Skocz do zawartości

Zakładamy firmę autodetailingową


m.k.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze dochodzą takie rzeczy jak (...) umowa z pralnia na pranie fibr, potrafią się o to doczepić.

 

Nikogo nie interesuje, gdzie i czy w ogóle będzie prał MF. Jedyny problem (poza pozwoleniem na działalnośc na wybranym terenie) to "zagospodarowanie" nieczystości (głównie chodzi o nieczystości płynne), związanych z taką działalnością. Nawet do mycia parą upeirdliwcy mogą się czepiać - w końcu para się skrapla i pozostaje jakaś ilość płynnych nieczystości, które mogą trafić do gleby. A przy prowadzonej działalności gospodarczej konkurenci (lub po prostu zawistnicy) mogą powiadamiać instytucje kontrolne o byle g...ie. Na szczęście są odpowiednie maty, przeznaczone właśnie do mycia na nich aut, a później do bezpiecznego usuwania z nich zanieczyszczeń płynnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość zanieczyszczeń pozostaje na macie, w specjalnych rynienkach, lub na samej macie. Potem tylko albo wypompowujesz "brudną wodę" z maty do jakiegoś pojemnika/beczki, lub do szamba, albo (jeżeli myjesz parowo) ściągasz pozostałości odkurzaczem wodnym.

Tutaj masz temat mat z forum: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... sc&start=0

Tutaj masz temat, dot. myjni parowej: http://www.myjnieparowe.fora.pl/o-myjni ... yny,8.html

 

Generalnie potrzebujesz maty, która uniemożliwi spływaniu z niej nieczystości i będzie łatwa w oczyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nosze sie z załozeniem dzialalnosci w przyszlym roku. do tej pory dzialam na czarno
jednak wscipskosc sasiedzka zaczyna doskwierac i patrzec tylko jak ktorys gdzies cos doniesie...

I prawidłowo, powinni donieść, dlaczego wszyscy musza płacić zuzy, podatki itp. a Ty nie ?? nie masz kosztów pewnie robisz za pół ceny ... czyli psucie rynku pracy .

 

ps. umiesz pisać po polsku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

SzaKal, masz rację. Ale weź poprawkę, że gość nie pisze by się tym chwalić, ale chce zalegalizować biznes. Nie będę go usprawiedliwiał, ale każdy kto prowadzi DG w Polsce, to wie, że nie jest to american dream.

 

kubek30, udzielaj się na forum. Pochwal się, że masz ikrę w tym temacie, albo faktyczny zapał. Dasz się poznać, to prędzej w wątku padnie rzeczowa rada (nie spodziewaj się, że dostaniesz know-how prowadzenia takiej działalności). A tak, wątek zaraz skończy się na OT.

 

Przepisy przepisami, urzędnik nierówny urzędnikowi. Generalnie jak masz firmę, miej umowę na wywóz nieczystości płynnych. Ale do tego najlepiej mieć oddzielne mini szambo na to co zostanie z mycia itd. Ja się przekonałem, że nie ma co się martwić na zapas. Jeśli czegoś nie przewidzisz to i tak się wydarzy i trzeba wtedy działać. Po roku działalności będziesz miał wszystko obcykane i przekonasz się, że posiadanie teorii przed rozpoczęciem biznesu to 80% komfortu psychicznego, a 20% rzeczywistej wiedzy, która ułatwia rozpoczęcie DG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz pytanie za 1000 punktów, czy zakładając kosmetyke samochodową (polerka,pranie wnętrz i takie tam) w dodatku z dojazdem do klienta muszę mieć zarejestrowany warsztat??

 

nie - zakładasz po PKD konserwacja aut i tkanin i już..

 

co do wody - to nie ma się czego bać, separator kosztuje około 3 tyś zł.... do tego podłoga która i tak musi być przygotowana, parę metrów odwodnienia i po temacie.

ja mam to szczęście że znalazłem lokal już przygotowany, tzn z separatorem itp ale wcześniej faktycznie przeliczałem koszty wstawienia separatora.

 

co do zusu - jeżeli masz umowę o pracę to w działalności zus Ci odpada.. płacisz tylko chorobowe - czyli jakieś 280-300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

m.k., tak jak woof, napisał żeby nie leciało bezpośrednio w grunt, a zreszta sam zobacz ile osób myje auta na podjeździe swoim i ktoś się czepia? nigdy jeszcze nie mialem takiej sytuacji i obym nie miał, dlatego zamykam garaż i ze spokojem siedze przy aucie :ad: Jak ktoś chce profesjonalne studio to ma wystarczająco dużo pieniędzy żeby zainwestować i się nie martwić o nic. Reszta 90% :mrgreen: musi sobie jakoś radzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odp, właśnie o to mi chodziło. hmm z sąsiadami nie bede mieć problemu bo sami mają niejedno za uszami ;)

a czy taką chemie, nawet tą mocną, która zostaje spłukana po myciu auta przydomowa oczyszczalnia mi ogarnie czy raczej lepiej to gdzieś indziej utylizować?

o warsztat pytałem ponieważ pani w urzędzie pracy od dofinansowań mi o tym przytruła myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dotacje to musisz mieć miejsce gdzie wykonujesz usługi (nie mylić z siedzibą firmy, którą mozesz mieć w mieszkaniu) - (choćby magazynek lub pomieszczenie do składowania przy robotach wyjazdowych). Na taki lokal to albo akt właśności jeśli Twój, albo wynajem itp- zgoda właściciela na prowadzenie działalności- to jesli chodzi o urząd pracy i dotacje ;)

Jeśli myci to separator substancji ropopochodnych, w nim jest filtr z którego dedykowane firmy wybierają odpady/nieczystości.

Podobnież można separator ominąć, jesśli masz ze swoim Zakładem Wodociagów i Kanalizacji umowe podpisaną na odbiór właśnie takich pomyjkowych ścieków, jednak co województwo/gmina moze być inaczej- zależy od osoby która to prowadzi/ ew. szefa tej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam :ad:

Nie umiem szukać albo za słabo szukam, mam małe pytanko. Czy na zużyte pojemniki po chemii czyli po pastach, woskach, szamponach itd jest potrzebny specjalny pojemnik i podpisanie umowy z firmą która to wywozi? Czy wystarczy pojemnik na odpady nie segregowane, komunalne jakie dają w gminie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem przewrotnie.

 

Nawet jeżeli nie ma takiego obowiązku ze względu na kwalifikację działalności, spróbuj wywalać pojemniki po chemii do kubłów na odpady komunalne, to w przypadku uprzejmie donoszę... albo jakiejś wizyty przedstawicieli organów ochrony środowiska masz ciepło. Jeżeli już, to z czystej ludzkiej przyzwoitości wyrzucałbym to do frakcji na tworzywa sztuczne. Ale generalnie takie rzeczy można zakwalifikować jako odpady niebezpieczne i dlatego nie radziłbym na tym przycinać (jeśli prowadzisz/chcesz prowadzić działalność oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odświeżę trochę temat. Jak to jest w przypadku, jeśli chodzi o otwarcie firmy w miejscu zamieszkania. Mam dwa domy wolnostające, pod którymi mam garaże. Domy podłączone są do kanalizacji. Muszę przerobić garaże i zainstalować separator, czy najpierw udać się do przedsiębiorstwa usług komunalnych ? Chodzi mi o kwestie ekologiczne i te pozwolenia. Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
15 minut temu, cagmyjnia napisał:

ich sprzętem ...chemia moja

Przepraszam że zapytam aż tak dosadnie - ale czy kiedykolwiek miałeś styczność z branżą? 

Czy kiedykolwiek widziałeś fachowca w jakielkolwiek branży który korzysta z cudzego sprzętu i swojej chemii?

To trochę jak murarz co wymuruje pod warunkiem że pożyczysz mu betoniarkę albo kucharz co upiecze ale w Twojej kuchni... 

Az przypomniały mi się niektóre odcinki programu Usterka - tam przychodziły takie asy z chęciami ale bez wlasnego sprzętu🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mój pracodawca. Z którym mam dobre stosunki mogę korzystać z ich sprzętu. Reszt na mój koszt. Chce im zaoferować poszerzenie wachlarza usług na auta salonowe. do tej pory robiłem im komisy jako pracownik. Nie prowadzę działalności, jeszcze....

 nie wiem jak to pogodzić pod względem rozliczenia takich usług dla klientów salonu, gwarancji itd. Czy robienie takich usług jako firma i praca u nich jednocześnie nie gryzie sie prawnie w jakiś sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RafalB napisał:

Jeżeli to Twój pracodawca z którym masz dobre stosunki to jaki problem "sie dogadać" i robić wszystko na działalności?

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Czytałem gdzieś ...że możne to być sprzeczne z prawem... coś tam o nieuczciwej konkurencji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.