Skocz do zawartości

Gyeon Q2M Tire Cleaner


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

obraz.png.2711881deffdb3dc3f14c22ea8a797de.png

 

Cytat

Gotowy do użycia płyn do czyszczenia opon samochodowych oraz elementów gumowych.

Bardzo skutecznie i bezpiecznie doczyszcza wszystkie opony samochodowe, nawet te klasyczne - z białym pasem na ściance bocznej / napisami.

Szacunkowe zużycie - 20 ml / opona

pH - 10

Pojemność: 500 ml

 

Cena:

500ml - ok 42,90PLN

1000ml - ok 74,90PLN

 

  • Stosunkowo nowy produkt na rynku polskim. Ze względu na cenę nie wróżę mu kariery w naszym kraju. Litr np Excede kosztuje ok 35 PLN. Każdy produkt można rozcieńczyć nawet SG albo ADBL więc mówimy tu o gotowym koncentracie.
  • Używałem go już kilka razu. W testach balkonowych pokazał, że jest "neutralny" dla dressingów. O dziwo nie usuwa ich. Nie tworzy kółek rosołowych. Osłabia blask ale definitywnie nie usuwa zabezpieczenia. Na brudnych oponach wyciąga brud ale potrzeba dłuższych testów co do skuteczności.
  • Zapach ma neutralny dla nosa - raczej chemiczny.
  • Nie pieni się aplikując z oryginalnego atomizera. Mam wrażenie, że szczotkujemy czystą wodą. Brakuje mi w nim tej pianki która daje sugestywne wrażenie dobrego domywania. Ale widocznie to nie jest ważne dla efektu końcowego bo brudne szczury opony potrafił dobrze domyć i odświeżyć.
  • Początkowe mieszane odczucia - głównie ze względu na ten brak pianki - zmieniły się w zaciekawienie bo jak zobaczycie na filmiku opony odzyskały świeżość.

 

Potrzeba więcej testów, porównań i próbkowania aby wydać ostateczny werdykt ale mimo wysokiej ceny produkt pokazuje, że jest przemyślaną kompozycją chemiczną.

 

 

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domeloweopony

  • Lubię to 3
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Domel Widać, że Gyeon lepiej doczyścił oponę na dostawczaku, ale pytanie i to co mi się rzuciło w oczy - SZCZOTKA.
Na doczyszczenie opon może mieć wpływ, jaką szczotką czyścimy gumę. Stronę Excede wyszczotkowałeś szczotką Mothers do Felg, która ma delikatne włosie. Według mnie lepiej sprawdza się coś z nieco sztywniejszym włosiem, ale też nie za sztywnym 🙂 
Pienienie produktu też chyba zależy od tego czym szczotkujemy. Taka moja opinia, przemyślenia 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
48 minut temu, david2888 napisał:

ale pytanie i to co mi się rzuciło w oczy - SZCZOTKA.

A to tez, tylko że warunków wstępnych testów jest tak dużo, że można by rozpisać algorytmy na kilka test labów. Generalnie produkt powinien być uniwersalny przy uniwersalnej szczotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, ja używam bardzo twardej szczotki z jakiegoś zmywaka kupiona w auchan za kilka złotych. Jak dla mnie test dobry bo ta sama szczotka użyta była na dwóch produktach więc wszystko ok. Gyeon widać, że zrobił lepszą robotę. Jeszcze jak poprawisz dźwięk w filmach to będzie ekstra 🙂 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleanery z moich obserwacji lepiej siadają na mokrą oponę i zarzucone w formie piany. Szczotka użyta przy dostawczaku, moim zdaniem w ogóle się nie nadaje do opon.

widać, że Gyeon zrobił lepszą robotę, ale cena....

 

@Domel , użyj ExceDe bez rozcieńczenia i tak wyjdzie zdecydowanie taniej, a wtedy Gyeon raczej nie błyśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Fajnie, że się nawiązała konstruktywna dyskusja.

Ja osobiście dobieram narzędzia do pacjenta. Te wielkie szerokie szczotki są idealne do "weekly maintenence". Szybki psik, szuru buru, suszenie i nara. W takim wypadku nie trzeba dogłębnego szorowanie, no chyba, że chce usunąć dressing - próbowałem usunąć dressing używając tej sztywnej mocnej szczotki ADBL.

Do Lublina użyłem tej Mothersa bo blednie założyłem, że oba produkty i tak nie zdołają doczyścić 10 letnich opon nigdy nie mytych ;)

Pewnie do konkretnego porównania może trzeba by dać konkretne założenia, sztywna szczotka do szczurów i co osiągnęliśmy, potem drugie podejście "lekka daily" szczotka i porównujemy czym osiągnęliśmy lepsze wyniki.

Generalnie algorytm i zmienne testowe rosną do niebotycznych ilości a dywagacji nie będzie końca.

Myślę, że tester powinien zawsze podawać i warunki wstępne jakie sobie założył, a test nie ma za zadanie skrytykować produkt ale wyraźnie pokazać różnice ze względu na założenia wstępne, które sobie obraliśmy.

Niestety jedna osoba nie jest w stanie wykonać setek porównań.

Ale możemy się bawić i każdy może podawać swoje wyniki: założenie (teza) > wynik (rezultat który osiagnał)

1 godzinę temu, rygryss napisał:

użyj ExceDe bez rozcieńczenia i tak wyjdzie zdecydowanie taniej, a wtedy Gyeon raczej nie błyśnie.

Bez dwóch zdań, GYEON'a można wrzucić do koszyka "premium" jeśli ktoś klasyfikuje produkty tak tylko ze względu na cenę.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Domel napisał:
25 minut temu, Domel napisał:

Pewnie do konkretnego porównania może trzeba by dać konkretne założenia

 

Właśnie nie rozumiem pre-testów na szybko (chyba już stary jestem)... że niby przed test? coś z tego skleję? złapię tym razem tę szczotkę i nią wyczochram. Widziałeś na co się rwiesz przy dostawczaku i raczej mogłeś zrobić to odpowiednio, a nie fik, psik i uciekam - tak to widzę.

 

31 minut temu, Domel napisał:

jeśli ktoś klasyfikuje produkty tak tylko ze względu na cenę

 

Gyeon jak widać na filmiku zrobił robotę i ile osób go kupi? Obawiam się, że niewiele, cleanery do opon schodzą szybko (przynajmniej u mnie) i myślę, że przy tej chemii raczej wyznacznikiem będzie cena.

 

Jak masz opcję zarzuć Gyeona w formie piany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, rygryss napisał:

Właśnie nie rozumiem pre-testów na szybko (chyba już stary jestem)... że niby przed test? coś z tego skleję? złapię tym razem tę szczotkę i nią wyczochram. Widziałeś na co się rwiesz przy dostawczaku i raczej mogłeś zrobić to odpowiednio, a nie fik, psik i uciekam - tak to widzę.

Czas, czas, czas, czas a czas to $$$. Temat rzeka. Musiałbym z garażu nie wychodzić. Wole oznaczyć coś jako #pretest niż potem odpierać zarzuty że cos nie zostało dobrze z testowane bo zawsze jakas maruda się znajdzie. Ma to być w mniemaniu, że testy będą trwać dłużej a nie jedna akcja, psik filmik i nara. Chciałbym też tym zachęcic ludzi do zabawy, dyskusji i wzajemnego testowania. Bo na 2000 użytkowników forum może 10 wkleja jakieś testy/prezentacje/porównania...

Jest jak jest a może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Domel napisał:

zawsze jakas maruda się znajdzie.

uderz w stół... 

 

4 minuty temu, Domel napisał:

że testy będą trwać dłużej a nie jedna akcja, psik filmik i nara

ewidentnie mamy inne podejście do detailingu, ale to dobrze, inaczej wiałoby nudą.

 

9 minut temu, Domel napisał:

Czas, czas, czas, czas a czas to $$$

a czasami się go niema... pomimo, że piniondz to rzecz nabyta 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
30 minut temu, rygryss napisał:

uderz w stół... 

Nie pije do Ciebie 😉

31 minut temu, rygryss napisał:

ewidentnie mamy inne podejście do detailingu, ale to dobrze, inaczej wiałoby nudą.

Czyli jakie masz podejście ?

 

 

Godzinę temu, rygryss napisał:

Gyeon jak widać na filmiku zrobił robotę i ile osób go kupi? Obawiam się, że niewiele, cleanery do opon schodzą szybko (przynajmniej u mnie) i myślę, że przy tej chemii raczej wyznacznikiem będzie cena.

W dobie RRC - mało kto 😉 Zobaczymy czy ktokolwiek oprócz mnie dorzuci tutaj swoje zdanie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Domel napisał:

Czyli jakie masz podejście ?

spokojne, mam wrażenie, że chcesz złapać dwie sroki za ogon.

 

34 minuty temu, Domel napisał:

W dobie RRC - mało kto

nie chodzi nawet o RRC, a zdroworozsądkowy zakup... nie wykluczam, że szuwaks może kiedyś pojawi się u mnie, ale ja raczej wolę dorzucić parę groszy do akcesorium... a mam na oku szczoty do wnętrza felg za grube dorary, ale walczę ze sobą i już wiem, że niepotrzebnie😀

 

 

zresztą nie o tym temat, czekam na film finiszowy z tym szuwaksem, pre - psikami na razie mnie nie kupił.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jedynie zabrakło 2 rzeczy: sprawdzenia na nierozcieńczonym excede i kontroli krzyżowej. Sam mam piekielnie mało czasu i czasami taki produkt "premium", który zrobi robotę za pierwszym razem, jest na wagę złota. No i przez ten brak czasu, też rozumiem te pre-testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.