Skocz do zawartości

Zestaw do zaopiniowania przez Czcigodne Gremium


mienczak

Rekomendowane odpowiedzi

Tytułem wstępu: jestem kompletnym laikiem, to jest mój pierwszy zestaw, skomponowany po kilkudniowym czytaniu forum. Mam do opieki auta domowników: dwa czarne (pierwsze tapicerka tkaninowa, drugie skórzana) i jedno w kolorze zielonoszary metalik.

Co do marek i stanu pojazdów to nie chcę się tu rozpisywać, żeby nie przynudzać (nie wiem też czy to jest właściwe miejsce na to). Jeśli takie informacje są niezbędne, żeby wiedzieć z czym się mierzymy, to proszę o info.

Jedno z aut będzie miało wkrótce kładzioną ceramikę (taką "lepszą", z gwarką na 5 lat), a drugie nieco gorszą (określmy jej jakość jako 2 lata gwarancji). Oczywiście samochody będą przygotowane do powłok przez specjalistyczny zakład. A kosmetyki które kupuję, mają mi służyć do pielęgnacji aut przed i po powłokach.

Proszę o ocenę oraz uwagi do mojego setupu. Trochę jest musztarda po obiedzie, bo już zamówiłem poniżej wymieniony towar, ale nie będę się martwił na zapas. Pod listą daję moje uwagi i pytania.

Szampon
Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500ml

Piana aktywna
ADBL YETI POLINESIAN FOREST 500 ml

APC
ADBL APC 500ml

Dekontaminacja 2w1
CarPro TRIX 500ml

Glinka
Monster Shine CLAY BAR - średnia twardość 100g

Rękawica myjka
ADBL CAREMITT

Wosk
ADBL Synthetic Spray Wax 500ml

Do plastików wew.
Nielsen Finesse 500 ml

Czysty alkohol
Cleanser IPA 1l

Płyn do opon
GOOD STUFF TIRE DRESSING MAT 500 ml mat

Aplikator do opon
Shiny Garage Aplikator dressingu na opony (BiColor Tire Applicator)

Zapach
California Car Scents Laguna Breeze zapach 42g

Separator
Monster Shine SCRATCH SHIELD

Ścierki
Sonax ProfiLine ściereczki z mikrofazy 40x40
Mikrofibra Professional 40x40cm czerwona 320gsm

Ręczniki
Monster Shine FLUFFY DRYER RĘCZNIK DO OSUSZANIA 90X60CM 450 g 
Monster Shine BIG GOLD PUSZYSTY RĘCZNIK MIKROFIBRA 40 X 60CM 530 g

Gąbki
Monster Shine White Round - aplikator z mikrofibry z gumką
Monster Shine - aplikator Tri-Color German
Meguiar's Soft Foam

Wiadra
Castorama

Butelka PET z atomizerem 500ml

Moje uwagi i pytania:

  1. Zapomniałem zamówić szczotkę do felg, może jakiś zwyklak kupię w Casto?
  2. Nie zamówiłem pędzelków, bo myślałem że w markecie dostanę taniej, ale przekombinowałem, bo tam tylko z metalowymi skuwkami są. Więc kliknąłem jakieś na Ali.
  3. Żałuję 34 zł wydane na separator, bo na Alim jest za połowę ceny. Co do innych rzeczy to nie wiem, chemię wolę kupić renomowaną. Poza tym, czas dostawy też ma dla mnie jakieś znaczenie, bo chcę już działać.
  4. Nie wiem jak wytworzyć aktywną pianę. Mam taki duży pompowany ręcznie zbiornik ogrodniczy z Castoramy. Może on wystarczy? Mam też myjkę ciśnieniową Karcher, więc może da się za jej pomocą nanieść pianę po wlaniu jej do zbiornika na detergent?
  5. Mam jakieś łatki do czyszczenia i konserwacji skóry, ale póki co jest ona w idealnym stanie.
  6. Produkty kupiłem w dwóch polskich sklepach internetowych, ale nie podaję nazwy, bo nie wiem czy wolno. Koszt całości (bez wiader) to 531 zł.
  7. Co jeszcze powinienem dokupić, co zrobiłem źle, a co dobrze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kupiłeś.......

 

10 godzin temu, mienczak napisał:

Piana aktywna
ADBL YETI POLINESIAN FOREST 500 ml

Taka.... nijaka raczej. Z takich które naprawdę robią robią robotę to Autobrite MagiFoam, Bilt Hamber AutoFoam i zdaje się Neutral Foam od ProElite

 

10 godzin temu, mienczak napisał:

APC
ADBL APC 500ml

Duszący zapach na dłuższą metę. Zdecydowanie lepiej Excede lub Koch

 

10 godzin temu, mienczak napisał:

Dekontaminacja 2w1
CarPro TRIX 500ml

Moim zdaniem nieekonomicznie zupełnie. W tych pieniądzach masz litr Vasco (najlepszy chyba obecnie tar & glue remover) i na przykład ADBL Vampire Light 0,5l

 

10 godzin temu, mienczak napisał:

Nie wiem jak wytworzyć aktywną pianę.

W pianownicy którą dokujesz do posiadanej myjki albo w ręcznej (Epoca, Marolex)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mienczak napisał:

Szampon
Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 500ml

Spoko, choć do pielęgnacji powłoki osobiście bym wziął coś typowego pod powłoki np CarPro Reset. 

14 godzin temu, mienczak napisał:

Piana aktywna
ADBL YETI POLINESIAN FOREST 500 ml

JW. Jak nie masz pianownicy to bez sensu zakup, lepiej było wziąć ShinyGarage Pre Wash Citrus Oil i jechać opryskiem z tego opryskiwacza który posiadasz

14 godzin temu, mienczak napisał:

Wosk
ADBL Synthetic Spray Wax 500ml

Po ceramice nie kładź. Na profilu MxNowicki poruszali tę kwestię, że nie lubi się z połowkami i niektórymi woskami i lepiej działa jako samoistne zabezpieczenie lub gdy wosk już umiera. 

14 godzin temu, mienczak napisał:

Nie zamówiłem pędzelków, bo myślałem że w markecie dostanę taniej, ale przekombinowałem, bo tam tylko z metalowymi skuwkami są. Więc kliknąłem jakieś na Ali.

Trzeba było wziąć z metalem i okleić izolacją 🙂 Choć ja osobiśćie nie trafiłem na taki który by nie zostawiał włosków. Work Stuff to pewniak.

14 godzin temu, mienczak napisał:

Mam jakieś łatki do czyszczenia i konserwacji skóry, ale póki co jest ona w idealnym stanie.

Nie rozumiem "łatki". Jednak jak kupisz cleaner do skór, zrobisz 50/50 na fotelu to zobaczysz jaka jest "idealna" 🙂 

14 godzin temu, mienczak napisał:

Produkty kupiłem w dwóch polskich sklepach internetowych, ale nie podaję nazwy, bo nie wiem czy wolno. Koszt całości (bez wiader) to 531 zł.

Dla własnego zdrowia nie podliczaj 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już kupiłem... to zużyję na bogato co mam i kupię następne według rekomendacji. Poza tym, mam dostać zestaw kosmetyków od mojego detailera, jak już będą powłoki. Nie wiem co to będą za środki, ale mam nadzieję, że fachowiec wie co robi.

Wosku oczywiście nie będę stosował na powłokę, ale powłoka może się pojawić dopiero za miesiąc, może dwa (kolejka oczekiwania), więc jakoś trzeba przeżyć do tego czasu. Poza tym, drugi samochód będzie miał powłokę jeszcze później, a trzeci wcale.

Co do pędzli, to niezły patent z tą izolacją, mam nadzieję, że piszesz serio. Ja nowy i suchy pędzel rozcieram mocno na ścianie lub betonie i te włoski które miały wypaść - wypadają. 

Łatki do skóry - mam na myśli takie nawilżane chusteczki do pielęgnacji skóry. Nieważne, kupię coś co polecicie - tylko co? Skóra jest biała, ma 1,5 roku.

Dziękuję za dotychczasowe uwagi. Wszystkie polecane nazwy sobie wynotowuję. 

Póki co, to mam wrażenie że coraz mniej wiem, chociaż coraz więcej rozumiem 😉
Nie wiem gdzie szukać informacji, ani w którym wątku pytać. Bezkresność forum mnie przeraża.

Chciałbym opisać stan pojazdów przed i po i czasem o coś podpytać - gdzie mam to zrobić? Widziałem dział "Szukam pomocy" w Podstawach detailingu"; czy to właściwe miejsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mienczakWiększość odpowiedzi na pytania było zadanych już 1000x więc znajdziesz 🙂 Ale  jak masz jakieś konkretne pytania to:

Co do izolacji to czemu miałbym żartować 🙂 Działa? Działa. 

45 minut temu, mienczak napisał:

do pielęgnacji skóry. Nieważne, kupię coś co polecicie - tylko co? Skóra jest biała, ma 1,5 roku.

Klasycznie weź zestaw Colourlock Soft

PS Taki mały patent. Jak nie wiesz "jaki produkt" to wejdź na pierwszą lepszą stronę jakiegoś dystrybutora kosmetyków i masz tam rozpisane dokładnie kategoriami. Tam sobie poczytasz opisy i wybierzesz coś wg budżetu. Prawie nikt nie ma k2 więc nie kupisz "nic złego". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mienczak na początek zestaw masz. Teraz przyzwyczaj się do rozbudowy 🙂 Dwa ręczniki do osuszania to dobry pomysł. Flufkiem zbierasz wodę a tym drugim sobie będziesz ganiał mazy i kropelki. Część produktów pewnie byśmy podmienili ale też nie kupiłeś nic ewidentnie złego.

Do felg jak nie masz wybitnie ciężkich wzorów do kup kolejnego caremita. Felgi możesz przy myciu utrzymaniowym polecieć prewashem, może być roztwór apc, może być exceede uwc, spłukać a potem myjesz szamponem i rękawicą. Z mojego doświadczenia to najdelikatniejsza metoda. Co miesiąc możesz koła polecieć deironem jako pierwszy krok.

Niezależnie od zabezpieczenia powłoką czy czyś innym najważniejsza jest staranność i higiena pracy pracy przy aucie. Czyste wiadra, fibry, zadbana rękawica. Staranne mycie. Staranne delikatne osuszanie.

Na powłokę nie potrzebujesz detailera jeśli zmierzasz ją utrzymywać w studiu. Powinni ją też odkamienić na przeglądzie i położyć dedykowany top. Możesz kupić próbkę carpro ech2o który jest też produktem waterless wash - bezpiecznym. Do ganiania waterpotów i dla zabawy.

Masz już SSW - zostawiłbym go do osłoniętych części karoserii bo jest trwały. Dla mnie to młodszy brat BSD przy czym bsd jest trwalsze, tańsze, ładniej pachnie i spokojniej odparowuje. Nie przepadam za tym produktem bo krótko trzyma look. Na auto bez powłoki może mały bh finis? jako top do niego w lecie coś z karnaubą, tenzi carauba spray na ciepłe lakiery, na białe/srebrne prostaff water gold.

Zrób sobie też przyjemność i kup tester fk1000p na felgi. Nakłada się właściwie sam i leży długo.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 20:38, lukeu napisał:

Klasycznie weź zestaw Colourlock Soft

Taki? https://sklep.colourlock.pl/zestaw-soft.html

Czy on się nadaje zarówno do skóry jasnej jak i ciemnej, bo z opisu nie wynika?

Jeśli ta ciemna skóra nie była NIGDY czyszczona, to czy powinienem użyć wersji strong, czy jednak zależy to od stanu wizualnego skóry?

8 godzin temu, analyzator napisał:

 Dwa ręczniki do osuszania to dobry pomysł. Flufkiem zbierasz wodę a tym drugim sobie będziesz ganiał mazy i kropelki.

Wziąłem nawet po DWA ręczniki z każdego z wymienionych, ale jakoś nie wspomniałem o tym wcześniej. Żona już się zastanawia, czy któregoś nie zaanektować - znacie to pewnie 😉

8 godzin temu, analyzator napisał:

Do felg jak nie masz wybitnie ciężkich wzorów do kup kolejnego caremita. Felgi możesz przy myciu utrzymaniowym polecieć prewashem, może być roztwór apc, może być exceede uwc, spłukać a potem myjesz szamponem i rękawicą. Z mojego doświadczenia to najdelikatniejsza metoda. Co miesiąc możesz koła polecieć deironem jako pierwszy krok.

Nie mam ciężkich wzorów, więc OK. Tylko myślę, czy nie wziąć innej myjki, bo dwie takie same na pewno mi się pomylą. Deirona kupię, jak wypsikam tego Trixa, tak myślę.

8 godzin temu, analyzator napisał:

Na powłokę nie potrzebujesz detailera jeśli zmierzasz ją utrzymywać w studiu. Powinni ją też odkamienić na przeglądzie i położyć dedykowany top. Możesz kupić próbkę carpro ech2o który jest też produktem waterless wash - bezpiecznym. Do ganiania waterpotów i dla zabawy.

Powłoka ma jeździć na cykliczne przeglądy do studia, takie są oczywiście warunki gwarancji i chcę ich przestrzegać. Zapytam ich też w jaki sposób będą się nią zajmować - znajdę pewnie o tym osobny topic, żebym się wyedukował zawczasu. Ten Car Pro EcH2O wygląda ciekawie. Jak wspomniałem, od detailera mam dostać w ramach usługi zestaw kosmetyków, więc zobaczymy co dadzą.

8 godzin temu, analyzator napisał:

Masz już SSW - zostawiłbym go do osłoniętych części karoserii bo jest trwały. Dla mnie to młodszy brat BSD przy czym bsd jest trwalsze, tańsze, ładniej pachnie i spokojniej odparowuje. Nie przepadam za tym produktem bo krótko trzyma look. Na auto bez powłoki może mały bh finis? jako top do niego w lecie coś z karnaubą, tenzi carauba spray na ciepłe lakiery, na białe/srebrne prostaff water gold.

Czyli rekomendujesz BSD na widoczne części, a SSW na osłonięte? Dobrze to zrozumiałem? Czy może robić wszystko SSW, jeśli już go mam?

BH Finis to ma być alternatywa do powyższych?

Muszę jeszcze poczytać co to 'top' 😮

8 godzin temu, analyzator napisał:

Zrób sobie też przyjemność i kup tester fk1000p na felgi. Nakłada się właściwie sam i leży długo.

OK, sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2019 o 15:49, lukeu napisał:

Nie rozumiem "łatki". Jednak jak kupisz cleaner do skór, zrobisz 50/50 na fotelu to zobaczysz jaka jest "idealna" 🙂 

@lukeuNie chcę Cię rozśmieszać, ale o takie "łatki" mi chodziło 😉 Co mam z nimi zrobić? Nadają się do czegoś, czy lepiej przełożyć do pudełka i postawić w toalecie? 😄

latki.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mienczak nie widzę nic do mycia szyb: płyn, fibry...

Nie zamierzasz położyć niewidzialnej wycieraczki? Bardzo fajna, pożyteczna sprawa. Polecam.

Około 1,5 miesiąca temu położyłem Prostaff Kiiro-Bin i jestem bardzo zadowolony z działania.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xadamxHej, dzięki za podpowiedź. Dopisuję do listy zakupów. Póki co użyłem IPA i jakiś płyn domowy do szyb.

Jestem tuż po pierwszym w życiu myciu, które można by nazwać detailingowym.  Bardziej trening to był. Na pierwszy ogień poszedł Passat, bo to najmniejsza strata, gdyby coś poszło nie tak. Wszystko się jednak udało; nawdychałem się TRIX-a i połknąłem bakcyla 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mienczak ja ze swojej strony moge polecić zestaw do skóry od tenzi. Jest tańszy od colourlock a efekt chyba podobny... Na allegro za 40zł trafisz zestaw: preparat do czyszczenia skóry zasadowy, preparat do pielęgnacji bieżącej oraz impregnat 300ml w formie mleczka. Ja używałem już w 3 autach kilka razy - woda robi sie brudna po myiu, skóra znowu matowa a impregnat sie wchłania i skórka jest miękka. Nie używałem colourlocka ale robiłem duży research zanim kupiłem, czytałem też testy na tym forum i  efekty ludzie mieli super. Nie zawsze droższe znaczy lepsze ☺️. W autodetailingu często płaci sie za znaczek, jak za znaczek nike na bluzie ☺️

Zestaw: tenzi czysta skóra, tenzi pielęgnacja, tenzi impregnacja

Warto mieć zamiast mikrofibry gąbkę do szorowania preparatami czyszczącymi i jakiś aplikator do impregnatu bo ten z zestawu jest do...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paracelsus444Lubię takie zestawy gotowe do użycia!

@StrusA co sądzi o TENZI Czysta Skóra bardziej doświadczony ode mnie Kolega? 

Bo firmy Tenzi nie znałem wcześniej ☺️, ale ja jestem naprawdę początkujący. Chociaż teraz widzę, że Kolega @analyzator w tym wątku polecał top tej firmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.