Skocz do zawartości

FX Protect Active Foam


alfaJersey

Rekomendowane odpowiedzi

Test bojowy, czyli zimowy. W czasie testu temperatura oscylowała w granicach 4 stopni Celsiusza, lekka mżawka więc buda była mokra. Warunki nieidealne, na wiosnę zrobi się coś lepszego, ale zimą też trzeba czasami my. Gościnnie wystąpiły resztki ADBL Yeti. Jeden i drugi rozrobione w takim samym stężeniu: dla FX to maksymalne z instrukcji (1:200), Yeti tak samo 1:200. Niby można rozcieńczać do 1:400, więc jest w zakładanych przez producenta normach. Pianownica Kwazar Venus. Dlaczego nie Gloria? Bo chciałem Yetika rozpylić z takiej samej, a akurat Kwazary mam dwa.

 

Zapach? Pizgało i było zimno, więc zapachu przy używaniu nie było. Wąchając z butli to FX miał przyjemny, lekko cytrusowy zapach. Nic nadmiernie nachalnego, podejrzewam, że przy używaniu w ciepły dzień byłoby to miłe towarzystwo przy pracy. Koncentrat ma konsystencję gęstego syropu, podobną do bananowego Yeti. Dobrze i szybko się rozrabia. Piana - spoko, szału nie robi, w każdym razie z Kwazara. Piana długo nie leżała, ale to wina wody na karoserii. Domywanie - takie sobie, można powiedzieć że filmu brudu usunęło, większych zabrudzeń nie ruszyło. Plus względem ADBL - w takim stężeniu i takich warunkach Yeti praktycznie nie działa.

 

Zdjęcia wyglądają tak.

Bohaterowie:

468a59ce93090211gen.jpg

8317b623c63bedacgen.jpg

Tutaj ~5 minut po nałożeniu, wiele nie zostało.

3070c6c8d0393152gen.jpg

Zbliżenie na syfek:

55ad3904fa3428a3gen.jpg

18f1b9424582781agen.jpg

Rozpylamy:

faa734818a88de70gen.jpg

Zbliżenie po ~5 minutach:

81c4db23a243e98cgen.jpg

Syfek po opłukaniu

1b66d6426beeddc3gen.jpg

13a889f980c819e3gen.jpg

A tutaj po potraktowaniu klapy programem mycia (z szamponem o dziwo, a nie proszkiem)

487659d1b4049bacgen.jpg

I to samo dla Yetika:

7b783da5ea6a692dgen.jpg

47c533241fb9dc09gen.jpg

To mi średnio wyszło, ale wybaczcie, łapy miałem skostniałe, bo pizgało ostro:

f1881d9e8af5cc23gen.jpg

72f06457b008e889gen.jpg

d1b7bc9ed27842a1gen.jpg

9489af1dc3b75d46gen.jpg

4685e1a21d0b4a38gen.jpg

 

Jak zrobi się ciepło i odkręcą wodę w garażach, czyli kwiecień/maj to powtórzę w normalnych warunkach, a nie takiej pizgawicy 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lałem według instrukcji, a tam jest "do ręcznych pianownic 1:200-1:400". Chyba, że walnęli literówkę 😉 Może jak będę miał czas i będzie pogoda to sprawdzę w wyższym stężeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Moderator

Zacząłem bawić się tą pianą i bardzo podoba mi się jej koncentracja.

Od 1:200 czyli 5ml na 1 litr wody w pianownicy FM10. Potem 10ml na litr a na końcu 20ml na litr.

Już 5ml daje fajną mleczną konsystencję a 20ml na 1 litr wody fajny kisielek w tej pianownicy. Wrzucę ją do FM30.

Będę ją męczył bo pierwsze wrażenie czyli koncentracja i zapach jest mocno pozytywne.

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Kupiłem dzisiaj pianownice PA @techkar.pl i doszła piana FXProtect AF. Sumarycznie jestem na razie rozczarowany 😕 ale wydaje mi sie, ze cos robie "nie tak". Jest to możliwe, bo nigdy jeszcze nie miałem i nie używałem pianownicy PA. Ponieważ pianownica jest nowa więc myślę że coś innego powoduje niezadowalający efekt.

Nie myłem auta jeszcze - tylko zabawa z nowymi nabytkami. Piane rozcienczyłem 1:10 (20ml:200ml). Myjka Parkside PHD170A1 zasilana ze zbiornika - więc przypływ mały (może to jest powód?) Pryskałem na podłogę i na bramę garażową -> baaardzo mizerna piana. Jak była skręcona całkiem na - ro piany nie było wcale, więc zacząłem rozkręcać aż do max na +. Wtedy coś tam pianki było ale do tego co MXNowicki pod koniec pokazuje ([18:31] przy rozcieńczeniu 1:15) to było daleko.

Czy to może być wina wydajności myjki i pianownica PA nie dla niej? A może rozcieńczać 1:8? Moze jakiś inny powód jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PawelKRZ napisał:

 Myjka Parkside PHD170A1 zasilana ze zbiornika - więc przypływ mały (może to jest powód?)

To jest powód nr 1

 

15 godzin temu, PawelKRZ napisał:

Myjka Parkside PHD170A1

To może być powód nr 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ta pianownica nie będzie działać z tą myjką (jeszcze nie próbowałem podpinać do sieci). Piana FXProtect AF jak i SG Fruit wyglądają tak samo słabo. Najgęstsze coś co mi się udało osiągnąć

SG1_8.jpg.98b5469335281f69adf76d030bb7d966.jpg

A od 2 do około 5 minut wygląda tak samo (choć nie bardzo spływa)

SG1_8_2.jpg.7137726e6d38e4b19e380a5a8d4f570a.jpg

 

Potem te same płyny (rozcieńczenia) przelałem do "pianownicy" dołączanej w zestawie z myją i w zasadzie to samo. Moze odrobinę bardziej wodniste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2020 o 19:12, Streat napisał:

@PawelKRZ jak dla mnie to bardzo ładna piana Ci wyszła, jaką gęstość chcesz uzyskać? 

Jak to się mówi "na bezrybiu i rak ryba" 🙂 W zasadzie, to to co ostatecznie mi wyszło czyli FXP AF w rozcieńczeniu ~1:8 to jest dla mnie ok (dość długo się trzymała, bo taka jednolita tafla to prawie 5minut) więc może coś by tam odmoczyła. Choć myślałem,ze będzie się pienić bardziej.  Szkoda, ze praktycznie nie ma regulacji +/-.

Muszę jednak koniecznie przy jakiejś najbliższej okazji rzucić węża z domu i sprawdzić z sieci.

Edit.

Zmieniłem dysze - wg mnie jest teraz lepiej. Regulacja tez sensowniej działa (przynajmniej w jakimś zakresie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.