Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem. Dzięki za rady.

 

Dzisiaj byłem u znajomego, od którego kupiłem myjkę wysokociśnieniową KEWa.

 

Opowiedział mi trochę o tych odkurzaczach piorących. Mówi, że te karchery 4001, 5001, 8/1 są beznadziejne. Mają słabą siłę ssania i zamiast wszystko odessać pozostawiają tapicerkę zbyt mokrą, szczególnie w zimę. Pokazał mi odkurzacze Nilfisk Alto, a dokładnie ich ssawki. Kompletnie inna budowa. Jak twierdzi dużo lepiej to się sprawdza, bo płyn jest zaraz odsysany i nie wylatuje bokami jak to jest w przypadku karcherów. Tapicerka jest także suchsza. Wykonanie ssawki też dużo lepsze, masywniejsze Tylko cena 2500zł.

Jak twierdzi to jedyne w miarę karchery to puzzi 100, 200.

W sumie nie wiem co myśleć, on przerobił już setki maszyn. Ma w sprzedaży około 70 myjek i pełno czarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ssawce Alto wtrysk/dysza jest schowany w miejscu gdzie jest odsysane wszystko. Tak jakby w tej ssawce. W karcherach jest pod ssawką. W większości filmów na you tube widać jak na tapicerkach leje się obok ssawki. Ssawka Alto jest droższa 400-500 zł, czyli 2 razy więcej jak karcherowska.

Według słów znajomego, aby był jak najbardziej suchy materiał, płyn ma dotknąć wierzchniej warstwy tapicerki i ją przepłukać, przy czym musi być od razu praktycznie odessany. Nie można ulać tapicerki jak to na filmach np z karcherem 4001. Ciężko będzie to niby potem dosuszyć.

 

Nie wiem, ogólnie to mógłbym mu nie wierzyć, jednak ostatnio zbagatelizowałem jego słowa i kupiłem pianownicę Idrobase, do dzisiaj mam problemy z tym aby pianowała. A to za mała dysza, rozwierciłem, a to leje się przed odpowietrzenia, nie ciągnie płynu, a to okazało się, że sitko nie takie bo "czasem trafiają się zbyt gęste". Same problemy i odsyłanie na gwarancję. Na koniec dowiedziałem się jeszcze, że sprzedawcę w zakupie kosztuje to 75 zł.

 

Teraz mam pianownicę poleconą przez niego, niby plastikowa, niby wygląda tandetnie, a pianuje super. Jak będę miał czas to spisze typ lub wrzucę fotkę tej pianownicy, nie mogłem znaleźć jej na allegro.

Czyli dwa razy kupiłem pianownicę ponieważ nie słuchałem kogoś kto już temat przerobił dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wafel28,

 

A pierzesz profesjonalnie czy tylko domowo?? Bo wszystko fajnie fajnie, wiem że 3 razy droższy sprzęt na pewno będzie lepszy niż SE4001 i dopierze do sucha - nawet w zimę, ale jak mam dać 2500 za odkurzacz domowy to już lepiej dać komuś zarobić raz na rok ;)

 

kupiłem pianownicę Idrobase, do dzisiaj mam problemy z tym aby pianowała

 

A to akurat prawda. 90% końcówek pianujących na allegro (włączając karcher'a) to dno lejące mleko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a jak to jest z przesyłkami Georgów z cleanstore. Czy komuś jeszcze zdażył się przypadek, że odkurzacz był połamany ? W sumie to bez znaczenia czy refurbished czy nowy, jak źle zapakują to i tak lipa :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze by zamowic ze 2 sztuki na jeden adres wysylka z tego co patrzylem to Ciagle 38 funciakow

 

http://www.cleanstore.co.uk/products/pr ... sp?ID=7666

 

Jakby ktos byl chetny z okolic krakowa Katowic to mozna by sie zebrac w kupe:) i zamowic 2 sztuki to juz by bylo tak na szybko liczac po 695 zł za sztuke ta poreklamacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałem Georga w cleanstore i przestrzegam przed jedną rzeczą. Nie zamawiajcie dodatkowego pakowania "Outer Packaging" za 2.99 funciaka - ja zamówiłem i kicha, przyszedł w gołym pudle nawet folią nie owinęli. Pudło trochę uszkodzone ale na szczęście George cały :roll:

Napisałem do nich meila i zobaczymy co odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donatel chcę prać okazjonalnie, a później zobaczymy co się będzie działo.

Szczerze to tylko bogatego stać na tanie rzeczy. Będą do bani, kupi nowe. Biedny dopiero jak się umęczy i zarobi więcej to zmieni na coś lepszego.

 

Szkoda mi wydawać kasę na shit. Potem będę się z tym woził i marnował mnóstwo czasu na suszenie. Tylko ta cena 2000-2500 masakra. Za starmixa dałem niecałe 1500 zł i to już było sporawo, ale jest w miarę cichy, w przeciwieństwie do makity za 800 zł, która wyje jak syrena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej,zamawiałem na cleanstore. Paczka przyszła lekko pognieciona, ale w środku tragedia: pęknięta ssawka do prania tapicerki i ułamany plastik przy zbiorniku z kółkiem . Ssawkę dokupiłem, zbiornika już nie: Ciężko dochodzić roszczeń,brak gwarancji. To za droga zabawka żeby ryzykować. Jak sobie kupię chemię z Anglii i się wyleję w paczce, trudno, jak się uszkodzi sprzęt jest ból:(Odkurzacz miał na siebie zarabiać, a tu problem, w sumie jakby padł w czasie pracy to tez problem, przeciez nie będe wysyłał do Anglii, ehh szkoda gadać. Polak mądry po szkodzie, teraz kupowałbym w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję odkurzacza piorącego głównie dla siebie i może żeby kilka samochodów w roku wyprać. Po delikatnym zapoznaniem się z tematem jedyny model jaki przychodzi mi na myśl to puzzi 100 od karcher'a. I tu pojawia się moje pytanie czy naprawdę jest to dobry sprzęt czy niewiele lepszy od tańszych modeli? Prosił bym też o wypowiedzenie się w temacie osób które zakupiły ten model i ich odczucia na plus i minus.

 

Oczywiście propozycje innych modeli także mile widziane. Chodzi mi o znalezienie czegoś co będzie dobre do tego rodzaju i ilości prac w cenie max 2000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoje przed wyborem sprzętu do prania tapicerki. Nie potrzebuje sprzętu pierwszej klasy, w użytku będzie od święta do przeprania sobie lub komuś tapicerki, nie pogardze nim również w domu, co by przeprać dywan lub jakiś fotel.

 

Co powiecie o moich kandydatach:

- Zelmer Wodnik Quattro

- Karcher 4001/4002

 

Bardziej przekonuje mnie zelmer ze względu na wbudowaną parownicę, a ta przyda się chociazby do przemycia plastików i zakamarków. Z drugiej strony jest o nim mało opini jeśli chodzi o efektywność mycia.

Karcher, o wysokiej pozycji na rynku, zdobył opinie troche produktu przereklamowanego, ale patrząc po filmikach radzi sobie :)

 

Liczę na wasze podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm myślę, że powinieneś uczciwie przeczytać wątek od początku ...

 

Ja przeczytałem wątek od początku, od deski do deski. I jeśli fazy zrobi to samo będzie miał tylko większy mętlik w głowie i więcej wątpliwości.

Wyjdzie mu na to że oba te sprzęty są do bani i trzeba szykować kasę na Georga albo puzzi 100. Zerknie do skarbonki i stwierdzi że może jednak Zelmer/SE4001. A potem znowu zerknie do wątku, do skarbonki i tak w kółko :kox:

 

W PSB są relacje z pracy z SE4001 i wydaje się że daje radę. Zelmera nie widziałem, ale to podobna półka i pewnie robi to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm myślę, że powinieneś uczciwie przeczytać wątek od początku ...

 

Ja przeczytałem wątek od początku, od deski do deski. I jeśli fazy zrobi to samo będzie miał tylko większy mętlik w głowie i więcej wątpliwości.

Wyjdzie mu na to że oba te sprzęty są do bani i trzeba szykować kasę na Georga albo puzzi 100. Zerknie do skarbonki i stwierdzi że może jednak Zelmer/SE4001. A potem znowu zerknie do wątku, do skarbonki i tak w kółko

 

W PSB są relacje z pracy z SE4001 i wydaje się że daje radę. Zelmera nie widziałem, ale to podobna półka i pewnie robi to samo.

 

otóż to, ale jak juz wspomniałem, widziałem pracę tego karchera, ale nie zelmera, stąd moje pytanie, czy taki mały kombajn jest w stanie zaspokoić zapędy na poziomie podstawowych poczynań detailera z wnętrzem. Czytając nieco opini na jego temat pisanych w większości przez gospodynie domowe, odkurzające na sucho, cieżko się zdecydować.

 

Edit:

 

Zelmer właśnie kupiony, wkrótce testowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i george juz po małych testach na dywaniku z auta i chemi APC + woda z braku srodkow fachowych

 

w sumie zamowilem odkurzarz w clean storze 27 lutego dzis juz byl tak jak przewidywali dostawe w clean storze

za 3 funty extra opakowania zostal owiniety czarna folia i zabezpieczony z wierzchu listem przewozowym:) Dotarł w Całości co mnie CIESZY bardzo

 

wziolem ten poserwisowy - wszystko z nim ok poza brakiem kolorowego pudla bo przyszedl w zwyklej tekturze i nie ma w srodku zadnej instrukcji nie wiem czy w nowkach cos jest czy tylko net wersja

 

z mojego mbanku z przewalutowaniem i przesylka + te 3 funty wyszedl mnie 840 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadnej instrukcji nie wiem czy w nowkach cos jest czy tylko net wersja
jest instrukcja w standardzie w systemie "dla Amerykanina" :D cena super ale jednak przy sporym użytkowaniu wolałbym mieć lokalną gwarancje, ja wolałem dopłacić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.