Skocz do zawartości

Mikrofibry po ceramice nadają się do wywalenia.


analyzator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Myślałem kiedyś o tym i jest to jedna z przyczyn czemu nie mogę się zdecydować na ceramikę. I pojawił się test. Wg testu na forensic detailing channel fibry użyte do aplikacji ceramiki lecą do kosza. Jakie jest wasze doświadczenie i praktyka? Nawet po spray sealantach typu reload bym wywalał co mocno podnosi koszt zabawy. Aplikacja raz w miesiącu to pewnie z 24 fiberki rocznie. Więcej kasy niż sam produkt. Może ktoś zajmujący się profesjonalnie się wypowie?

 

Pozdrowienia 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Cześć
Myślałem kiedyś o tym i jest to jedna z przyczyn czemu nie mogę się zdecydować na ceramikę. I pojawił się test. Wg testu na forensic detailing channel fibry użyte do aplikacji ceramiki lecą do kosza. Jakie jest wasze doświadczenie i praktyka? Nawet po spray sealantach typu reload bym wywalał co mocno podnosi koszt zabawy. Aplikacja raz w miesiącu to pewnie z 24 fiberki rocznie. Więcej kasy niż sam produkt. Może ktoś zajmujący się profesjonalnie się wypowie?
 
Pozdrowienia
 


Profesjonalnie się nie zajmuje ale hobbysticznie.
Fibry po aplikacji powloki mocze od razu, następnie idą do prania.
Nigdy ich nie używałem ponownie do dotarcia. Mają już inne włókno w dotyku, używam ich do mniej wymagających miejsc. Dlaczego po reloadzie byś wawalal? Reload jest jak QDek. Użyta, do prania i znowu można użyć. Nic się jej nie dzieje tak jak po docieraniu wosku.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Odgrzeję kotleta. Ostatnio na kanale A2D(YouTube) gościł Yvan Lacroix z DIY Detail.
Według niego po docieraniu powłoki moczymy fibry w APC po czym pierzemy i można używać ponownie do docierania . Powiedział że postępują w ten sposób (moczenie w APC i pranie) ceramika nie zwiąże się z włóknami mikrofibry i że z tego samego powodu nie myjemy auta chemią przez 7 dni.
Jak to jest u was panowie, przesada z tym zostawianiem fibr po powłoce do np. nadkoli etc ?
Trochę mi zamieszał w głowie


Nadałem z mojego fona przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od samej powłoki. Jedne utwardzają włókna, inne nie. Zostaw sobie aplikator do pełnego wyschnięcia i sam oceń.

Fibry po Mohsie Evo używam cały czas. Tych po One lub Cancoat Evo już na lakierze bym nie użył. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gardor sealant to też nie jest. Psuje atomizery, zostawia na lakierze powłokę grubszą od wosku/sealantów. Spróbuj położyć go np. na smołę, a następnie użyj tar n glue 😉 w ramach testów położyłem go na element zapylony pastą polerską, efekt - pomimo mycia zapylenie pozostaje na klapie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Moderator

wszystko zalezy jaka powłoka, ja osobiscie przestałem tak robić, te pare zł na fibre mnie nie zbawi a takie gruzofibry po ceramice tez mi sie przydaja i one najcześciej znikają że az mi brakuje ich 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.