Skocz do zawartości

Pielęgnacja beżowej skóry VOLVO


mix02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem niedawno VOLVO S60 II z 2010 roku w beżowej skórze. Auto pochodzi z Francji więc podejrzewam, że poprzedni właściciel nie impregnował skóry. Auto ma przejechane 100 tys. więc skóra jest bardzo ładna.

Co byście polecili do czyszczenia, impregnacji, dbania o taką skórę?

Pytam bo jestem kompletnym laikiem w tym temacie.

Natknąłem się na coś takiego jak poniżej:

https://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do-czyszczenia-skorzanej-tapicerki-samochodowej-p-14.html

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Master
33 minuty temu, mix02 napisał:

pochodzi z Francji więc podejrzewam, że poprzedni właściciel nie impregnował skóry

mam nadzieję, że się nie obrazisz, ale naprawdę mnie ubawiłeś :-D

Francuzi naprawdę tak mają? 😂

35 minut temu, mix02 napisał:

z 2010 roku w beżowej skórze..... Auto ma przejechane 100 tys. więc skóra jest bardzo ładna.

Wiem, że dla wielu osób skora wydaje się często bardzo ładna. Zdanie zmieniają zwykle po wyczyszczeniu choćby małego fragmentu tapicerki.

Nie twierdzę, że nie masz racji, ale jeśli auto ma 8 lat i 100 tyś., do tego jest jak to ująłeś z Francji ( i znowu się śmieję, bo tekst jest extra ), to podejrzewam, że na bank jest tak brudna, że nawet tego nie widać :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kecav napisał:

Francuzi naprawdę tak mają? 😂

Niestety tak mają, muszę potwierdzić 😂 brak impregnacji skóry to najmniejszy problem 😲😂 myjnie automatyczne pod gołym niebem  itp . to standard 😉 oczywiście zdarzają  się wyjątki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mix02 napisał:

to może kupić zestaw strong?

No wiesz, tego nie da się tak jednoznacznie doradzić bez oglądania na żywo. Osobiście rozpoczął bym pracę od wersji soft. Ty to widzisz i może faktycznie nie jest aż tak źle. Zresztą soft (mimo nazwy) radzi sobie bardzo dobrze, a jest zdecydowanie bezpieczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skor to wersje strong powstaja dla osob leniwych 🙂 Ciach ciach i skora wyczyszzona. Powszechnie wiadomo ze lepiej ( moze nawet nie lepiej ale bezpieczniej/delikatniej ) dla skory jest potraktowac ja 3 razy softem niz raz strongiem. To juz twoja decyzja na ile czasu mozesz sobie pozwolic 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Xc70 stosuję colourlock soft. Nie mówię, że inne są gorsze - ten jest pierwszym jakiego użyłem po kupnie auta i sprawdza się bardzo dobrze. W zestawie masz też impregnat po którym skóra staje się bardziej śliska i się tak nie ciągnie podczas wsiadania/wysiadania. c67ec166b1f0a1b7190bce184ebc0069.jpge93108c77ba64d8f497581800a4a33c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.