Skocz do zawartości

Zestaw do oceny


Rekomendowane odpowiedzi

Do srebrnej Zafiry. Zakupiłem następujące środki. Szukałem dobrego stosunku jakości do ceny.

Zewnątrz

Szampon Sonax

Rękawica Sonax

Szyby K2

Felgi i deironizacja K2

Do smoły też K2

Glinka adbl Clay sponge

Opony Good Stuff Black mamba

QD K2

Na drobne rysy venox K2

Wosk Quantum K2

Pędzel, mikrofibry

 

Wewnątrz

APC Abdl

QD Abdl

Tapi K2

Odkurzacz ekstrakcyjny Thomas

 

Część tych produktów przetestowałem. 

K2 tapi i APC adbl do krzeseł domowych. Efekt dobry, nawet bardzo dobry, chociaż małe, ale mocniejsze plamy/zabrudzenia zostały. Szorowane szczotka ręcznie i z wiertarką z miekkim włosiem, także liczyłem na idealny efekt i takiego nie było.

K2 szyby- efekt bardzo dobry, także nie widzę potrzeby kupowania droższego środka do szyb.

K2 felgi- działanie prawidłowe i też nie widzę sensu kupowania drozszego odpowiednika.

Adbl QD interior- świetny efekt i przyjemny zapach

QD na zewnątrz K2- wypadł bardzo dobrze.

Opony Good Stuff  efekt również bardzo dobry

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadra i separatory kupiłeś? Bez tego narobisz pełno rys na lakierze. Nic nie napisałeś o ręczniku. Opony przed nałożeniem dressingu wyczyść porządnie - polecam płyn od excede i szczotkę muc-off. Po wyczyszczeniu plastików za pomocą APC nałóż dressing do plastików. QD interior służy do odświeżania plastików (usunięcie lekkich zabrudzeń, przetarcia z kurzu) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kuba95 napisał:

 Po wyczyszczeniu plastików za pomocą APC nałóż dressing do plastików. QD interior służy do odświeżania plastików (usunięcie lekkich zabrudzeń, przetarcia z kurzu) 

W sklepie powiedziano mi, że QD interior to takie 2 w 1. Czyści lekkie zabrudzenia i zabezpiecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mko13 i dobrze ci powiedzieli ale po gruntownym czyszczeniu środkiem apc nakłada się dresing, a dopiero wtedy do odświeżania zakurzałej powierzchni QD. Oczywiście gdy znów zacznie robić się bardziej brudno to apc-dresing-qd

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Madri napisał:

@mko13 i dobrze ci powiedzieli ale po gruntownym czyszczeniu środkiem apc nakłada się dresing, a dopiero wtedy do odświeżania zakurzałej powierzchni QD. Oczywiście gdy znów zacznie robić się bardziej brudno to apc-dresing-qd

Ok, ale żonie tego nie wytłumaczę. W ostatnich 2 miesiącach wydałem ponad 200zl na kosmetyki do samochodu i jak teraz zobaczy, że kupiłem dressing do plastików, to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale żonie tego nie wytłumaczę. W ostatnich 2 miesiącach wydałem ponad 200zl na kosmetyki do samochodu i jak teraz zobaczy, że kupiłem dressing do plastików, to...

A żona tez ma takie podejście?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że każdy posiada jakiś budżet jeden może sobie pozwolić na więcej drugi na mniej. Sam osobiście swój zestaw zbierałem z rok i ciągle dokupuje, teraz to może już nie bo "muszę" ale chce bo wiesz nowości nowości i jeszcze raz nowości. 

Druga sprawa to te środki starczaja na bardzo długo. 

Może powiedz żonie że to tak jakby henne zrobiła sobie pisakami też będzie taniej lub te paznokcie co robią nie pamiętam jak to się nazywa ale później wygrzewaja to w lampie chyba się wtedy utwardza to może tak zrobić bez tych lamp. Powie że tak się nie da nie będzie się trzymać no właśnie bez dresingu też się nie da 😄

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzęt zbieram od listopada. Ciągle coś dokupuje. Niestety detailing tani nie jest. Produkty swoje kosztuja, ale wystarczają naprawdę na bardzo długo.  Na forum mamy giełdę, poszukaj może akurat ktoś sprzedaje otwarty dressing do wnętrza - zawsze będzie taniej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że najpierw zacząłeś kupować, a potem pytać 🙂 o wg mnie narobiłeś sobie trochę zbędnych wydatków (jak z tym QD do wnętrza) i przekombinowałeś zestaw (wosk, QD, wypełniacz zamiast np. AG SRP + częstsze mycie), ale na początku też tak miałem 😄 QD do wnętrza wystarczy. Wiadomo - dressing lepszy, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Ważne, że masz APC to możesz wyszorować plastiki i QD sobie poradzi dopóki nie kupisz jakiegoś dressingu, nawet tutaj z giełdy. Wcześniej wóz pewnie najwyżej Plaka widział, więc i tak będzie szczęśliwy. Jak nie masz możliwości od razu kupić dressingu to się nie przejmuj, zbieraj zaskórniaki i filuj na giełdzie na jakiś tani.

 

Nie daj się kolegom namówić na szczotki do opon i inne takie duperele. Owszem, są fajne ale do szorowania opon wystarczy szczotka do naczyń: https://allegro.pl/oferta/szczotka-do-mycia-zmywania-naczyn-4-kolory-19-cm-7929526268 Sięgniesz tym wszędzie, jest wystarczająco sztywna żeby dobrze wyszorować  bok opony i kosztuje złotówkę, a nie dwadzieścia albo więcej. Na dodatek jest diablo trwała jak nie będziesz się z nią za bardzo siłował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alfaJersey napisał:

Szkoda, że najpierw zacząłeś kupować, a potem pytać 🙂 o wg mnie narobiłeś sobie trochę zbędnych wydatków (jak z tym QD do wnętrza) i przekombinowałeś zestaw (wosk, QD, wypełniacz zamiast np. AG SRP + częstsze mycie), ale na początku też tak miałem 😄 QD do wnętrza wystarczy. Wiadomo - dressing lepszy, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Ważne, że masz APC to możesz wyszorować plastiki i QD sobie poradzi dopóki nie kupisz jakiegoś dressingu, nawet tutaj z giełdy. 

1) Przed zakupem też trochę czytałem, ale po pierwsze produktów jest tak dużo, że łatwo się w tym pogubić, a po drugie opinie są podzielone. Np o produktach AIO czytałem, że efekt owszem fajny, ale krótkotrwały. Dlatego chciałem kupić porządny wosk syntetycznych, żeby wystarczył na kilka miesięcy. No i venoxa czasem użyć na małe rysy. Np za klamkami efekt super.

2) Z tego co tu czytam to faktycznie dressing do wnętrza jest lepszy niż qd, chociaż tak jak pisałem w sklepie mi tak doradzono. Że to takie 2 w 1.

A takie pytanie: na jaki okres zabezpiecza taki qd a na ile dressing?

I drugie: jaki dressing polecacie? powiedzmy coś z Abdl, shiny  lub rrc. Różnice cenowe są spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dressing dla plastików jest jak wosk dla lakieru. A QD to QD tu i tu. Zabezpiecza minimalnie, to środek do poprawienia wyglądu.

Co do dressingu to każdy ma swój ulubiony, zależy też od plastików. W Alfie uwielbiałem Autoglym Vinyl&Plastic Care, świetnie odświeżał i nadawał taki półmatowy wygląd ichnim plastikom. W Kijance jeszcze nic nie próbowałem, będę testował, ale plastiki są inne więc pewnie inny środek będzie używany, to co dawał Autoglym do koreańskich plastików nie będzie pasować. Spróbuj na start budżetowo: Sonax ma niezły dressing, nie musisz od razu uderzać do sklepu detailingowego, wystarczy najbliższy market 🙂

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lexusie z 2002r. FW mademoiselle daje coś jakby połysk.. Efekt zupełnie nie w moim guście. W skodzie z 2015r. ten sam dressing daje mega mat. Na plastikach fiata z 2005r. świetnie przyciemnil wnętrze. Jak widzisz na każdych plastikach mogą być różne efekty. Poszukaj na forum, może jest jakaś relacja z autem takie jak Twoje. Może znajdziesz test dressingu i coś wybierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Birkhof napisał:


Ale on jest typowo do bonnet 

Tak, mam do dyspozycji odkurzacz piorący. Znalazłem w Internecie ten produkt

https://allegro.pl/oferta/valetpro-heavy-duty-classic-carpet-cleaner-500ml-6782629302

 

Tylko jednego nie rozumiem. Na zdjęciu jest pojemnik z atomizerem. To w jaki sposób mam go rozrabiać w podanych proporcjach? I jak go dozować? A może płyną jest w butelce i dołączony jest drugi pojemnik z atomizerem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mko13 napisał:

Tak, mam do dyspozycji odkurzacz piorący. Znalazłem w Internecie ten produkt

https://allegro.pl/oferta/valetpro-heavy-duty-classic-carpet-cleaner-500ml-6782629302

 

Tylko jednego nie rozumiem. Na zdjęciu jest pojemnik z atomizerem. To w jaki sposób mam go rozrabiać w podanych proporcjach? I jak go dozować? A może płyną jest w butelce i dołączony jest drugi pojemnik z atomizerem?

 

Typowo do ekstrakcji zainwestuj sobie w zestaw maxify. Ten VP jeśli dobrze pamiętam strasznie się pieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie: czy są środki do zabezpieczenia szyb ( i nie chodzi mi tu o niewidzialną wycieraczkę) i kołpaków? Może QD zabezpiecza te elementy? 

Co rozumiesz przez zabezpieczenie szyb?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=3124]Birkhof[/mention] Czy na podobnej zasadzie jak można zabezpieczyć lakier (woskiem) czy plastiki (dressing) są środki do zabezpieczenia szyb i kołpaków?

Niewidzialna wycieraczka np.
Do kołpaków cokolwiek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Birkhof napisał:

Typowo do ekstrakcji zainwestuj sobie w zestaw maxify. Ten VP jeśli dobrze pamiętam strasznie się pieni.

Ok, tylko do maxifi muszę jeszcze dokupić opryskiwacz ciśnieniowy, tak? Czy każda pianownica daje taką możliwość nanoszenia tego środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.