Skocz do zawartości

Zestaw początkującego - zestaw bardzo indywidualny - ocena oraz korekta ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po zezłomowaniu samochodu w sierpniu 2018 i z nadchodzącym kupnem nowego samochodu w Kwietniu postanowiłem rozpocząć swoją przygodę z Car Detailingiem oraz chce wiązać z tym jakąś przyszłość zawodową.
Po spędzeniu tygodnia na yt oglądając masę poradników w tym głównie oglądając "mx nowicki" postanowiłem zrobić sobie mały zestaw uwzględniając kilka rzeczy:
1) Nie mam garażu ani dostępnej myjki ciśnieniowej czy sprężonego powietrza z kompresora etc - narazie
2)Chciałbym zacząć swoją przygodę od umycia dokładnie auta na jakiejś myjni a później w jakimś miejscu pracę ze danymi specyfikami we wnętrz auta oraz na zewnątrz więc:
 

Zaczynając od wewnątrz:
1)Czyszczenie wnętrza - ADBL Interior Cleaner 500ml - Cena: 19,99 zł
2)Zabezpieczenie wnętrza - ADBL Interior WOW 500ml - Cena: 44,99 zł
3)Na wykończenie wnętrza - ADBL Interior QD 500ml - Cena: 34,99 zł
Pomijam tutaj fotele

Dalej lecimy na zewnątrz :
1)Wosk na auto - SOFT 99 FUSSO COAT - Cena: 110zł
2)Do czyszczenia szyb - ADBL Glass Cleaner 5L - Cena: 69,99 zł  (bardzo często czyszczę szyby, cholernie często więc chce wziąć 5L)

Koła :
1)Czyszczenie opon przed dresingiem -  ADBL Tire and Rubber Cleaner 500ml - Cena: 29,99 zł
2)Czyszczenie felg z większego syfu - ADBL Wheel Warrior 500ml - Cena: 25,99 zł
3)Czyszczenie felg z pyłów z hamulców itp - ADBL Vampire Light 500ml - Cena: 32,99 zł
4)Dressing do opon na zakończenie - ADBL Black Water 500ml  - Cena: 24,99 zł

Główne APC do czyszczenia :
1) ADBL APC Uniwersalny preparat czyszczący 1L - Cena: 24,99 zł

 

Akcesoria :

Dwie puste butelki :
1) Butelka z atomizerem ADBL Shaker 500ml - Cena: 4,99 zł
2) Butelka z atomizerem ADBL Shaker 1L - Cena: 6,99 zł

Paczka Aplikatorów :
ADBL One Shot Tire Pad 10pack - Cena: 6,99 zł

Rękawiczki :
Nitrylex Black rękawiczki nitrylowe bezpudrowe M 100 sztuk - Cena: 27,00 zł


Cały oto zestaw którym będe mógł zacząć pielęgnacje auta od wewnątrz na plastikowym elementach pomijając fotele a następnie przejść do czyszczenia auta na zewnątrz wyniesie mi tutaj z tymi cenami : 464.88 zł.
Tak, sugerowałem się bardzo "mx nowicki" i pomyślałem, że warto wydać od razu na quality produkty na start ale może Wy polecicie mi produkty lepsze albo dające taki sam efekt za mniejsze kwoty?

Prosiłbym o cytowanie mojego głównego posta i dopisywanie ew edycje na swoje rzeczy żeby się nei pogubić ew dopisywać do danego "działu" swoje produkty. Na myjkę,garaż oraz kompresor muszę jeszcze dozbierać i będzie to następny etap 🙂 Na spokojnie. 
Gorąco pozdrawiam i dziękuje każdemu kto będzie miał chęci dać trochę porad i dać odpowiedź na ten post.
PS : Mikrofibry i pędzelki już mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Malwin41 napisał:

@Dejmian ma zewnątrz sam wosk? A gdzie prewash, dekontaminacja czy chociażby szampon do umycia lakieru? 

Brak wiader, rekawicy do mycia, separatorów.

Poza tym odpuść interior cleaner jak masz APC. Wyczyść APC potem WoW a do bieżącej pielęgnacji QD interior. 

BTW Weś APC Pro. Większy wachlarz zastosowań.

Przeczytane dokładnie? Brak garażu, kompresora, krashera etc, wstępne mycie chce zrobić na myjni. Mieszkam w bloku niestety a nie w domku z pięknym ogródkiem i garażem.
Brak wiader w takim przypadku chyba logiczny, rekawice do mycia wraz z mikrofibrami mam.
Myślę, że szampon chyba jestem w stanie zrobić w butlach litrowych od ABDL, żeby ogarnąć lakier.
Za reszte porad dziękuje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zamierzasz myć auta zgodnie ze sztuką czyli na 2 wiadra a przy absolutnym minimum jedno wiadro z separatorem to całą resztę możesz sobie darować. W miarę bezpieczne dla lakieru mycie to podstawa. Nie bardzo rozumiem jak inaczej to sobie wyobrażasz. Sam mieszkam w bloku i nie mam problemu z targaniem wiader na myjnię. Korzystam z 2 w promieniu kilometra ode mnie i  żadnych problemów nigdy nie było. Na jednej nawet właściciel przychodzi i pytał o różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Strus napisał:

Jeśli nie zamierzasz myć auta zgodnie ze sztuką czyli na 2 wiadra a przy absolutnym minimum jedno wiadro z separatorem to całą resztę możesz sobie darować. W miarę bezpieczne dla lakieru mycie to podstawa. Nie bardzo rozumiem jak inaczej to sobie wyobrażasz. Sam mieszkam w bloku i nie mam problemu z targaniem wiader na myjnię. Korzystam z 2 w promieniu kilometra ode mnie i  żadnych problemów nigdy nie było. Na jednej nawet właściciel przychodzi i pytał o różne rzeczy.

I nie masz na tych myjniach zakazów? U mnie pełno zakazów na własne szmatki a jak wyciągniesz nawet szyby przetrzeć to drą morde za tobą już ; D - dlatego tutaj w tym temacie poruszyłem pominiecie mycia. Ok..powiedzmy ze z rana znajde pusta myjnie gdzie bede mogl 2h nawet siedziec to może dacie instrukcje dalej co do produktów i jakie szampony ?
Dzięki za info, dorzucam do listy zakupów wiadra z separatorami. Może masz jakieś do polecenia? Przyjme resztę rad.

EDIT: I jak sie ma taki zestaw jak np ja złożyłem + wiadra do tego gotowego za ~250 zł ?
https://www.pielegnowacauto.pl/good-stuff-zestaw-na-dobry-poczatek-xxl.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 23:52, Dejmian napisał:

2)Zabezpieczenie wnętrza - ADBL Interior WOW 500ml - Cena: 44,99 zł

Mi nie podszedł. Zapach mnie drażnił i nie przyciemniał moich plastików. Z dressingiem do środka to często kwestia materiałów. W jednym aucie będzie cacy w innym już nie.

 

W dniu 17.02.2019 o 23:52, Dejmian napisał:

2)Do czyszczenia szyb - ADBL Glass Cleaner 5L

ProElite Glass Cleaner GT albo koncentrat Carchem'u

 

W dniu 17.02.2019 o 23:52, Dejmian napisał:

1)Czyszczenie opon przed dresingiem -  ADBL Tire and Rubber Cleaner 500ml

Excede. Oba czyszczą bardzo podobnie ale Excede jest koncentratem więc wychodzi znacznie bardziej ekonomicznie. Dressing - Black Water na mnie wrażenie nie zrobił. Znowu, kwestia opon. Na nowych SG Coco ładnie siada

 

W dniu 17.02.2019 o 23:52, Dejmian napisał:

Koła :

Excede UWC do regularnego mycia + jakiś deiron raz na jakiś czas (RRC może być, ADBL też oczywiście, ProElite też jest fajny a niedrogi).

 

W dniu 17.02.2019 o 23:52, Dejmian napisał:

Akcesoria :

Dwie puste butelki :
1) Butelka z atomizerem ADBL Shaker 500ml - Cena: 4,99 zł
2) Butelka z atomizerem ADBL Shaker 1L - Cena: 6,99 zł 

Uważam że to są słabe butelki. Mam 2 i obie się bujają jak są puste, atomizery są kiepskie i wypada jakiś lepszy dorzucić. Litrowa butelka jest mocno nieporęczna, nie polecam. Zerknij na butelki Work Stuff. TAm jest chyba 0,7 co też uważam za zbyt wiele ale przynajmniej butla porządna.

Z akcesoriów umknęły Ci

- wiadra

- sepratory

-pędzelki

- mikrofibry

- ręcznik do osuszania

- rękawica do mycia

 

Dodatkowo pominąłeś jakiegoś tar & glue removera - tu zdecydowanie polecam Vasco

12 godzin temu, Dejmian napisał:

I nie masz na tych myjniach zakazów?

Oczywiście że mam. Na każdej są. Ale jakbym miał się tym przejmować to bym nigdy auta nie umył.

Wiadomo że nie bawię  się we wszystko jak kolejka za mną się zbiera bo wtedy ludzie się nerwowi robią. Wybieram myjkę która ma więcej stanowisk i spokojnie sobie działam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dejmian  Fusso spoko, ale tak jak przedmówcy mówili pasuje to zrobić porządnie z cleanerem. Może u kogoś z rodziny byś mógł się zabarykadować w garażu w sobotę i zrobić to jak należy. Jak Ci zależy na obcięciu kosztów to zamiast fusso weź na początek sampler FK 1000p za 24zł, do tego jakikolwiek cleaner i ręcznie ogarniesz fajnie auto. Moim pierwszym zestawem był AutoGlym SRP + FK1000p i powiem Ci, że SRP ręcznie zrobiło super robotę i FK też fajnie kropelkował. SRP może skrócić żywot wosku, ale u siebie jak zacząłem psikać dla testów czymś po każdym myciu to i tak na zimę musiałem "zdzierać" zabezpieczenie. Jeśli się  już wybierzesz z tym całym majdanem na bezdotyk to przecież psikniesz po myciu jakimś QW/QD dla własnej satysfakcji i zabezpiecznie będzie się trzymało długo 🙂

Co do wnętrza to dressing daję stosunkowo rzadko, tak max 2x do roku po grubszym czyszczeniu, a tylko co kilka dni przecieram fibrą z ADBL IQD LE i moja deska jest fajnie matowa i czysta. Więc jakbyś chciał to możesz odpuścić na początek, ale to już kwestia gustu i podejścia 🙂 Z APC polecam KOCH Green Star. Było to moje pierwsze APC i robię już kolejny litr, bo spoko wychodzi cenowo, fajnie się pieni i 1:10 czyszczę praktycznie wszystko, łącznie z lakierem jako pre-wash. 🙂 

Co do dressingu do opon to możesz pomyśleć o CarPro Perl. Rozrobisz sobie odpowiednio i będziesz robił opony,  w mniejszym stężeniu plastiki zewnętrzne, a 1:5 zadziała jako dressing do wnętrza. 

Butelki do rozrabiania polecam Work Stuff 750 ml (Tire Cleaner, Wheel Cleaner, APC) i weź sobie też kilka tych mniejszych 250 ml z Good Stuff czy jakieś inne chińskie, przydadzą się choćby do rozrobienia Perla 😄 

Ręcznik do osuszania jak Ci nie szkoda kasy to bierz od razu coś pokroju Gyeon Silk/Work Stuff Monster/Pin Towel itp-jest róznica względem zwykłego Fluffiego. 

Po każdym myciu fajnie jest czymś psiknać, ale jeśli chciałbyś skrócić czas na bezdotyku i ominąć jeden etap wycierania to szukaj produktów, które można aplikować na mokro (ADBL SSW, Prostaff WG, CarPro Reload). Nie dość, że ułatwi to osuszenie, to podbije wosk i look, a po przejechaniu ręcznikiem na jasnym lakierze już nie musisz nawet docierać. Tą trójkę, którą wymieniłem testowałem osobiście na mokro i super sprawa, polecam. 

Więcej nie przychodzi mi na ten moment do głowy, koledzy wyżej też się postarali 🙂 Pozdro

 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 20.02.2019 o 21:45, lukeu napisał:

@Dejmian  Fusso spoko, ale tak jak przedmówcy mówili pasuje to zrobić porządnie z cleanerem. Może u kogoś z rodziny byś mógł się zabarykadować w garażu w sobotę i zrobić to jak należy. Jak Ci zależy na obcięciu kosztów to zamiast fusso weź na początek sampler FK 1000p za 24zł, do tego jakikolwiek cleaner i ręcznie ogarniesz fajnie auto. Moim pierwszym zestawem był AutoGlym SRP + FK1000p i powiem Ci, że SRP ręcznie zrobiło super robotę i FK też fajnie kropelkował. SRP może skrócić żywot wosku, ale u siebie jak zacząłem psikać dla testów czymś po każdym myciu to i tak na zimę musiałem "zdzierać" zabezpieczenie. Jeśli się  już wybierzesz z tym całym majdanem na bezdotyk to przecież psikniesz po myciu jakimś QW/QD dla własnej satysfakcji i zabezpiecznie będzie się trzymało długo 🙂

Co do wnętrza to dressing daję stosunkowo rzadko, tak max 2x do roku po grubszym czyszczeniu, a tylko co kilka dni przecieram fibrą z ADBL IQD LE i moja deska jest fajnie matowa i czysta. Więc jakbyś chciał to możesz odpuścić na początek, ale to już kwestia gustu i podejścia 🙂 Z APC polecam KOCH Green Star. Było to moje pierwsze APC i robię już kolejny litr, bo spoko wychodzi cenowo, fajnie się pieni i 1:10 czyszczę praktycznie wszystko, łącznie z lakierem jako pre-wash. 🙂 

Co do dressingu do opon to możesz pomyśleć o CarPro Perl. Rozrobisz sobie odpowiednio i będziesz robił opony,  w mniejszym stężeniu plastiki zewnętrzne, a 1:5 zadziała jako dressing do wnętrza. 

Butelki do rozrabiania polecam Work Stuff 750 ml (Tire Cleaner, Wheel Cleaner, APC) i weź sobie też kilka tych mniejszych 250 ml z Good Stuff czy jakieś inne chińskie, przydadzą się choćby do rozrobienia Perla 😄 

Ręcznik do osuszania jak Ci nie szkoda kasy to bierz od razu coś pokroju Gyeon Silk/Work Stuff Monster/Pin Towel itp-jest róznica względem zwykłego Fluffiego. 

Po każdym myciu fajnie jest czymś psiknać, ale jeśli chciałbyś skrócić czas na bezdotyku i ominąć jeden etap wycierania to szukaj produktów, które można aplikować na mokro (ADBL SSW, Prostaff WG, CarPro Reload). Nie dość, że ułatwi to osuszenie, to podbije wosk i look, a po przejechaniu ręcznikiem na jasnym lakierze już nie musisz nawet docierać. Tą trójkę, którą wymieniłem testowałem osobiście na mokro i super sprawa, polecam. 

Więcej nie przychodzi mi na ten moment do głowy, koledzy wyżej też się postarali 🙂 Pozdro

 

 

A preparat do czyszczenia felg z syfu ? APC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Oto zestaw po korekcie po waszych poradach:


Akcesoria:
Pianownica: MAROLEX AXEL FOAMER 3000 - Pianownica Ręczna 3L
Rękawiczki: NITRYLEX BLACK Rękawice Nitrylowe CZARNE 100szt M
Aplikatory:
ABT Aplikator Kostka Dressingu do Opon, Plastików
ABT Aplikator Dressingu, Czernidła do Opon
WORK STUFF Storm Wash Mitt Rękawica Mikrofibrowa

Butelki z Work Stuffa, pędzle ADBL, ręczniki oraz wiadra już mam.

 

Na zewnątrz:
Wosk: SOFT 99 FUSSO COAT
Szyby: PROELITE GLASS CLEANER GT 1L DO MYCIA SZYB LUSTER
Szampon: RR Customs Car Wash Shampoo szampon 1L bezpieczny
Piana aktywna do pianownicy ręcznej: ADBL YETI Tropical Night Piana Aktywna Neutral 0,5

Koła:
Do Felg: EXCEDE Ultimate Wheel Cleaner 1l
Do Opon: EXCEDE Tire and Rubber Cleaner 1l

Generalnie do plastików, gum i opon więc opłaca się myślę (czernidło, nabłyszczacz) CARPRO Perl Coat 500ml Plastiki Guma Opony  

Ogólnie:
ADBL APC 1L 

Zdjęcie zamówienia:
https://www105.zippyshare.com/v/u9yU0gY6/file.html
Ręczniki, wiadra mam ! Nie zapomniałem!
O czymś zapomniałem czy zamawiać 🙂 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dejmian napisał:

ABT Aplikator Kostka Dressingu do Opon, Plastików
ABT Aplikator Dressingu, Czernidła do Opon

 

Zamiast nich weź sobie paczkę ADBL One Shot. Jeden wystarcza spokojnie na kilka aplikacji.

 

Nadal nie uwzględniłeś niczego do dekontaminacji lakieru. Nie masz też żadnego cleanera ani IPA

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Strus napisał:

 

Zamiast nich weź sobie paczkę ADBL One Shot. Jeden wystarcza spokojnie na kilka aplikacji.

 

Nadal nie uwzględniłeś niczego do dekontaminacji lakieru. Nie masz też żadnego cleanera ani IPA

 

 

 

 

paczke ADBL - ok
Możesz coś polecić , cleaner wiem, przed woskowaniem sie daje ale...co jeszcze do dekontaminacji lakieru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli brakuje mi cleanera tylko i czego jeszcze?
Wybaczcie proszę ale zaczynam dopiero przygode z tym a chce zacząć to robić profesjonalnie też więc pytam was żeby nie zaczynać od fuszerek.
ADBL Vampire nie sluży do felg ?
Jeśli brakuje mi cleanera i jeszcze czegoś to dajcie nazwy produktów jakie powinienem zakupić jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Strus napisał:

 

Napisałem dość wyraźnie w poście powyżej.....

No dobra.. do usuwania osadów metalicznych wysyłasz mi preparaty do felg, a mam na liście "EXCEDE Ultimate Wheel Cleaner 1l", nie można go użyć też na lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dejmian napisał:

Czyli brakuje mi cleanera tylko i czego jeszcze?
Wybaczcie proszę ale zaczynam dopiero przygode z tym a chce zacząć to robić profesjonalnie też więc pytam was żeby nie zaczynać od fuszerek.
ADBL Vampire nie sluży do felg ?
Jeśli brakuje mi cleanera i jeszcze czegoś to dajcie nazwy produktów jakie powinienem zakupić jeszcze.

Co do opon widzę, że sam sobie poradziłeś i wybrałeś bardzo dobrze, bo EXCEDE . 😉
Fusso jest twardym woskiem, który lubi jeśli powierzchnia po użyciu cleanera jest wymyta. Pytanie, czy zależy Ci na trwałości wosku, czy na looku?
DO wymywania i odtłuszczania powierzchni przed położeniem wosku weź sobie RRC Wipe Out - to jeden produktów, który im się udał moim zdaniem. 
Do usuwania smoły Vasco lub Prickbort. 
Do usuwania osadów metalicznych DEIRONIZER, moim zdaniem najlepszy stosunek do jakości ma Tenzi Krwawa Felga, być może jeszcze jest w biedronce po 9,99, a robi to co ma robić, widać, bo moich testach w odpowiednim dziale. 
 

 

3 minuty temu, Dejmian napisał:

No dobra.. do usuwania osadów metalicznych wysyłasz mi preparaty do felg, a mam na liście "EXCEDE Ultimate Wheel Cleaner 1l", nie można go użyć też na lakier?

To jest preparat zasadowy do felg, który możesz stosować regularnie do mycia felg czy każdym myciu, a to co Ci kolega wysyła do usuwania osadów metalicznych, to stosujesz na lakier, ale też na felgi, ale tylko raz na jakiś czas, aby usunać te właśnie osady metaliczne. 😉 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dejmian Nie uszkodzi, jeśli nie będziesz aplikował go w pełnym słońcu i na gorący lakier.  Wipe Out przed samym woskiem, a jeszcze wcześniej cleaner, a deironizer to drugi etap od początku po tar&glue. 
Zadałem pytanie, a Ty na nie, nie odpowiedziałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deironizer np.: D-Tox od SG, nakładany w cieniu, na chłodny lakier nie zrobi mu krzywdy. Tenzi Krwawa felga z Biedry, na butelce ma napisane, że do każdego rodzaju felg, i nie ma żadnej wzmianki o lakierze, więc osobiście był bym ostrożny. Mam tą krwawą felgę od Tenzi, ale nie używałem jeszcze. A wipeout oczywiście przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.