Skocz do zawartości

Octavia 2 szary antracyt by Maru 123


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 289
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Potwierdzam, porządne naklejki nie odejdą pod wypływem tarcia wycieraczki, sam mam na tylnej szybie naklejkę "Smart Wax" każda literka to oddzielna naklejka, wycieraczka 'jeździ" po wszystkich literkach i już dobre pół roku nic nie odstało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na moim klubowym forum OCP rozgorzała dyskusja apropo zasadności stosowania osłon przed chłodnicę w celu szybszego rozgrzewania auta. zdania był oczywiście podzielone ale jednej rzeczy nie można zaprzeczyć- pod maską jest CZYSTO! Fotki poniżej przedstawiają zdjęcie silnika który myłem jakieś 2 miesiące temu, przed zimą

;)

 

DSC_0540.jpg

 

 

doszła nowa pierdoła- korek oleju od Audi R8

 

IMG_4348.jpg

IMG_4350.jpg

IMG_4351.jpg

 

[ Dodano: 22 Grudzień 2010, 12:56 ]

auto w proszku :-]

 

 

 

_DSC0229.jpg

DSC_0301.jpg

DSC_0303.jpg

DSC_0310.jpg

DSC_0311.jpg

DSC_0312.jpg

DSC_0313.jpg

 

 

jak iwdac pod zderzakami syf niemiłosierny więc kożystając z okazji postanowiłem zmyć brud i zimę z tych zakamarków :wink:

 

DSC_0316.jpg

DSC_0317.jpg

DSC_0319.jpg

DSC_0321.jpg

 

wydech przeszedł małą rewitalizacje autosolem:

 

przed

 

DSC_0328.jpg

DSC_0333.jpg

i po

 

DSC_0335.jpg

DSC_0337.jpg

DSC_0361.jpg

 

 

następnie uszczelniłem xenony silikonem bo w deszczu lubiły czasem przyparować

 

DSC_0350.jpg

 

zerwałem stare listwy progowe

DSC_0352.jpg

 

a pod nimi pełno syfu który zmyłem, pozbyłem sie kleju...

 

DSC_0355.jpg

DSC_0356.jpg

 

jednak w 1 miejscu musiałem zrobić małą zaprawkę...

 

 

DSC_0359.jpg

DSC_0360.jpg

 

 

 

i umyłem całe auto

 

DSC_0363.jpg

DSC_0364.jpg

DSC_0366.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW.. masz 1 miejsce w konkursie "pokarz swój blask" :ad:

świetne miejsce do pracy.. to jes t piwnica pod domem?

Co do przykrycia chłodnicy to niewiem czy t dobry pomysł, bał bym sie że zagotuje sie silnik. Te otwory to główne miejsce wlotu powietrza na chłodnice.

Sprawa z korkiem extra! zdradź z ciekawości jaki koszt 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap, garaż jest pod domem mojego kuzyna- jakieś 400m :-]

do co zagotowania silnika- jest to raczej nie możliwe- mam specjalnie rozbudowany komputer pokładowy który wyświetla mi temp. wody, oleju, ładowanie turbo itd. i zimą jest ciężko dojść z olejem do 90st. przy normalnej jeździe tak samo z temp. wody. ;)

 

 

kar01, robiłem to jakoś na wiosnę ale do tej pory nie wrzucałem tych zdjęć, a teraz przy okazji zmiany komputera i porządków na dysku odnalazłem te zdjęcia i postanowiłem się z Wami nimi podzielić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zakrywanie chłodnicy, może temat nie o tym ale sam autor wspomniał, ford w obecnym modelu mondeo po FL wprowadził konstrukcję za atrapą, która to przysłania dopływ powietrza do chłodnicy, gdy silnik osiąga jakąś temperaturę już wyższą osłony te otwiera informacja z komputera i dopływ powietrza jest pełny, taka ciekawostka ;)

 

co do auta, korki wlewów z r8 to ostatnio popularny mod :good: dbałość o zakamarki na plus, nie dziwne z takim miejscem do pracy chętniej przychodzi robić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skodzina pierwsza klasa :good:

Maru 123 intryguje mnie ten garaż, mógłbyś napisać coś wiecej o nim? W jaki spsób jest realizowane opuszczanie samochodów? czy to jest pod domem? etc.

Jakbyś dał rade jeszcze wrzucić zdjęcia to byłoby bajecznie :-]:-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ta jak i wcześniejsza Octavka na mega poziomie ;)

Gratuluje przemyślanych i pasujących modyfikacji :] Już seryjna wersja Octy w tym kolorze wygląda przecudnie, co dopiero po kilku zmianach i takiej dbałości :)

 

Co do atrap to dziwi mnie to, przy sprawnym termostacie obieg zewnętrzny płynu jest wyłączony, więc powietrze jako tako nie chłodzi silnika, a temp otwarcia termostatu to ~90 stopni, więc przez cały czas aż do osiągnięcia tej temp atrapa spełnia funkcję ozdobną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.