Skocz do zawartości

Zestaw za ok 500pln na start - Alfa Romeo GT - Czarna Perła


sieraPL

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Poszukuje zestawu na start w przedziale cenowym 500-700PLN, dysponuje myjką ciśnieniową, garażem. Proszę o ocenę mojego zestawu. Polerowanie będzie ręczne.

- Zestaw Good Stuff - 

W skład zestawu wchodzą: Wiadro Mycie, Wiadro Płukanie, Separator, Wolf’s Protection Quick Wax 250ml, Shampoo Bumblebee  250ml, Black Mamba SHINE Tire Dressing 250ml, Piranhia Iron Remover 250ml, Gecko’s Slickness Clay Lube 250ml, Glinka 50gr, White Bear Snow Foam 500ml, Falcon’s Eye Glass Cleaner 250ml, Black Panther Interior Dressing 250ml, Aplikator do dressingu - cena 240PLN

- TENZI IPA Cleaner 1l - 16pln

- Shiny Garage Paint Cleaner + 250ml - 35pln

- Infinity Wax Dark GLAZE 150ml - 25pln

- Dodo Juice Purple Haze Pro hybrydowy wosk do ciemnych lakierów 30ml - 57pln

- Menzerna Final Finish FF3000 250ml - 40pln 

- NAT Aplikator do ręcznego polerowania- 10pln

- Tuga Chemie Alu Teufel Spezial 1L – krwawiący żel do felg - 43pln 

- Wo-Wo Aplikator gąbkowy - 2x sztuki - 10pln

- WaxPro Fluffy Dryer Big Yellow 101cm x 63cm - 34pln

- Essenti Care Black Rękawiczki Nitrylowe M 10szt - 6pln

- FLEXIPADS Szczotka do czyszczenia z krótką rączką - 11pln

- ANB Szczotka do felg z mikrofibry - 20pln

_________
CAŁOŚĆ ok 560pln - składam wszystko w jednym sklepie internetowym i nie ukrywam ze chciałbym wszystko z 1 miejsca zamowic

 

Głównie mnie zastanawia czy do polerowania ręcznego używa się chemii lekko ściernej? Nie chce nic popsuć przy tym - nigdy wcześniej nie robiłem, posiłkuje się filmami na youtube.

Czy czegoś brakuje? Chciałbym kompletny zestaw złożyć. Myślalem jeszcze może nad jakimś zestawem do pielęgnacji/czyszczenia skór, albo nawet i powłoką kwarcową ale nie wiem czy to nie za dużo jak na start + zerowe doświadczenie.

W domu już mam milion szmatek z mikrofibry etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej poświęcić kilkadziesiąt godzin na polerowanie ręczne? Po jednym elemencie dziennie, bo pewnie tyle fizycznie dasz radę zrobić(choć to zgadywanka).

Poza tym, pomimo braku doświadczenia, zamiast wosku wolałbym chyba położyć mr fixa na auto... Testowane, daje radę bo opinie w internecie ma dobre, kosztuje 30 zł. Sam mam zamiar położyć to na auto, o ile nie psiknę QD z rozpędu 😄 A o ręcznej korekcie nawet nie myślę, bo to ogromna ilość czasu i pracy. Poczytaj ile trwa korekta maszynowa i przełóż to na czas ręcznej na małym elemencie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos tam da,lekkie odswiezenie ale w tym celu sa cleanery przy o wiele mniejszym nakladzie pracy i wysilku,polecilbym Ci np.Perfect polish AW.Przelecisz ironem/prickbort,glinka,cleaner i na to wosk ale taki bardziej trwaly bo ten od dodo raczej nie jest,i efekt calkiem zacny i w dzien ogarniesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za rady 🙂

czyli wywalam menzerne final finish i zamiast tego perfect polish aw (jaki aplikator do niego?) 

wywalam dodo - czy coś fajnego zamiast niego?

co do reszty... wywalic cos? dodać? podmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalilbym tez ten infinity dark glaze 😉 Do cleanerow pad gabkowy twardy np. klasyczny tricolor,wywalilbym dodo wosk jesli zalezy Ci na trwalosci i wzial jakiegos klasyka fusso/colli/FK/BH lub jesli priorytetem jest wyglad testerek od AW (do perfekt polish idealne combo) dorzucilbym jakiegos QD do czarnego najlepiej cos naturalnego np.MD SG,do czyszczenia wnetrza jakies APC i dressing moze jakis bardziej znany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony też mogę polecić Nattys Red, nakładanie i zapach to bajka. Dociera się mega łatwo i przyjemnie. Na czarnym metaliku zostawia mi niezły wet look tylko ta trwałość przy dobrych wiatrach to miesiąc. Co do ręcznego polerowania to polecił bym bardziej duet Meguiars Ultimate compound + aplikator Tricolor i używać żółtej twardszej strony. Udało mi się w ten sposób usunąć hologramy na twardym lakierze oraz wypolerować lampy więc stwierdzam, że jest to dobra kombinacja. Jak lubisz czesto smarować auto to pomyśl nad jakims glaze 🙂 Za dwie dyszki też warto sięgnąć po rain x. Szkoda jakby lakier pięknie kropelkował a na szybie była tafla 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Megs UC plus tricolore jako odświeżenie plus oczyszczania i na to od razu wosk. Tylko daruj sobie nattysy poza aplikacją nie ma ani blue ani red żadnych sensownych plusów. Kiedyś z forumowych poleceń kupiłem i po pierwszej aplikacji odsprzedałem. Wosk utrzymał się 2 tygodnie, a look wcale nie był wart tak częstej aplikacji. Chyba, ze naprawdę to lubisz i faktycznie smarowania auta co drugi weekend sprawia Ci przyjemność..

Tak wygląda Nero Metalico z nałożonym Megsem UC na DA plus na to Fusso Coat 12

MWpFV7A.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do UC i pracy recznej to ja bym zalecal tylko jesli ktos na sile chce wyeliminowac a raczej sprobowac pewne defekty lakiery zaniedbanego,bo na zadbanym lakierze jak mialem okazje sie przekonac taki sam efekt da cleaner lekko scierny przy o wiele mniejszym wysilku.A co do UC to maszynowo do szybkiego one stepa ok ale recznie to wiele lepiej sie pracuje np.P1 jaki niedawno probowalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna ta brera :) kolor mam wlasnie nero metalico :)

polerowanie oleje, moze w przyszłości zakupie maszyne. jutro oddaje fure do warsztatu potem do lakiernika zrobic maly defekt parkingowy i bede zamawiall zestaw, oczywiscie pochwale sie efektem :)

dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony polecę AutoGlym SRP. Bardzo miło wspoinam to AIO, bo jest mega przyjemne do pracy ręcznej i daje świetne efekty. Na to wrzucasz wosk (cokolwiek, może być coś "trwałego") i masz fajny efekt i dobre zabezpieczenie. Fusso Ci na tym pół roku pewnie nie poleży, ale jak po myciu przelecisz QD/QW (polecam SSW) to efekt utrzyma się wystarczająco długo, Ty sie nie narobisz i efekt będzie odpowiedni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.