Skocz do zawartości

Wosk na ciemne auto po korekcie


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Strus napisał:

Prostaff Wax Gold

Problemowa aplikacja ale look wynagradza trudy aplikacji

Czemu Twierdzisz ze problemowa aplikacja?  Aplikuje dość często tą hybryde i tylko przy ciemnych lakierach może powstać problem ciemniejszych plam przy zbyt dużej temperaturze i lipnej fibrze. 😉  Ogolnie produkt należy do "You must have" ✨👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2019 o 18:49, boT napisał:

Czemu Twierdzisz ze problemowa aplikacja? 

Nie twierdzę. Ona po prostu jest problemowa. Niewprawiony woskownik 🙂 będzie miał z nim problem. Tradycyjnym sposobem (aplikatorem) nałożenie go równo tak żeby za dużo go od razu nie dotrzeć w trakcie aplikowania to duże wyzwanie. Z kolei japoński sposób wymaga nabrania wprawy bo też trudno go ładnie i równomiernie zaaplikować. A że przyciemnia jak jasna cholera to potem jest nie lada kłopot. Ja aplikując go pierwszy raz wylałem litry potu przy docieraniu.

Wosk jest świetny jeśli chodzi o look ale mi się nie udało rozgryźć idealnej opcji do aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Strus napisał:

Nie twierdzę. Ona po prostu jest problemowa. Niewprawiony woskownik 🙂 będzie miał z nim problem. Tradycyjnym sposobem (aplikatorem) nałożenie go równo tak żeby za dużo go od razu nie dotrzeć w trakcie aplikowania to duże wyzwanie. Z kolei japoński sposób wymaga nabrania wprawy bo też trudno go ładnie i równomiernie zaaplikować. A że przyciemnia jak jasna cholera to potem jest nie lada kłopot. Ja aplikując go pierwszy raz wylałem litry potu przy docieraniu.

Wosk jest świetny jeśli chodzi o look ale mi się nie udało rozgryźć idealnej opcji do aplikacji

Tradycyjne nakladanie po przez aplikator gwarantuje spierdzielenie roboty na starcie , ten wosk nie przyjmie takiej sztuki aplikacji . Fibra dobrej jakości ,baradzo mala ilośc na fibre i wcierasz , wypracowaujesz delikatna mgielke t,ak aby sama znikala , i dopolerowujesz az caly element nabierze sliskosci  i szklistości , caly ambaras w Mikrofibrze i odpowiedniej ilosci na fibrze , Ktos kto pierwszy raz  bedzie to robil , to mysle ze po 3-cim panelu powinien mieć juz z gorki  z bezproblemolwym aplikowaniem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2019 o 20:09, PROPER napisał:

Angelwax Dark Angel robi konkretną robotę na czarnym/ciemnym. Do tego pachnie jak czekolada

Od dłuższego czasu jest w moim top 10 wosków do przetestowania.
Ktoś mi sprzątnął dużą puchę sprzed nosa na promo. Eh..

 

W dniu 28.01.2019 o 20:20, Strus napisał:

Nie twierdzę. Ona po prostu jest problemowa. Niewprawiony woskownik 🙂 będzie miał z nim problem. Tradycyjnym sposobem (aplikatorem) nałożenie go równo tak żeby za dużo go od razu nie dotrzeć w trakcie aplikowania to duże wyzwanie. Z kolei japoński sposób wymaga nabrania wprawy bo też trudno go ładnie i równomiernie zaaplikować. A że przyciemnia jak jasna cholera to potem jest nie lada kłopot. Ja aplikując go pierwszy raz wylałem litry potu przy docieraniu.

Podpisuje sie pod tym 😉 
Po pierwszej aplikacji miałem go juz wrzucić na giełdę, ale całe szczęście zmieniłem decyzje. Po dobrej wprawie wosk jest mega!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 miałem kiedyś Dark Angela. Rzeczywiście zapach ma mega fajny, taka gorzka czekolada. W zestawieniu z HDC tworzyłby smakowity zestaw☺ 

Ale całokształtem mnie jakoś nie zachwycił i ostatecznie poleciał na giełdę. Z tego, co pamiętam docieranie również nie było jakoś super łatwe, ale było lato i może go za długo przetrzymałem.😉  Robiłem kiedyś nawet porównanie z Rainforest Rubem od Dodo i o dziwo ten drugi mocniej przyciemnił mój czarny lakier i miał fajniejsze kropelki. Co prawda leżał krócej niż Angelwax, ale ogólnie przyjemność z pracy z nim była dla mnie wyższa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, ktm950 napisał:

Robiłem kiedyś nawet porównanie z Rainforest Rubem od Dodo i o dziwo ten drugi mocniej przyciemnił mój czarny lakier i miał fajniejsze kropelki. Co prawda leżał krócej niż Angelwax, ale ogólnie przyjemność z pracy z nim była dla mnie wyższa.

+1 dla DJ Rainforesta

Dość trafnie to ująłeś. Zapach obu jest przyjemny. Nie licząc trwałości Dodo można uznać za wosk solidny w każdej kategorii (Solidny, nie mylić z super turbo wybitny za miliony monet). 

Cenowo DJ też wypada 3x lepiej, dosłownie. A w promocji można na lato go wciągnąć poniżej 30zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za rady. Przetestuje na pewno Rainforesta . 
Z dodo smalcowałem jedynie blue velvet i miło go wspominam 🙂 (troche wkurzające sa te małe i nieporęczne opakowania 30ml w połączeniu ze standardowym aplikatorem ale jak tester to tester)

Na oficjalnej stronie dodo są puszki w 250 ml ale u nas raczej nie dostępne.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Grzechu23 napisał:

Z dodo smalcowałem jedynie blue velvet i miło go wspominam 🙂 (troche wkurzające sa te małe i nieporęczne opakowania 30ml w połączeniu ze standardowym aplikatorem ale jak tester to tester)

Na oficjalnej stronie dodo są puszki w 250 ml ale u nas raczej nie dostępne.

Dark angel i DJ RR oba produkowane są w testerach i dużych puszkach. Z tym, że duże dodo u nas to głównie purple haze dostępne.

Na pewno nie spodziewaj się przepaści pomiędzy BV a RR. RR odrobinę mniej "brudzi" aplikator. I jest odrobinę "miększy" z tego co pamiętam". Niby BV do ciemnych a RR do wszystkich kolorów, ale ogólnie to bardzo zbliżone produkty. Najczęściej  kolor, nazwa i zapach są ze sobą powiązane dla konkretnego wosku.

Małe puszki można przeboleć, a duże szkoda kupować, bo jak to z woskami, pewnie też lubisz ciągle testować nowe ;) 

 

Jeżeli myślisz o AW to popatrz na Desirable albo Enigma. Czy warte swojej ceny, kwestia indywidualna, ale na pewno ciekawsze niż Dark Angel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.