Skocz do zawartości

Poorboy's World SSR


Rekomendowane odpowiedzi

Po tym co tutaj wyczytałem widzę, że jednak korekcja lakieru (w moim przypadku chciałem zrobić SSR2) MF-ą nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem?

 

[ Dodano: 30 Maj 2010, 13:17 ]

A czy coś takiego do SSR-a można by użyć zamiast MF-y:

http://www.swissvax.pl/index.php?id=19&tx_produkty_pi1[prod]=107

jest jeszcze black-strong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A mam jeszcze pytanko? Bo jeszcze nie zamówiłem tego SSR2 i nie wiem czy dojdzie teraz do mnie na czas więc może odłoże sobie nakładanie na póżniej, a teraz chodzi o to czy jak nałoże AG SRP i na to wosk DJ to czy póżniej będę musiał zmyć czymś AG I DJ, czy będę mógł za jakiś miesiąc bez problemu robić korekcje SSR ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem SSR3 ręcznie na 3-kolorowym padzie (strona twarda). Po aplikacji lakier był wyraźnie matowy (czego się spodziewałem po mocno ściernej paście) i porobiło się więcej drobnych swirlsów niż był wcześniej. Po użyciu na to Meg's Rubbing Compound blask powrócił ale swirlsów jest i tak więcej niż tam gdzie od początku do końca polerowałem samym RC. Może za mocno dociskałem aplikator do lakieru w trakcie polerki SSR3 czy ta pasta po prostu tak działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSR3 a nawet SSR2.5 nie są przez producenta przewidziane do aplikacji ręcznej

to dlaczego na opakowaniu jest napisane że można używać ręcznie lub maszynowo? Meg's na RC napisał wyraźnie, że tylko do pracy ręcznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rychu napisał/a:

SSR3 a nawet SSR2.5 nie są przez producenta przewidziane do aplikacji ręcznej

 

to dlaczego na opakowaniu jest napisane że można używać ręcznie lub maszynowo? Meg's na RC napisał wyraźnie, że tylko do pracy ręcznej

Informacje o tym, ze SSR do aplikacji recznej nadaja sie do 2.0 a juz 2.5 i 3.0 powinny byc stosowane wylacznie maszynowo mozna znalesc na stronie producenta i na oficjanlym forum PB:

 

http://poorboysworld.net/board/viewtopi ... t=SSR+hand

 

Trudno o wyrazniejsze zalecenie niz:

 

"DO NOT USE SSR3 BY HAND-ESPECIALLY ON "LIGHT SWIRLING!!"

 

SSR3 is basically rocks in a bottle. It is for extreme defects... not light swirling. You WILL do more damage than good by going this route."

 

Inna sprawa, ze nie rozumiem pedu ku najsilniejszym srodkom sciernym. Warstwa lakieru nie jest nieskonczona. Warto stosowac zlota zasade by najpierw korzystac z jak najmniej sciernego srodka i przechodzic w gore tylko w miare potrzeby.

Np w przypadku rys pod klamkami mi udaje sie je skutecznie usuwac na bierzaco samym cleanerem. Co prawda za pierwszym razem w ruch poszedl SwirlX, potem juz tylko cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
SSR3 a nawet SSR2.5 nie są przez producenta przewidziane do aplikacji ręcznej

to dlaczego na opakowaniu jest napisane że można używać ręcznie lub maszynowo? Meg's na RC napisał wyraźnie, że tylko do pracy ręcznej

 

Właśnie gdzieś z tego forum ta informacja, trzeba się sporo naczytać żeby takie ciekawostki wyszukać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Fillerów w zwykłym tego słowa znaczeniu nie zawiera, jak np. SRP. Ale jak każda pasta polerska, może zostawić troche olejków po sobie, zwłaszcza jeśli nie będzie wypracowana do końca, i to może dać lekki efekt wypełnienia. Dlatego powinno stosować się przetarcie IPA albo od razu cleanerem żeby oczyścić powierzchnie lakieru z tych pozostałości past.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy warto brac sie za prace recznie z SSR 2.0? Jesli wierzyc danym z tej tabelki:

rodkiiichsia1.jpg

SSR 2.0 jest prawie o polowe slabsze od SwirlX. Najczesciej do pracy recznej na forum polecany jest UC ktory podchodzi juz pod SSR 3.0. Natomiast SwirlX jest uwazany za slaby. W takim razie jak spisuje sie SSR 2.0 ktore jest jeszcze slabsze od swirla?

Troche patrzac na posty powyzej, czy po SSR 2.0 nalezalo by przejechac jakims finishem, np SSR 1.0?

Od razu zaznacze, ze nie chce probowac UC bo mam Swirla i jakos w miare dal rade, tylko ze strasznie niedobrze mi sie z nim pracowalo :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSR 2.0 jest prawie o polowe slabsze od SwirlX

Coś ta tabela jakaś lewa... :idea:

To by wynikało że skoro SSR 2.0 jest o tą połowę słabsze od SX, to SSR 1.0 to już cleaner albo cóś... Ale mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam takie pytanie odnośnie konsystencji SSR 1 i 2.5 czy one maja podobną konsystencje ?? Bo te co zakupiłem to SSR 1 ma konsystencje pasty zwarta, gęsta a natomiast SSR 2.5 po prostu pływa w butelce jest wodnista czy to tak ma być ??

 

z góry dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.