Skocz do zawartości

MotoDetailing - jak dbacie o swoje motocykle i odzież.


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mój motocykl to Honda CBR 600 F4i. Zastanawiam się jak najlepiej zadbać o swój motocykl i odzież, dlatego stworzyłem temat na temat motocykli, mam nadzieję, że moderatorzy i administracja forum nie będzie miała nic przeciwko, bo nazwa forum wyraźnie mówi o pielęgnacji aut. 😉 Wypowiadajcie się na temat tego co stosujecie na owiewki i bak, tzn czy są to jakieś woski w paście, czy coś bardziej w sprau, to samo z odzieżą motocyklową czy to tekstylną czy skórzaną i kaskami, wizjerami do kasków, co nakładacie, czym czyścicie itd. 😉

A ja mam kilka pytań do was: 
1. Czy lakier na plastikowych owiewkach polerują tak samo jak lakier położony na metalowy bak? Tzn czy stosujemy te same pasty i pady?
2. Tak jak już napisałem wcześniej, co stosujecie na lakier, coś w sprayu czy woski w paście?
3. Czy nakładaliście NW na wizjery w kasku? 
4. Czy odzież skórzaną pielęgnujecie tymi samymi środkami co do skór w aucie? Tylko jak wpływ deszczu na takie środki?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak

2. Różnie, co mi się w danej chwili spodoba to wrzucam na lakier.

3. Czasami, ale efekt krótkotrwały przy częstym myciu z robali.

4. Ja używam tego samego. Do kombinezonu, butów i rękawic zostawiłem sobie kosmetyki, które nastawione są na trochę większy połysk. W samochodzie preferuję mat.

a93d0041d6e9d49agen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiadajcie wyłącznie na moje pytania 😄 Temat jest ogólny dla wszystkich, aby każdy dorzucił od siebie 5 groszy i abyśmy wymieniali się doświadczeniami i poszerzali swoją wiedzę. 😉 
@zdanek  Piękna i moim zdaniem najładniejsze malowanie F3 Po lift. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Ok a czym czyścić plastikowy wizjer w kasku? Jest to najpewniej poliwęglan, płyn do mycia szyb na bazie alkoholu się tu sprawdzi? Mam też CarPro Eraser tylko nie wiem czy nie wpłynie to negatywnie na trwałość takiego plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.