Skocz do zawartości

K2 BELA - Piana Aktywna z neutralnym pH


DZIADZIA

Rekomendowane odpowiedzi

... tak, to ponownie ja :-D

 

 

na wstępie dziękuje @K2 Auto jak nowe za możliwość pokazania Pianki Aktywnej BELA

 

info producenta

Aktywna piana K2 Bela - to nowy, przełomowy produkt spod znaku K2. Wysoce skoncentrowana piana aktywna, 

skutecznie radzi sobie z wierzchnią warstwą brudu i co ważniejsze posiada neutralne pH, czyli jest BEZPIECZNA dla wosków i powłok ceramicznych.

W czasie aplikacji tworzy gęstą, puszystą pianę.

Nadaje się do stosowania zarówno z pianownicami w myjkach wysokociśnienowych jak i w pianownicach ręcznych.

Stężenie stosowane w pianownicach:

1:10-1:15 - piana o konsystencji bitej śmietany

1:16-1:20 - piana o konsystencji mlecznej

Sposób użycia:

Pokryć całą karoserię auto pianą K2 BELA.

Pozostawić pianę na kilka minut, celem rozpuszczenia brudu.

Spłukać dokładnie wodą pod wysokim ciśnieniem.

Piana z racji neutralnego PH może służyć również jako szampon do mycia ręcznego do stosowania z rękawicą do mycia, gąbką lub szczotką.

 

do wyboru mamy trzy zapachy

BLUEBERRY- coś w klimatach jagody

ENERGY FRUIT- cytrusy w stronę GREJFRUTA

SUNSET FRESH- świeży, mój faworyt

wszystkie zapachy są przyjemne i myślę, że każdy coś dla siebie znajdzie

po aplikacji zapachy nie męczą i umilają nam pre-wash

 

piana w koncentracie jest wodnista i bardzo łatwo miesza się z wodą

 

gęstość piany przy rozcieńczeniach zalecanych przez producenta fantastyczna

 

leżakuje na lakierze klasycznie, jak większość pian

 

wydajność super, dla oszczędnych nawet przy 1:20 jest fajny efekt

 

domywanie nie jest jej atutem, ale robi to do czego jest przeznaczona- przygotowuje powierzchnie do mycia właściwego

 

przy zarzuceniu na bogato, trochę musiałem polatać z myjką żeby ją wypłukać

przy normalnym zarzuceniu nie było już tego problemu

 

moim zdaniem cena/jakość- super

 

w filmiku pianę na auto kładłem 2X, grubo i tak jak lubię po Januszowemu, zlewając je do jednej butelki...

po drugiej aplikacji na mokrym lakierze posiedziała całkiem przyzwoicie i domyła na tyle na ile pozwoliła myjka

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie niniejszego posta podziękowania dla @K2 Auto jak nowe za udostępnienie piany do testów.

Piana została opisana już powyżej więc pozwolę sobie ten wątek odpuścić a przejdę do konkretów

Ja nie mam tak dobrego zdania. Mam wręcz odmienne. Zaczynam podejrzewać że to kwestia samej pianownicy. Ja korzystałem z Karcher K2 wraz z oryginalną pianownicą Karcher. Na tym sprzęcie piana wypada bardzo słabo. Nie ma piany a woda z pianą. Niezależnie od stężenia. Lepiej chyba wypadła stara wersja piany, którą też można zobaczyć na poniższym filmie. Zresztą nie będę się rozpisywał. Wszystko można obejrzeć. Może test nie jest przeprowadzony idealnie i wzorowo ale z pianami nie mam zbyt dużego doświadczenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup lepszą pianownicę to będziesz miał dobrą pianę. Mam pianownicę PA i z ADBL Yeti szału nie ma a wcześniej używałem ją z SG Fruits Snow Foam i była bita śmietana. Może przez to, że toczyłem śrubę regulacyjną strumienia wody bo stara zgniła, chociaż wymiary zgadzają się co do setki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rygryss   Bardzo dziękujemy za test, wyszedł naprawdę super! 😄  Gdyby inne osoby również miały ochotę na testy, zapraszamy do kontaktu z nami 🙂 

@Strus Zapewne to wina sprzętu, jeżeli zostało jeszcze piany radzimy spróbować na innym sprzęcie, a wyniki zapewne będą dużo lepsze! 

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Strus napisał:

Będzie nowa pianownica wiec test powtórzę za jakiś czas i oczywiście zweryfikuję wrażenia. W sumie to pewnie gdyby nie tem test to znajomy nadal by tej lipnej karcheroskiej używał 😁 

polecam wymienić sitko jako pierwsze:) u mnie tak miałem przed wymianą mleko mi robiło a po wymianie śmietana ( abdl yeti )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Zaczynam zabawy, z czasem się rozkręcę.

Wrzuciłem tą piankę do pianownicy Gloria Fm30, aby sprawdzić zapach, strukturę, przyleganie, pokrycie na czystym lakierze, zmierzyć czas opadania na czystym lakierze, gęstość pod palcem, wymywanie, spłukiwanie, wysychanie, domywanie i inne. Tak wiem nie wszystko da się tu sprawdzić 😉 Ale po kolei.

Pierwsze wrażenie mocno pozytywne bo piana tworzy gęsty kożuszek pod palcem. Podoba mi się pokrycie i opadanie wygenerowane przez pianownice ręczną. Są piany, które nawet w bardzo wysokim stężeniu wychodzą słabe z tych urządzeń. Tutaj jest elegancko od pierwszego użycia i aż chce się jechać z butlą na bez dotyk.

Jest to gęsta, klejąca piana. Klei się do czystego lakieru i wolno spływa. Dobrze się wypłukuje. PH neutralne. Nie oczekuję super domywania po neutralnym PH ale testy na autach będą na pewno. To tyle na razie. Reszta wkrótce 😉

 

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowapianownica #testybalkonowe #domelowapiana

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

Krótko i konkretnie. Pobawiłem się tą pianą już kilka razy. Zazwyczaj nie analizuję domywania dla pian neutralnych bo traktuje je jako "szampon" do aplikacji pianownicą - ale będzie padać przez kilka następnych dni więc nie omieszkam i tego sprawdzić.

@K2 Auto jak noweBela w rozcieńczeniu 1:30 w pianownicy Gloria Fm30, czyli 100ml na 3 litry wody i wychodzi mi piękna, gęsta piana. Wyczuwam delikatną nutę zapachową. Kleistość do lakieru nie jestem w stanie jeszcze stwierdzić bo w zasadzie któryś już raz pianowałem auto czyste. Może na brudzie będzie dłużej. Na "czystym" lakierze solidne 2 minuty. Jak dla mnie jest to wynik identyczny jak wiele innych pian neutralnych aplikując z pianownicy ręcznej.

Cena:

Litr kosztuje około 20 PLN a ja na 3 litry wody wlałem 100ml piany. Czyli to opakowanie przy mojej częstotliwości mycia powinno mi starczyć na 10 myć czyli 10 tygodni. Super.

Wniosek:

Generalnie jak ktoś szuka piany neutralnej to z czym sumieniem polecam. Piana jest gęściutka, stabilna, ubita z mojej pianownicy, bardzo łatwo się wymywa, fajnie ślizga pod nią rękawicą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zrobiłem sobie szybkie porównanie z Magi.

Pianownica ta sama czyli lipny Karcher. Ale dało to dokładnie te same warunki dla obu pian. Psikane z jednego boku auta. Po połowie

Bela w stężeniu 1:3 - 50ml na 150ml wody

Magi w stężeniu 1:10 - 15ml na 150ml wody

Magi siedziała 2 razy dłużej i 2 razy lepiej domyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderator

Kilka tygodni testowania. Krótkie podsumowane.

Świetna piana neutralna w świetnej cenie.

Domywanie tak jak w neutralach - raz lepsze raz gorsze - ale kurz i piach ściąga bezwładnościowo bardzo sprawnie.

Najbardziej podoba mi się wypłukiwanie. Są takie miejsca w mk3 gdzie piana zawsze zostaje. Przy Beli jest jest zawsze najmniej.

W pianownicy ręcznej wychodzi gęściutki kisielek.

Jak ktoś szuka neutrala - brać bez namysłu bo zapach umila zabawę.

Jest wydajna, 100ml na 3L piany w Glori FM30 robi mega robotę.

Ma fajny poślizg przy myciu dotykowym.

Zostaje w moim arsenale na 100%

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.