Skocz do zawartości

Pomoc w doborze budżetowego zestawu do detailingu Hondy Accord VII - ocena.


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem od kilkunastu dni posiadaczem pierwszego auta Hondy Accord VII w wersji Sport i chciałbym o nią jak najlepiej zadbać, Kolor auta to ciemny brąz. 

Zestaw budżetowy o jakim myślałem, to produkty Tenzi, czytając różne fora i opinie doszły mnie słuchy, że mają najlepsze stosunek ceny do jakości. Jestem amatorem odnośnie detailingu, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę w tym temacie. Zestaw o jakim myślałem, to: 
1. Szampon: Tenzi Szampon Wax ( a może warto dołożyć do Quartz Shampoo? Lub polecacie może inny lepszy szampon w tych pieniądzach? )
2. Glinka: Tenzi Tar & Glue Remover ( znowu czy polecicie coś lepszego w tych pieniądzach?)
3. Wosk: Na obecną chwilę chciałem kupić Ceramic Wax lub CArnauba Wax, który lepszy?
4. Wosk na okres zimowy, myślałem aby zabezpieczyć auto Soft99 Block Water lub COLLINITE 476? Podobno bez problemu wytrzymują całą zimę co o tym sądzicie?
5. Jeśłi chodzi o szyby i silnik, owady, to od Tenzi Czyste Szyby, Czysty Silnik, Usuwanie owadów. co sądzicie o tych produktach? 
6. Niewidzialna wycieraczka: Tutaj myślałem o RAIN-X Repellent, co sądzicie o tym wyborze? (Jeśłi macie coś lepszego w tej kwocie to proszę o poradę)
7. Skórzane fotele: od Tenzi: Czysta skóra, Skóra impregnacja, skóra pielęgnacja.
8. Tapicerka: od Tenzi TApicerka i Czysty Kokpit
9. Alufelgi: Lepiej wybrać od Tenzi: Czystą felgę czy Krwawą felgę? ( Chyba, że macie coś lepszego to proszę o propozycję)
10. Opony i chlapacze: od Tenzi opona i plastik w sprayu. 
11. Co polecacie to polerowania reflektorów i zachowanie efektu na długo? 
12. Jakie gąbki i mikrofibry polecacie do używanie wyżej wymienionych kosmetyków? 
13. Co sądzicie o takich produktach Tenzi jak Szybki połysk albo Wosk na mokro w sprayu? Warto je zakupić? 

To są moje propozycje odnośnie zestawu do pielęgnacji auta od stóp do głów. 

Jeśli macie swoje lepsze i sprawdzone propozycję do każdego z punktów to proszę je podawać. Tylko tak jak napisałem wcześniej ma być to zestaw budżetowy, do nauki, ponieważ rozpoczynam dopiero zabawę z detailingiem. Bardzo proszę o udzielanie odpowiedzi najlepiej w punktach do moich propozycji, wtedy będzie ład i porządek w temacie. 

Bardzo dziękuję z góry i liczę na waszą pomoc! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 musisz pamiętać że ten samochód ma bardzo miękki lakier - stąd na początku zaczalbym od dobrej rękawicy do mycia i dwóch wiaderek, następnie dobry ręcznik do suszenia. 

W kwestii wosków Colli 476 to taki zimowy twardziel - dodatkowo kupiłbym QD. 

Na pewno nie zaszkodzi również Cleaner (choćby nakładany ręcznie) lub IPA przed woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oczywiście, że wiem o miękkim lakierze w tych autach. Więc jaką dobrą rękawice polecasz i jaki ręcznik? 

Lepszym wyborem jest Colli 476 czy Soft99 Block water?

Co to jest QD dokładnie? Masz na myśli Quick detaling czyli wosk w sprayu? Coś jak CArnauba Spray od tenzi?

IPA lub Cleaner w celu odtłuszczenia przed woskowaniem a po umyciu tak? 

Jeszcze proszę o odpowiedź czy ten zestaw kosmetyków od Tenzi będzie na początek w porządku? I co sądzicie o poszczególnych produktach, lub może polecicie coś lepszego w tych pieniądzach. 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudi0018 środki do skóry Tenzi są w porządku, sam ich używam - nie wiem czy masz pełne skóry czy skórę z alcantarą - ostatnio bardzo dobre opinie zbierały środki do skóry KECAV. 

QD to taki typowy siuwaks do podbicia wyglądu po myciu - psykasz, przecierasz, jest bajka - takie uzupełnienie wosku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego że w każdym poście dopytujesz tylko o Tenzi wnoszę że jesteś i tak zdecydowany tylko oczekujesz potwierdzenia. JA osobiście zwolennikiem Tenzi nie jestem i kompletowałbym to wszystko zupełnie inaczej. Jednak jeśli konieczcnie chcesz budżetowo to nikt nie zabroni Ci kupować i testować na własnym lakierze, plastikach i skórach. NA tym ta zabawa polega. Z czasem kupisz lepsze produkty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że jestem zdecydowany, tylko chcę zacząć od budżetowego zestawu. A patrząc na ceny ADBL, Meguiars, czy Soft99, to niestety ale ceny przewyższają kilkukrotnie produktów od Tenzi, które zbierają dobre opinie, tym bardziej, że ludzie piszą/mówią o dobrym stosunku ceny do jakości. 
W jaki sposób zacząłbyś kompletowanie zestawu do detailingu?
Bo ja po waszych kilku postach w tym temacie i przeczytaniu wielu innych tematów zdecydowałem się na modyfikację zestawu. I tak:
Rękawica do mycia auta wjechała od Meguiars Microfiber Wash Mitt
Ręcznik do osuszania: Work Stuff Monster Drying Towel
Wosk: Coolnite 476S
Niewidzialna wycieraczka: Rain-X repellent
QD: ADBL QD1
Mikrofibra do wosku: Koch Chemie (szara)
Mikrofibra do szyb: Wafel "Jan niezbędny" myślę, że wystarczy, co o tym sądzicie?
Glinka: jaką glinkę polecacie? 
Cleaner przed woskiem: Cleaner IPA Tenzi

Jeśli któraś z tych rzeczy nie nadaje się lub jej jakość jest tragiczna to proszę o korektę i polecenie czegoś w zamian. 


Jeśli chodzi o mycie szyb, opony i chlapacze, plastiki w środku, tapicerka, skóry, alufelgi, silnik, myślałem o produktach od Tenziego? A wy co o tym sądzicie? Czy macie inne lepsze propozycje i mnie przekonacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rudi0018 napisał:

Wosk: Coolnite 476S

Jak zależy Ci na budżecie to kup Finish Kare Hi Temp w testerze. 25zł a wystarczy Ci na 2-3 lata jak będziesz jedno auto robił

 

9 godzin temu, rudi0018 napisał:

Mikrofibra do wosku: Koch Chemie

Nie wiem jaka jest gramatura ale do docierania nie brałbym nic poniżej 450

 

9 godzin temu, rudi0018 napisał:

Niewidzialna wycieraczka: Rain-X repellent
QD: ADBL QD1

OK

 

9 godzin temu, rudi0018 napisał:

Cleaner przed woskiem: Cleaner IPA Tenzi

To nie cleaner. To IPA i to z bardzo małą zawartością IPA. Kup zwykłą IPA i rozrób z demineralką 1:1. Cleaner najtańszy to chyba ten od Good Stuff. Mała pojemność i niska cena.

 

Do szyb może być Tenzi, do czyszczenia opon Ecxede Tire & Rubber Cleaner. Rozcieńcza się go więc wychodzi dość przyjemnie cenowo. Do Felg Tenzi Krwawa Felga jako deironizer daje radę.

 

Produktów Tenzi z pozostałych kategorii nie znam więc się nie wypowiem

 

 

Szampon Tenzi bym odpuścił - FX Protect Nano sugeruję - 10ml na 10litrów wody więc wychodzi bardzo ekonomicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@rudi0018  - Czując się poniekąd wywołany do tablicy dorzucam dodatkowe info w niektórych punktach, tam gdzie może to mieć jakąś wartość 🙂 

1. Szampon: Tenzi Szampon Wax ( a może warto dołożyć do Quartz Shampoo? Lub polecacie może inny lepszy szampon w tych pieniądzach? )
każdy dodatek do szamponu ma Cię wyręczyć od robienia czegoś dodatkowego - Szampon Wax ułatwia suszenie i lekko zabezpiecza, Quartz Shampoo - praktycznie zastępuje zabezpieczanie

2. Glinka: Tenzi Tar & Glue Remover ( znowu czy polecicie coś lepszego w tych pieniądzach?)
wg nas ok 😉 

3. Wosk: Na obecną chwilę chciałem kupić Ceramic Wax lub Carnauba Wax, który lepszy?
ten temat opisaliśmy tu: https://tenzidetailer.com/artykul/co-lepiej-dziala-ceramic-wax-czy-carnauba-wax

5, 7, 8, 10 - oczywiście potwierdzamy - świetny pomysł 🙂

9. Alufelgi: Lepiej wybrać od Tenzi: Czystą felgę czy Krwawą felgę? ( Chyba, że macie coś lepszego to proszę o propozycję)
Jeśli myjesz ręcznie stosując pre-wash, to w zasadzie nie potrzebujesz Czystej Felgi (chyba, że chcesz ogarniać felgi też "między" myciami), a Krwawa Felga koniecznie, bo usunie naloty metaliczne

13. Co sądzicie o takich produktach Tenzi jak Szybki połysk albo Wosk na mokro w sprayu? Warto je zakupić? 
Wosk na Mokro to quick detailer, gdy nie masz czasu, ale gdy masz go pomyciu trochę więcej, to polecamy Quartz Spray lub Carnauba Spray - zostają na aucie trochę dłużej. Szybki Połysk to nabłyszczacz do lakieru - można go stosować na wszystko, najczęściej, gdy auto nie jest jeszcze brudne, ale też nie tak czyste, by kłaść quick detailer. 

A w ogóle o tym jak stosować nasze różne produkty na bazie ceramiki napisaliśmy tu: https://tenzidetailer.com/artykul/ja-najlepiej-laczyc-zabezpieczenia-ceramiczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, wosk już mam zamowiony Coolnite 476s i przy tym zostanę. Chcę trwały wosk, a nie woskowanie co tydzień lub dwa. Do felg zostaje krwawa felga, do skór tez produkty od tenzi, tak samo do tapicerki i kokpitu zostanę przy tenzi. Opona i plastik wezmę excende tar & rubber, w do usuwania smoły tar &glu remover od tenzi. 

1. Trochę nie rozumiem różnicy w stosowaniu IPA a cleanera. Kiedy stosuje IPA a kiedy cleaner i w jaki celu?

2. Kolejna kwestia chciałbym już poleciec na gruba, bo nie lubię fuszerek. Chciałbym również zrobić korekcje lakieru ale niestety ręczną i czy do miękkiego lakieru Hondy Accord nada się meguiars ultimate compound? I nakładać go mikrofibra i polerować mikrofibra? 

3. Będę jeszcze robił konserwacje spodu auta i progów wiec najlepiej zacząć od konserwacji spodu, czy mogę brać się za lakier?

4. Jaka glinkę polecacie najlepiej? 

5. Jaki tani godny polecenia cleaner przed woskiem? 

6. Czy produkty rrcustoms serii carwash są lepszej jakości i klasy niż tenzi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Co to jest tri-color i jak stosować?

a jaki środek do polerki mechanicznej polerką? I jakie pady?

4. Biorę tę glinkę cena też ok.

5. Cleaner tez jest w porządku i go biorę.

Chyba że ktoś ma lepsze propozycje 😉 

7. Czy aktywna piana jest potrzebna? Słyszałem ze niszczy wosk.

8. Jaki szampon do mycia? Lepiej z woskiem czy bez? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Aplikator

Zależy od stanu lakieru ale zwracając uwagę na to że jest miękki radziłbym jakiś one step.

7. Pianą usuwasz luźny brud z lakieru dzięki czemu później nie szorujesz nim po lakierze. Jeśli ma Ph 7 to nic nie zniszczy

8. Zależy co chcesz uzyskać, zupełnie czysty lakier czy już po myciu trochę hydrofobowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki APC wybrać do kokpitu, tapicerki?

Czy glinka usunie mi smołe i asfalt z przednich drzwi i nadkoli?

Jednak korektę lakieru zostawię na wiosnę i zrobię ją maszynowo. 😉 

Wolę tę kasę przeznaczyć na konserwacje podwozia przed zimą.

Jaki cleaner polecacie w takim przypadku, który będzie takim "oszustem" i zamaskuje lepiej niż zwykły cleaner niedoskonałości lakieru i rysy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Di kokpitu kazdy APC sie nada,do tapicerki wolalbym dedykowany produkt 😉 glinka nie usunie Ci smoly/asfaltu potrzebny jest produkt dedykowany typu Prickbort,co do oszusta jesli to jest Twoim priorytetem to musisz postawic na jakis glaze lub AIO ale kosztem trwalosci,w innym przypadku chyba kazdy cleaner i na to wosk cos zakryje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jaki zamówiłem, dzięki waszej pomocy 😉 

 

Wosk: Coolnite 476S
Cleaner: Dodo Juice Lime Prime
QD: ADBL QD1, Tenzi Szybki Połysk
Szampon: Tenzi Szampon Wax
Niewidzialna Wycieraczka: Rain-X Repellent
Szyby: Tenzi Czysta szyba
Felgi: Tenzi Krwawa Felga
Kokpit: Tenzi Kokpit Mat + ADBL APC 
Skóry: Tenzi Skóra pielęgnacja
Tapicerka: Tenzi Tapicerka
Opony+Plastiki zewnętrzne: Tenzi Opona+Plastik 
Glinka: ValetPro Yellow
Rękawica do mycia: Meguiars Wash Mitt
Mikrofibra: wiele ich ( Jan niezbędny, Tenzi, Koch i inne).
Ręcznik do osuszania: Work Stuff Monster Drying Towel

Jeśli niczego nie pominąłem, to tak wygląda mój zestaw na dzień dzisiejszy. 😉

Wielkie dzięki za pomoc w skompletowaniu pierwszego zestawu! 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.