, i tak będzie leżeć do wiosny

W dniu 22.09.2019 o 03:38, jorgus7 napisał:

5) glinkowanie - miękka glinka - - nie mam planuję kupić
ValetPRO Orange Mild Clay Bar  a do glinki adbl clay glide

przy tym etapie ostrożnie, jeżeli nie masz chropowatego lakieru w dotyku, tylko śliski pomiń,

jeżeli jednak jest potrzeba naucz się to robić, bo błąd kosztuje nawet grube rysy

 

W dniu 22.09.2019 o 03:38, jorgus7 napisał:

9) QD żeby się jeszcze bardziej świeciło auto - mam z Leona

MEGUIARS ULTIMATE QUIK DETAILER 

brakuje cleanera

może być Poorboys world Proffesional polish 118ml

(wyzej wymieniony autoglym też się nada)

do tego finish kare 1000p hitemp tester 59ml

te dwa razem wyjdą taniej niż meguiars a efekt lepszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że jeżeli nie planujesz nic polerować, to odpuść glinkowanie. Powstaną nowe rysy. Lepiej zrobić porządnie dekontaminację chemiczną chociażby dwa razy, tj. Tar & Glue i deironizer. Jeżeli robisz na powietrzu to weź sobie Vasco Tixotrop i ADBL Vampire Light/Good Stuff Iron Remover Gel. Wolniej wysychają i pozwalają na dłuższą pracę na powietrzu.

Brak czasu na woskowanie? -> Śmiało bierz ADBL SSW. Banalna aplikacja, mega krople i dobra trwałość. Spokojnie co mycie możesz sobie nakładać.

Idzie zima więc pomyślałbym jednak o jakimś wosku. Tutaj polecam House of Wax Sapphire (testerek 30 ml kosztuje 39 złotych) położony na cleaner Soft99 Micro Liquid Compound/Zymol HDC. Fajny look i dobra trwałość. Ja robię przebiegi rzędu 3800 km miesięcznie i u mnie ten wosk poleżał 4 miesiące więc warto.

W razie pytań wal śmiało 🙂

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2019 o 14:09, rapmen93 napisał:

Idzie zima więc pomyślałbym jednak o jakimś wosku. Tutaj polecam House of Wax Sapphire (testerek 30 ml kosztuje 39 złotych) położony na cleaner Soft99 Micro Liquid Compound/Zymol HDC. Fajny look i dobra trwałość. Ja robię przebiegi rzędu 3800 km miesięcznie i u mnie ten wosk poleżał 4 miesiące więc warto.

Serio ten saphire jest taki wytrzymały? 4 miesiące na cleanerze przy tych przebiegach? To jak DSW. 

 

Miałem nie kupować nowych woskow 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@analyzator u mnie tyle wytrzymał 🙂 dodatkowo auto nie było myte często (2 razy ręcznie przez ten okres) i co jakiś czas płukane na bezdotyku. Teraz robię drugi test tego wosku (tym razem na odtłuszczonym lakierze) i siedzi nadal od 30 maja, a więc równo 4 miesiące 😉 . Nie wygląda jakby chciał opuścić moje auto 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.