Skocz do zawartości

Plastiki lakierowane na wysoki połysk


asaledr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do osób które posidają w autach wewnetrzne plastiki lakierowane na wysoki połysk(takie ala lusterka ze widax odbicie nawet), albo ktos moze opiekowal sie takim autem. Wiem, ze wystepują w nowszych modelach Mercedesa czy tez BMW. Co polecacie do codziennej pielegnaci i wycierania tego z kurzu? 

One sa bardzo podatne na zarysowania i duzo trzeba sie napracowac zeby nie bylo zadnej smugi. Staram sie tak czyscic zeby pod kazdym kątem swiecąc latarką nie było widac zadnej smugi. 

Próbowałem Interior QD od SH, Interior QD od ADBL i to wciaz nie jest to. Niby w opisie nie pozostawiają smug a i tak jakieś smugi są. 

Dotychczas uzywalem takiego psikacza do monitorów lcd i sciereczki do okularów. Efekt jest super, ale:

a) Szukam czegos bardziej profesjonalnego.

b) Ten preparat robi z tych plastikow takie cos, ze nie wolno nawet dotykach tych plastikow, bo od razu widac linie papilarne, jakby to byl jakis podczerwień normalnie. Kazdy odcisk widac palca, chocbym nie wiem jak czyste mial palce, nie uzywam zadnych kremow i zawsze dokladnie myje przed wejsciem do auta. 

Zna ktos cos fajnego na to? Myslalem o probowaniu jeszcze Interior QD od Mega albo od CH, ale moze wy macie jakies lepsze sposoby na to? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o wosku od manufaktura wosku który właśnie jest do takich powierzchni jak mówisz lakierowanych błyszczących np jak piano black. Wosk nazywa sie interior finish hd nie używałem więc dużo nie powiem ale warto zobaczyć sam się zastanawiam nad kupnem 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie te plastiki nazywaja sie wewnetrzne piano black.

A jaki efekt Wam robi ten produkt, tzn co uzyskujecie? Mniej sie brudzi, mniej sie rysuje, mozna dotknac i nie bedzie smug? 

Myslalem bardziej ze moze jakas powloka ceramiczna od CarPro ale nic nie moge znalezc do tego typu plastików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem o Car Pro Cquartz Dlux. ale tam jest w opisie takie zdanie: "Idealny za nielakierowane zderzaki," i to mnie tak zastanawia. Ale co myślicie że by się nadał? Stosował ktoś to na wewnętrzne piano blacki? Gdzieś na jakimś filmiku widziałem że ktoś na te piano blacki nakładał jakąś powłokę i niby też miał tą gąbkę od CarPro, więc jakby no może akurat coś takiego. Pytanie do specjalistów czy się na da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zwyczajna lakierowana powierzchnia można na to nakładać każdy wosk czego nie polecam bo woski słabo reagują z naszym tłuszczem z łapek i w efekcie palcuje sie szybciej i zawsze, mozna nakladac kazda powloke czy do felg, czy do lakieru czy to do plastików, do felg nie ma sensu bo jest tępa, do plastików to zazwyczaj powloki sa dedykowane do tych nie malowanych ktore maja nam przyciemnic czarny plastik czyli tak na prawde opróćz tego ze bedzie kropelkować nic nam to nie da na piano.

Więc zostaje temat powłoki do lakieru, tylko teraz co chcesz uzyskac ? to dalej sie bedzie rysowac, palcować etc, jak już to wypolerować i polozyc jakąś powłoke z cyklu samoregenerujacych jak aqua, hikari pro czy jakiś CS2, żeby może pomóc nam w utrzymaniu z ryskami lub którąś z przykładu bardzo śliskich jak Gyeon Syncro uważam że kładzenie czegoś pokroju cquart-a to strata czasu
Najlepiej to by to było okleić folią i mieć z bani
Ja u ciebie używam meg'sa ultimate qd szybko odparowuje i jest slisko przez co nie zostaja tak te paluchy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak mi głownie zalezy zeby sie mniej rysowało i latwiej czyscilo, mniej brudziło itp. Wlasciwie nawet wyobrazalem to sobie zeby tq powierzchnie zrobic bardzo sliska wtedy wiadomo trudniej cos porysowac. Bo na jakims kropelkowaniu itp to mi nie zalezy bo ja w życiu nie jeżdze z otwartymi oknami.

 

@Gozdziu23 A co też masz takie wewnętrzne piano blacki? Uzywasz tego Megsa Ultimate QD do wnętrza czy takim zewnętrznym jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np.: CARPRO GLISS TOP COAT? Ona powoduje bardzo śliską powierzchnie, sprawdziłaby się?

A i taka nietypowa kwestia. Wiem, że polerka takich piano blacków, (widziałem u kolegi), zmienia trochę tego piano blacka, jest taki inny. A jak mam w miarę w dobrym stanie te piano blacki, tylko takie drobne mikrorysy, to da sobie radę taka powłoka bez polerki, sama IPA + powłoka? Czy nie będzie wgl działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, asaledr napisał:

A np.: CARPRO GLISS TOP COAT? Ona powoduje bardzo śliską powierzchnie, sprawdziłaby się?

A i taka nietypowa kwestia. Wiem, że polerka takich piano blacków, (widziałem u kolegi), zmienia trochę tego piano blacka, jest taki inny. A jak mam w miarę w dobrym stanie te piano blacki, tylko takie drobne mikrorysy, to da sobie radę taka powłoka bez polerki, sama IPA + powłoka? Czy nie będzie wgl działać?

bardzo duzo samochod ma takie piano blacki, szczegolnie nowe mercedesy. powloka bez polerki sobie da rade, tylko nie licz ze ci te rysy zakryje 🙂
Gliss z ipą nie będzie jakimś wielkim i mocnym graczem ale mysle ze wystarczy na jakieś 3-4 miesiące potem mozesz aplikować znowu i znowu az do skonczenia butelki, sprawdź na giełdzie czy moze jakis forumowicz nie ma czegoś lepszego w dobrej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, asaledr napisał:

A np.: CARPRO GLISS TOP COAT? Ona powoduje bardzo śliską powierzchnie, sprawdziłaby się?

A i taka nietypowa kwestia. Wiem, że polerka takich piano blacków, (widziałem u kolegi), zmienia trochę tego piano blacka, jest taki inny. A jak mam w miarę w dobrym stanie te piano blacki, tylko takie drobne mikrorysy, to da sobie radę taka powłoka bez polerki, sama IPA + powłoka? Czy nie będzie wgl działać?

Czo? Jak zmienia, że jest taki trochę inny i co to znaczy? Że bez rys? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia aż jestem w szoku że nikt nie polecił wash Mista od soft99. Idealnie nadaje się do czyszczenia takich powierzchni. 

Jeśli ma być dobrze to weź zainwestuj w folię PPF. Jeden dzień pracy a masz efekt praktycznie na zawsze. W autonablask sprzedają arkusze. Starczy na lampy, dekory , klamki 😁 nawet Jak Ci się chce bawić to i plastik zegarów okleisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wyoróbuje i dam znac jak coś :) 

A przy okazji mial kros doczynienia z autoactive pl? Zamowienie na 300 zł zamowione, zapłacone. Minęlo 48h a odzewu zero, czy wyslana czy co sie dzieje. Na maile nie odpowiadają, telefonów nie odbierają.. Brak słow, miał ktoś z nimi podobny problem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok spróbowałem Softa99 Wash Mist - jest ok zapach ok, ładnie się czyści, mogę polecić.

Chociaż jeśli ktoś jest tak pedantyczny jak ja to smugi wciąż zostawia. Ja zawsze robię test latarką pod różnym kątem, z różnej odległości i wciąż trzeba się bawić z 10 minut, żeby nawet najmniejszej smużki nie było. No ale pewnie nie da się niczego idealnego znaleźć 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.