Skocz do zawartości

Gotowy zestaw do detailingu auto z powłoką CERAMICZNĄ.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie 🙂 Otóż niedawno kupiłem nowe auto z salonu. Auto wyjechało z powłoką ceramiczną na lakier, felgi, oraz całe wnętrze. Posiadam karcher K5 i pianownice do niego, dmuchawę do liści do osuszania auta, sporo mikrofibr itd 🙂 Teraz pora na kosmetyki. To moje 1 auto z ceramiką, więc chciałbym o nią dbać, żeby utrzymała się jak najdłużej. Detailing będę wykonywać sam przed domem - bo kto najlepiej zrobi jak nie sam 😄 Oto moje kosmetyki do oceny, czy półka wysoka czy średnia - nie wiem - cenowo i wydajnościowo wydaje mi się że jest spoko 🙂 Grunt nie zniszczyć auta i powłoki.

Mycie wstępne: Piana Aktywna ADBL YETI (podobno bardzo bezpieczna dla ceramiki nawet do codziennego używania)
Mycie na dwa wiadra (codzienne) : Szampon: MEGUIAR'S GOLD CLASS CAR WASH SHAMPOO & CONDITIONER
Mycie Felg: Piana ADBL Yeti, potem pędzelek zamoczony w szamponie Meguiar + Od czasu do czasu przy mocniejszych zabrudzeniach CARPRO IRONX DEIRONIZACJA KRWAWIĄCE FELGI. (na felgach też jest ceramika)
Konserwacja plastików zewnętrznych i opon: (po umyciu i wysuszeniu - mam plastiki na nadkolach i na całej długości progów/zderzaków itd - auto typu SUV) - CARPRO PERL COAT ŚRODEK DO PIELĘGNACJI OPON, PLASTIKU, WINYLU, GUMY
Raz na 3-4 miesiące: Umycie auta szamponem CARPRO RESET, oraz nałożenie CARPRO RELOAD SEALANT (W celu konserwacji/serwisu powłoki ceramicznej).

Jak panowie oceniacie zestawik ? Coś może jest lepszego w podobnych lub niższych cenach ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz o preparat do plastików ? Wiesz ile jest takich preparatów na rynku ? Najlepsze że pewnie każda osoba na tym forum ma swój taki ulubiony ... wybrałeś drogie preparaty ale nikt im nie może zarzucić że nie robią tego do czego są przeznaczone 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastików oraz gumy - coś uniwersalnego, czym mogę nabłyszczyć opony oraz plastiki zewnętrzne. Ogólnie chodzi mi czy produkty które podałem nadają się do codzienniego mycia bez obaw o uszkodzenie powłoki, oraz o ocenę tych których chce używać do co 4miesiecznej konserwacji powłoki 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szampon megsa z woskiem to chyba nie bardzo bo będzie jeśli już psuł efekt powłoki. Na powłoce szampon nie musi być też mega neutralny. Mój ulubiony jak dotychczas to bilt hamber auto wash. Myje się miło, poślizg niezły, nie przysycha, bardzo dobrze się spłukuje.

Carpro perl wymiata totalnie. Super siada na oponach i na plastikach. We wnętrzu pilnuj proporcji bo jak weźmiesz za mało wody to wyjdzie spory połysk. Na deskę itd świetnie się rozprowadza aplikatorem mikrofibrowym ala słoneczko. Wydajność tego jest też mega całą furę w środku można zrobić 1ml perla. Na oponach jak dotrzesz fibrą po 10 minutach wyjdzie ładna satyna. Jak nie dotrzesz wyjdzie połysk. Raz nie siadł mi na uszczelkach okien - zrobiły się jakieś placki. Auto nówka. Na starszym było wszystko okej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2018 o 20:45, analyzator napisał:

Szampon megsa z woskiem to chyba nie bardzo bo będzie jeśli już psuł efekt powłoki. Na powłoce szampon nie musi być też mega neutralny. Mój ulubiony jak dotychczas to bilt hamber auto wash. Myje się miło, poślizg niezły, nie przysycha, bardzo dobrze się spłukuje.

Carpro perl wymiata totalnie. Super siada na oponach i na plastikach. We wnętrzu pilnuj proporcji bo jak weźmiesz za mało wody to wyjdzie spory połysk. Na deskę itd świetnie się rozprowadza aplikatorem mikrofibrowym ala słoneczko. Wydajność tego jest też mega całą furę w środku można zrobić 1ml perla. Na oponach jak dotrzesz fibrą po 10 minutach wyjdzie ładna satyna. Jak nie dotrzesz wyjdzie połysk. Raz nie siadł mi na uszczelkach okien - zrobiły się jakieś placki. Auto nówka. Na starszym było wszystko okej.

A do plastików zewnętrznych polecasz rozdrabniać 1/1 z wodą czy bez rozdrabniania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PiotrekDriver napisał:

A do plastików zewnętrznych polecasz rozdrabniać 1/1 z wodą czy bez rozdrabniania ?

robiłem czystym i super siadało

a link post wyzej tam masz i moją opinię. O ile moje auto trochę lata i szczotkowalem opony i nakładałem po wierzchu perla ponownie to żony mondeo głównie stoi w garażu i na nim perl siedzi do tej pory zarówno na plastikach jak i oponach. Wciąż są wyraźnie czarne i kropelkują. Pół roku i może 2000km 😉

 

wnętrze mondeo robiłem 1:3/1:4 a ostatnio focusa 1:1 i jest różnica w połysku. Wciąż połysk 1:1 w foce nie jest taki sylikonowy i natarczywy tylko raczej wyraźna satyna a nie mat. Mogę zaakceptować licząc na to ze nie będę musiał tego powtarzać co miesiąc 😉 obawiajac się o rozprowadzenie na plastikach z fakturą - aplikator fibrowy + fibra z długim delikatnym włosiem i docieranie po 1-2 minucie. Bardzo fajnie przyciemnia i trzeba rozprowadzać starannie 😉 nie było się czego obawiać ale rozprowadzaj starannie bo jak coś pominiesz to będzie widać różnicę na pierwszy rzut oka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast cudowania z pianą i pianownicą , kupił bym butlę Shiny Garage Pre Wash Citrus Oil PRO i po sprawie .
A jak z zapachem tego? Bo chce sobie kupic Valet pro Citrus, bo zapachem i skutecznoscia kupil mnie ten produkt juz dawno a wlasnie mi sie skonczyl ale moze warto zastosowac alternatywe. A shiny podnioslo sie z jakoscia wg mnie wiec o ile skutecznosc nie budzi we mnie watpliwosci, o tyle chcialbym, zeby zapachowo tez bylo milo ;)

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.