Skocz do zawartości

Mycie - Auto weselne!


zychu7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Mam taki problem. Otóż jestem kierowcą weselnym. Samochody, którymi zawożę Pary Młode są oklejone folią. Chodzi mi o czyszczenie tych aut.

Mianowicie przeważnie trasy są w Polskę, załóżmy, że jadę te 200 km we wskazane miejsce, gdzie jak wiadomo auto ubrudzi się. Dojeżdżam na miejsce i moim głównym zadaniem jest znaleźć myjnię bezdotykową i umyć karcherem auto tak, żeby było czyste. Później jadę tak żeby krople z auta spadły i wyschło, jednak z doświadczenia tu rodzi się problem.

Krople nie zawsze wysychają tak, jak człowiek by sobie tego życzył. Na aucie pojawiają się białe smugi, kropki itp. Dodam również, że bezdotykowe myjnie nie zawsze dokładnie czyszczą auto. Z racji tego, iż lubię profesjonalnie wykonywać swoje obowiązki podjeżdzanie nie zawsze w pełni czystym autem do pary młodej jest dla mnie deprymujące. 

Chciałbym dowiedzieć się, czy są jakieś preparaty, cokolwiek na folie co od razu po myciu pomogłoby mi właściwie osuszyć auto tak, aby był blask i pięknie wyglądało? Przypominam, iż auta są foliowane, dlatego przypuszczam, że należy użyć jakiś specjalnych środków. Druga sprawa jakimi ręcznikami/mikrofibami to osuszać, żeby nie było żadnych smug?

Mógłby ktoś pomóc i opisać, jak to najlepiej zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno rozmawiałem z kolegą co zajmuje się oklejaniem samochodów i mówił, że najlepiej przetrzeć auto po myciu mikrofibrą. Pokazał mi filmik jak wyglądało takie auto po myciu i wysuszeniu to efekt naprawdę fajny 🙂 

 

EDIT: Auto było w czarnym macie na którym jeszcze bardziej widać zacieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujesz, aby od razu po umyciu karcherem programem nabłyszczania wziąć mikrofibę i przelecieć całe auto aż do sucha? Mikrofiba jedna da radę wchłonąć całą wodę? Czy może potrzeba większego ręcznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeee tylko nie to 🙂 kolego na myjni bezdotykowej nie umyjesz dobrze auta co za tym idzie masz brudne auto tylko jakby mniej widać. Jak weźmiesz fibre do ręki to zrobisz niezly bałagan. Najlepiej jakbyś odezwał się do firmy zajmującej się oklejaniem samochodów.

Ode mnie pomysł, to jakiś dobry Quick Detailer po myciu, albo jakiś wosk na mokro. Znajomy używał Tenzi Rolex do takich akcji i sobie chwalił. Możesz próbować z produktami. Chemotion słyszałem że ma świetny qd. Ale nie wiem jak w przypadku folii. Są dedykowane produkty do osuszania. Fajnie jakbyś wrzucil na nie jakiś wosk/powłokę, byłoby łatwiej i szybciej domyc. 

Jeśli już będziesz skłonny do używania fibry, to pamiętaj o dużej gramaturze. Polecam fibry od @Good Stuff. Bardzo dużo pozytywnych opinii, niska cena, gruba fibra, bardzo chłonna. Jedna wystarczy na autko. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ostatnio ofertę Sonax z serii xtreme natknąłem się na produkt dedykowany do wstępnego mycia pojazdów zabezpieczonych folią. Jak działa niestety nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zychu7 mogę się mylić, ale czym się różni dbanie o auto ze zwykłym lakierem i folią? Możesz pomyśleć o tzw. myciu bez spłukiwania DURAGLOSS 931 RINSELESS WASH. Bierzesz do bagażnika baniak z wodą, wiadro. Spłukujesz auto na myjce z większego syfu, a potem np fibrami przecierasz lakier myjąc go i nie powodując zarysowań (w przeciwieństwie do Optimum No Rinse brud nie musi być separowany w specjalnej gabce za 200 zł, tylko właśnie możesz to robić fibrami). Takim sposobem nie szorujesz syfu próbując osuszyć auto po "myciu". Po więcej info odsyłam do @ktm950, który testuje ten system już jakiś czas 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.