Skocz do zawartości

Tenzi krwawa felga, K2 Roton a droższe kosmetyki.


QuaresmaR7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zanim poznałem te forum używałem do moich alu K2 Roton, niedawno poznałem te forum i kupiłem sobie na razie Tenzi Krwawa Felga. Wiem, że środków do czyszczenia felg jest od groma. Ale szczerze mówiąc nie widzę jakiejś różnicy pomiędzy tymi marketowymi kosmetykami. Śmierdzą tak samo, krwawią tak samo, czyszczą tak samo. I zastanawiam się czy jest sens kupować jakieś droższe środki, które zapewne będą działać na tej samej zasadzie. Dodam, że akurat ja na alu się tak nigdy nie skupiałem, żeby je czyścić pędzelkami, polerować itd. Bo uważam, że to są jednak koła i tak czy siak za chwilę się pobrudzą mniej/więcej ( wiem, wiem lakier też tak można potraktować :D ). Ale powiedzcie mi jakie wy macie z tym odczucia? Na pewno testowaliście te marki a później jakieś droższe podobnego typu, które dają efekt krwawienia itd. Dam może przykład, jakaś znacząca różnica pomiędzy Tenzi/K2 a ADBL Vampire Liquid? Tenzi/K2 ok. 15zł ADBL +/- 40zł.

 

 

31502079_983747975126169_5858586707460358144_n.jpg

31727664_983748135126153_5070184330010034176_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tenzi krwawa felga 20zl za 600ml a vampire liquid 40zł za litr różnica niewielka, nie wiem jak skuteczność ale VL daje radę. Roton to dobry środek do mycia felg i tani. Spróbuj też excede ultimate wheel cleaner.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QuaresmaR7 krwawienie produktu ma się nijak do usuwania zanieczyszczeń. Różnice są. Jedne reagują natychmiastowo, inne po kilku minutach. Są wodniste, żelowe... Poprawiając jednym produktem po drugim też jesteś w stanie dostrzec różnice. Nie mówię, że warto dopłacać bo też mam i rotona i krwawą felgę, ale vampire liquid jest wart swoich pieniędzy na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QuaresmaR7 wg mnie zdecydowanie lepszym środkiem od produktu K2 jest ADBL VL, lepiej "domywa", a i pH ma obojętne, czyli bezpieczne dla lakieru. Dodatkowo nie spływa i długo leży na pionowych powierzchniach. Tak jak pisze @Adaszek96 do codziennej pielęgnacji znakomicie sprawdza się ExCede UWC, który jest rozcieńczalny, więc wychodzi ekonomicznie :good: Spróbuj i sam zobacz różnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adaszek96 napisał:

Tenzi krwawa felga 20zl za 600ml a vampire liquid 40zł za litr różnica niewielka, nie wiem jak skuteczność ale VL daje radę. Roton to dobry środek do mycia felg i tani. Spróbuj też excede ultimate wheel cleaner.

Tenzi przykład podałem na zdjęciach jak działa, popsikałem, chwilke odczekałem, przeleciałem szczotką i karcherem zmyłem. I nic nie musiałem już domywać, jedyne co zauważyłem to że Tenzi lepiej poradziło sobie z nalotem rdzy na śrubach od Rotonu.

2 minuty temu, paperson napisał:

@QuaresmaR7 wg mnie zdecydowanie lepszym środkiem od produktu K2 jest ADBL VL, lepiej "domywa", a i pH ma obojętne, czyli bezpieczne dla lakieru. Dodatkowo nie spływa i długo leży na pionowych powierzchniach. Tak jak pisze @Adaszek96 do codziennej pielęgnacji znakomicie sprawdza się ExCede UWC, który jest rozcieńczalny, więc wychodzi ekonomicznie :good: Spróbuj i sam zobacz różnicę :)

 

4 minuty temu, Fredi88 napisał:

@QuaresmaR7 krwawienie produktu ma się nijak do usuwania zanieczyszczeń. Różnice są. Jedne reagują natychmiastowo, inne po kilku minutach. Są wodniste, żelowe... Poprawiając jednym produktem po drugim też jesteś w stanie dostrzec różnice. Nie mówię, że warto dopłacać bo też mam i rotona i krwawą felgę, ale vampire liquid jest wart swoich pieniędzy na pewno.

Okej, moja ciekawość została zaspokojona, miałem kupować też VL przy okazji jak kupowałem z ADBL'a dressingi itd. Kupie zatem VL i zobaczymy :)

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Dla porządku dodam, że reakcja pt. "Czy warto kupować droższe środki?" po użyciu naszej Krwawej Felgi jest częsta :) Środek działa szybko, jest gęsty, więc szybko nie spływa. Zresztą tu jest więcej testów:  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2018 o 15:43, QuaresmaR7 napisał:

Okej, moja ciekawość została zaspokojona, miałem kupować też VL przy okazji jak kupowałem z ADBL'a dressingi itd. Kupie zatem VL i zobaczymy :)

Zobacz na ten Nigrin

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2018 o 15:34, Adaszek96 napisał:

Tenzi krwawa felga 20zl za 600ml a vampire liquid 40zł za litr różnica niewielka, nie wiem jak skuteczność ale VL daje radę. Roton to dobry środek do mycia felg i tani. Spróbuj też excede ultimate wheel cleaner.

 

20zł to sugerowana cena detaliczna bez problemu idzie Krwawa Felge kupić za 13-14zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak będę testował ten środek to przeleję go do innej butelki gdzie jest atomizer canyona, bo miałem już przyjemność pracować z fabrycznym i myślałem że roztrzaskam cały produkt o ziemię z nerwów :P na canyonie powinno być lepiej bo i strumień będzie szerszy i lepsza mgieł w związku z czym zużycie powinno znacznie się poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim preparatem mogę to domyć bezpiecznie dla wosku?
Myłem piana aktywna i szamponem i nic to nie dało.
Wosk jak na foto Nigrin.
Tylko oba koła tylne mają takie zacieki.
K2 Roton pewnie w markecie dostane od ręki tylko czy nie jest zbyt agresywny?2ec425f8620fa63d416308fe364660a4.jpg81a16e27e10caa238aec4037c77ae4b4.jpg

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Gugu33 jest bezpieczny dla lakieru. Bierz Roton i dokup jeszcze jakiś okrągły pędzelek, najlepiej detailingowy z bezpiecznym plastikowym okuciem. Spryskaj Rotonem i jak zacznie krwawić, to dokładnie wypędzelkuj felgę, szczególnie we wszystkich zagłębieniach i załamaniach :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Marcin Gugu33 Spokojnie możesz sobie kupić którykolwiek z tych preparatów o których wyżej pisaliśmy. Czy Tenzi i Roton testowany przeze mnie czy ADBL'a każdy z nich sobie z tym poradzi, miałem wiele razy takie coś i nawet wcześniej używając Rotonu dawał sobie radę i z alusami mi się nic złego nie dzieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.