Skocz do zawartości

Octavia 2 szary antracyt by Maru 123


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 289
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chlapacze zostają tylko na wiosne będą zmienione przednie na nowszy model "style" czyli takie zaokrąglone jak z tyłu. imho wcale nie szpecą auta a są praktyczne i chronią lakier przed obiciami kamieni.

 

co do haka- zakładam go z premedytacją i tylko zimą, tak na wszelki wypadek jakby ktoś nie dohamował na śliskim np. na światłach :-]

 

co do wydechu-używam autosol metal polish ;)

 

dziękuje wszystkim za miłe słowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maru 123, wielki szacun za dopieszczanie szkodnika :good:

Co do chlapaczy i haka... Wizualnie nie jestem zwolennikiem ani jednego ani drugiego bo szpecą każde auto moim zdaniem. Zawsze mi się wydawało, że chlapacze chronią lakier przed brudem, odpryskami itd. Do momentu aż zobaczyłem co robią w focusie mojego ojca. Auto czy z nimi czy bez nich urąbane tak samo a za to jak zajrzałem pod chlapacz to się przeraziłem - kupa syfu między lakierem i plastikiem chlapacza ślicznie sobie pracuje i rysuje powierzchnie :x Stwierdziłem, że ja już wolę żeby minimalnie bardziej się brudził w tym miejscu niż niszczył...

A jak chodzi o hak to też tak kolorowo nie jest jak by się wydawało. Jako czujnik cofania może i się spisze jak cofając delikatnie oprzesz się na słupku czy murku (byle nie innym aucie) ale jak ktoś Ci wjedzie w tył to może narobić więcej szkód niż jakby go nie było. Znajomemu z pracy kiedyś wleciała w tył kobieta. U niej rozwalony zderzak, grill, chłodnice przedziurawione hakiem na wylot, pogniecione wzmocnienie przednie. U niego wizualnie kilka rys na zderzaku i jedno małe pęknięcie. Cieszył się dopóki nie zdjął zderzaka i nie spojrzał pod auto - hak przyjmując na siebie uderzenie poprzestawiał całą płytę z tyłu i to dość poważnie... Auto poszło do naciągania... Gdyby haka nie było to pewnie oberwał by zderzak, klapa i wzmocnienie z tyłu. Ale to można wymienić a płytę trzeba naciągać...

Także ja bym do tego tak optymistycznie nie podchodził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwalę się Wam swoimi ostatnimi zakupami :bigok kolega z zagramanicy przywiózł mi taki oto zestaw kosmetyków. LEATHER CARE KIT i wosk który zawsze chciałem mieć CRYSTAL ROCK 8-) jak otwierałem paczkę serce waliło mi jakbym bombę rozbrajał :D

 

 

IMG_4505.jpg

IMG_4508.jpg

IMG_4506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.