Skocz do zawartości

Wybór odkurzacza piorącego.


Maru 123

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Do użytku indywidualnego, wiadomo że nie musi być jakiś super hiper sprzęt, bo będzie użytkowany stosunkowo rzadko.

Inne priorytety będą obowiązywały w przypadku odkurzaczów piorących, które maja służyć do zarabiania pieniędzy. Wówczas lepiej korzystać z jakiś sprawdzonych marek np Karcher, które pod względem ceny do jakości oferują najwięcej.

Oczywiście cena uzależniona jest od jego mocy, funkcjonalności. Moim zdaniem dobry jest Karcher Puzzi 30/4 E z podgrzewaczem wody, różnymi trybami pracy itd.

Przykładowa specyfikacja: https://www.asc-pro.pl/sklep/odkurzacze/piorace/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś używa odkurzacza Profi 50.1 i mógł by się wypowiedzieć jak się sprawuje? 

Byłem obejrzeć ten odkurzacz u producenta, wygląda na solidną konstrukcje, ale ciągle chodzi mi po głowie George. 

Odkurzacz do użytku domowego, od czasu do czasu komuś ze znajomych wyczyścić tapicerkę lub jakiś dywan w domu.

Może ktoś jeszcze coś doradzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 50.1C pod względem funkcji "prania" , będzie miał lelpsze parametry niż George. 50.1c ma mocniejszą turbinę i pompę 4,8bar. George, ma minilmalnie słabszą turbinę i pompę 2 bary.

George ma za to zestaw do odkurzania na sucho w cenie urządzenia.

Reasumując - jeżeli strikte do prania - 50.1C, jeżeli wielofunkcyjność George.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakupić taki zestaw Puzzi 10/1 i WD3. Moje pytanie brzmi czy kupić Puzzi w zestawie z chemią do prania, koszt 3150, a w zestawie poza urządzeniem 2x proszek RM 760 800g + 2x odplamiacz RM 769 + 2x odpieniacz + 2x płyn do płukania RM 763 1L + impregnat RM 762 500ml + ssawka szczelinowa, samo urządzenie bez zestawu chemii kosztuje 2530, czy nie lepiej będzie kupić samo urządzenie i dokupić do niego ADBL czy chemspec enz all? Skoro np. ADBL działa też jako odplamiacz. Czy za te 600 zł różnicy skomponować swój zestaw chemii, szmatek i szczotek? Urządzenia głównie do użytku własnego + do 5 samochodów w miesiącu, kanapy, krzesła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zarówno jeszcze oryginalną chemię karchera RM 760 jak i Chemspeca którego kupiłem później. Chemia obu firm daje radę więc wybór nalezy do Ciebie. Może zobacz co wychodzi ekonomiczniej. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja mam zarówno jeszcze oryginalną chemię karchera RM 760 jak i Chemspeca którego kupiłem później. Chemia obu firm daje radę więc wybór nalezy do Ciebie. Może zobacz co wychodzi ekonomiczniej. 

Vikan Mini Szczotka do prania tapicerki, Vikan Szczotka do tapicerki, Gtechniq I1 Smart Fabric AB 500ml impregnat, ADBL Bonnet 1L, ADBL Pre Spray PRO 1L, ADBL Textile Rinse 1L, ADBL Glass Cleaner 1L, ADBL APC Uniwersalny preparat czyszczący 1L, WaxPRO Premium Black Microfiber 40x40cm, WaxPRO Premium White Microfiber 40x40cm, WaxPRO NoLimit Violet Microfiber 40x40cm,WaxPRO NoLimit Mango Microfiber 40x40cm (razem 6 szt. mikrofibry 360gsm) do tego może jakąś szczotkę metalową i po opakowaniu chemspec enz all + formuła 90 to wyjdzie około 580 zł z przesyłką 🙂 myślę, że do zastosowań domowych i kilka aut w miesiącu na start wystarczy 🙂

używasz tylko proszku do prania z karchera czy np. do płukania i impregnat też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko ten proszek z Karchera. Dostałem go razem z PUZZI 8/1. Do zabezpieczania tapicerki używam Fabric Guard 303 na ten moment. Przy większych zabrudzeniach nie stosowałem nawet środku Karchera naczytawszy się o znakomitych właściwościach chemii Chemspeca 🙂 Prespray Enz all rozcierałem szczotką Vikana którą wpisałeś powyżej, następnie wypłukiwanie Formula 90.

Ostatnio prałem kremowe wnętrze materiałowe w całości RM760 Karchera i dał radę. Najpierw oprysk a później standardowe pranie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PROPER napisał:

Mam tylko ten proszek z Karchera. Dostałem go razem z PUZZI 8/1. Do zabezpieczania tapicerki używam Fabric Guard 303 na ten moment. Przy większych zabrudzeniach nie stosowałem nawet środku Karchera naczytawszy się o znakomitych właściwościach chemii Chemspeca 🙂 Prespray Enz all rozcierałem szczotką Vikana którą wpisałeś powyżej, następnie wypłukiwanie Formula 90.

Ostatnio prałem kremowe wnętrze materiałowe w całości RM760 Karchera i dał radę. Najpierw oprysk a później standardowe pranie. 

Fabric Guard jak się sprawdza? Po prostu psiukasz na tapicerkę i wcierasz mikrofibrą?

I rzeczywiście taki dobry, a jak z proporcjami przy chemspec, te z instrukcji dają radę, czy trzeba trochę więcej dodać? Po wtarciu szczotką dajesz chwilę aby zapoznał się z brudem i dopiero Formuła? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2018 o 19:16, Matigie napisał:

Fabric Guard jak się sprawdza? Po prostu psiukasz na tapicerkę i wcierasz mikrofibrą?

I rzeczywiście taki dobry, a jak z proporcjami przy chemspec, te z instrukcji dają radę, czy trzeba trochę więcej dodać? Po wtarciu szczotką dajesz chwilę aby zapoznał się z brudem i dopiero Formuła? 🙂

Nie przecieram Fabric Guarda.

Chemspeca dawkuje zgodnie z zaleceniami producenta. Prespray z bardzo ciepla woda, szczotka , nastepnie czas na reakcję i zaraz wyplukuję Formula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.
Ja tu pierwszy raz. Nie wiem nawet jak kogos zacytowac lub wywołac.
Rataj napisał, że poleca Goergea od poorboya. Ja juz wiem żę jego chce. 
Jak moge cos od tego poorboya kupic? 
Mozna jakis link?

 

Jakbyś potrzebował kontakt do poorboya to daj znac na pw podesle maila / tel. Kupowałem profi, wszystko gitarka


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.