Skocz do zawartości

Multicoating


Rekomendowane odpowiedzi

Temat ten założyłem właściwie z prośba o rozwianie narastających wątpliwości. Otóż od początku idąc jestem jak większość z Nas tzw. samoukiem, to TU nauczyłem się wszystkiego to tu dowiedziałem sie najwięcej. I tak od człowieka trącego plastiki ściereczkami W5 z lidla w tej chwili właściwie robię wszystko poza zaawansowanymi operacjami z malowaniem skór. Zajmuję się detailingiem hobbystycznie jako odskocznią od pracy , codzienności itp. Pracuję przy autach znajomych , znajomych znajomych itp. Dziś stanąłem przed największym wyzwaniem w mojej krótkiej karierze . Otóz przyjaciel w związku z dynamicznym rozwojem firmy zakupił upragnionego białego GLE w coupe... Poprosił mnie o zajecie się autem w jak najlepszym zakresie jak to okreslił niech nawet powietrze w kołach będzie detalingowe.... Auto jeździło około miesiąca przed dopelnieniem formalności więc pewnie jednoetapowa korekta wpadnie , ale nie o tym chciałem z Wami podywagować. Co proponujecie z wiadomo przyziemnych i dostępnych w pl powłok , myślałem nad takim zestawem:|

Wnętrze :

Materiałowe elementy dywaniki , podłoga Gtechniq I1
Skórzana tapicerka i elementy Powłoka Gyeon Lether Shield 30 ml
Plastikowe elementy: dowolność np lubiany przezemnie @Detailer's Magic Interior

Lakierowane plastiki wew : wosk typu hitemp

Wnęki i ościeża drzwi soft 99 , a na uszczelki sonax w sztyfcie
Felgi:  UltraCoat MetalGuard

Opony: coś trwałego według waszych testów wynika , ze gyeon tire wiedzie prym

Szyby : Gtechniq G1 : 3 warstwy przód , po dwie na boki i tył

Komora silnika to miejsce na polytopa a w bardziej znaczących miejscach jak np pokrywa silnika DLUX

Lakier.... : tutaj mam największą zagwostkę: wylałem około 300 ml powłok max protect 3/4 uncr 1/4 V1, myślałem tutaj nad kombinacją dwóch warstw v1 i jednej uncra jednakże rozmyślam mocno nad czymś innym... po głowie chodza mi powłoki TEVO a dokładniej to para S60 i S36 zachęca mnie aplikacją i deklarowaną trwałością (wiem conieco o powłokach i nie łykam jak pelikan tekstów o tym ze powłoki siedzi XX lat )

Zwracam się do Was z prośbą o wyrażenie opinii , co można jeszcze poprawić co zmienić itp. Miło by było zasięgnąć też opinii o tych malezyjskich powłokach. @Tevopoland

Może namowicie mnie na relacje :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam sprawdzic gyeon syncro, serv faces, hikari pro, usiasc i zastanowic sie, bialy to nie jest kolor z ktorego zrobi sie nie wiadomo co wiec oprocz trwalosci wiekszosc powlok bedzie wygladac tak samo, jak juz to zamiast tevo chyba lepiej atatkowac kischo, w koncu to ich wyzszej jakosci produkty tego samego dystrbutora.
A jak hajsy nie graja roli to na gieldzie lezy gyeon duraflex nie kupisz bez studia lepszej powloki od tak, duraflex jest na prawde prze kozak jego sliskosc to jest kosmos
Plastiki lakierowane wew tez za aplikuj powloke 🙂
Na bocznych szybach zostaw jedna warstwe przetrwa to cale zycie

Jak znudzil ci sie gtechnik smart tez fajnei dziala gejon 🙂
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Crasher napisał:

Lakierowane plastiki wew : wosk typu hitemp

Lubię FK Hi Tempa ale do wewnętrznych elementów bym go nie stosował (ewentualnie właśnie wnęki drzwi), tutaj lepiej się sprawdzi każdy naturalny wosk letni lub dedykowany Zymol Detail, ewentualnie jak wyżej było napisane jakaś powłoka.

11 godzin temu, Crasher napisał:

Skórzana tapicerka i elementy Powłoka Gyeon Lether Shield 30 ml

Zastanów się czy przypadkiem nie będzie lepszym rozwiązaniem regularna okresowa pielęgnacja skóry dedykowanym zestawem chociażby Colorurlock, niż położenie powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tommy Lee napisał:

Lubię FK Hi Tempa ale do wewnętrznych elementów bym go nie stosował (ewentualnie właśnie wnęki drzwi), tutaj lepiej się sprawdzi każdy naturalny wosk letni lub dedykowany Zymol Detail, ewentualnie jak wyżej było napisane jakaś powłoka.

Zastanów się czy przypadkiem nie będzie lepszym rozwiązaniem regularna okresowa pielęgnacja skóry dedykowanym zestawem chociażby Colorurlock, niż położenie powłoki.

Czemu uwazasz, ze dla nowiutkiej skory lepsze bedzie okresowa impregnacja niz powloka, szczegolnie ze leder viersulugung a powloka to praktycznie to samo tylko jedno jest trwalsze od drugiego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gozdziu23 @Tommy Lee oraz @Kostek88

Dziękuję za odpowiedzi. 

Od góry idąc , być moze masz rację co do powloki moze trzeba rozruszac sie w temacie i isc w cos innego niz non stop obracać się w temacie jednej. Jednak ze borykam sie z problemem ktory podejrzewam mam nie tylko ja, zwyczajnie boje sie rzucic komus cos co moze okazac sie nie trwałe itp. A nie mam na tyle aut by pozowlic sobie na dlugo falowe testy. Majac na mysli tebo myslalem o kombinacji s60+s36 . 

Co do skór, wybieram powloke bo po prostu znając ludzi nie zawsze bedzie czas na regularna pielęgnację i wole to. 

Na plastiki wewnetrzne wpadnie zymol titanium. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po, dziś auto wyjezdza. 

Finalnie na lakierze wylądowały podwojne kombinacje powlok od Tevo, na felgi jak pisałem ultracoat, na plastiki dzieki uprzejmosci @ANB Karol tevo plusgard, szyby niezawodna g1 . Na skory gyeon leather guard , dywaniki podłoga to gtechniq i1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.